categories

Deneme

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 2860 (318 Sayfa)
Aşağılık Sanat

160. Kilometre Yayınevi

Aşağılık Sanat

15,00TL

Her polemik, kuşkusuz döneminin ruhunu içerir, güncel edebiyat tartışmalarının fotoğrafını çeker. Geçmiş dönemlerin ruhunu ve şiirde neler olup bittiğini kavramakta da şiir polemiklerinin yeri ayrıdır.Şiirimizin son yirmi yılından bir kesiti, Osman Çakmakçı'nın polemik yazılarında gözlemlemek mümkün..

Yahya Kemal’de Son

3F Yayınevi

Yahya Kemal’de Son

15,00TL

Prof. Dr. Mehmet Kaplan der ki: Edebî eserin bizzat kendisi ele avuca sığmayan bir varlıktır. Onun mahiyetini kavramak, dünyanın en güç işlerinden biridir. Hangi zaviyeden bakarsanız, o size ayrı bir cevap verir.Bu kitapta, hakkında çok yazılmış, konuşulmuş olan Yahya Kemal Beyatlı'nın bütün eserler..

Benim Adım Cenin

Abis Yayıncılık

Benim Adım Cenin

20,00TL

Uzaklardaki top sesleri annemin kalp seslerinin ritmine karışırken, istenmeyen primer canlılığım büyük bir yara almıştı. Ezik rahimlerde sağlıksız gelişen ceninlerin gelişmiş halleri, kendilerini bomba olarak patlatıyor, intikamcı rahimlerde gelişenler de onların tepesine bomba atıyordu. Ben ise ezi..

Düş Hekimi 7

Abis Yayıncılık

Düş Hekimi 7

17,00TL

Bu büyük sır;Benim anlatacaklarım değildir.Bu büyük sır;Sonsuz gençliğin ve sonsuz aşkun sırrını öğrenmek için çıktığın yolda, Sana tüm anlatılanlar, senin öğrenebildiklerindir.Bu büyük sır,Yolun sonunda varılan bir nokta değil,Yolun ta kendisidir.Sevgi’li Yürek, sana her şey anlatılır;Ama yaşamın a..

Atların Denizi

Agora Kitaplığı

Atların Denizi

35,00TL

"Denizler Hanı" Cengiz Han‘ın diyarına varmak için yedi ülke aşacak, on iki kez sınır kapılarından geçecektim. İlkini 1999 yılında, ikincisini 2008‘de yaptığım yolculukların daha ilk günlerinde peydahlanan ıssızlık hissi peşimi hiç bırakmayacaktı. "Kilometre kare başına sadece bir kişinin düştüğü, d..

Charlie Chaplin

Agora Kitaplığı

Charlie Chaplin

40,00TL

Kamera arkasına geçen herkes, bir insan yüzü çekebilir. Bense oyunculuğa düşkünüm, kameranın oyuncudan rol çalmasını istemem. Hem kamera çalışırken düşünmeye fazla zamanınız yoktur. Doğallık, komedinin en büyük şartıdır. Ben realizme kayıtsız şartsız inanıyorum. Komedi gerçek ve hayata uygun olmalıd..

Bilinen Sır

Akademi Yayın

Bilinen Sır

20,00TL

Uğur Ok: Bir ilişki yaşıyorsam ömür boyu sürmeli diye düşünürdüm. Kadının kafamdaki yeri hep ikincil pozisyondaydı. Özcesi, klasik feodal erkek bakış açısının bütün izlerini taşıyordum.Alihan Alhan: Her şey başka bir şeyin ölçüsü olabilir; ama hiçbir şey kendi kendisinin ölçüsü olamaz. Yani kişi, ke..

Armonik Halleşmeler

Akademik Kitaplar

Armonik Halleşmeler

14,00TL

Neden "armonik halleşmeler"?Çünkü ustaların kaleme getirip, ustaca işledikleri satırlar; müzikal bir akış ve tınıyla yürür üreklerimize. Kulaklarımız, satırlar arasında dalaşıp duran tatlı bir armoniyle yıkanır. Okumaya durduğunuz her paragraf, Mergin'in Segahkarı, İtri'nin nevakarı, Dede Efendi'nin..

Hayata Edebiyatla Bakmak

Hat Yayınevi

Hayata Edebiyatla Bakmak

22,00TL

Hayata edebiyatla bakmak, hayatı çoğaltmaktır, büyütmektir, zenginleştirmektir. Hayata edebiyatla bakmak, hayatı bir sanatın estetik açılımları ile güzelleştirme inceliğidir. Hayata edebiyatla bakmak, hayata bir çift göz yerine, bir çok çift göz ile bakabilme çoğalışıdır. Hayata edebiyatla bakmak, b..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 2860 (318 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux