categories

Dünya Siyaseti ve Politikası

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 169 (19 Sayfa)
Zapatistalar

Abis Yayıncılık

Zapatistalar

25,00TL

1 Ocak 1994'de Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu'na (EZLN) bağlı Maya yerlilerinden oluşan bir gerilla ordusu güneydoğu Meksika'nın ormanlarından çıkarak, 'Ya Basta!' -Yeter!- dedi. Beş yüzyıllık sömürgeciliğe, ırkçılığa, sömürüye, baskıya ve soykırıma 'Yeter!' Sosyalist sistemin çöküşünden sonra tar..

Demokrasi ve Özgürlüğün Teminatı Olarak İç...

Alfa Yayınları

Demokrasi ve Özgürlüğün Teminatı Olarak İç...

19,00TL

Hem sokakta yaşamak zorunda kalan bir genç için hem de zengin bir işadamı için geçerli olabilecek ortak bir güvenlik tanımı yapılabilir mi?Özgürlük ve güvenlik birbirinin zıttı mıdır, yoksa tamamlayıcısı mı?Günümüz güvenlik sorunları, geçmiş dönemlerin güvenlik kavramlarıyla anlaşılabilir mi?Ulusal ..

Kara Liste: Basın Tarihinin En Büyük Sırrı

Alfa Yayınları

Kara Liste: Basın Tarihinin En Büyük Sırrı

9,00TL

“Komiser Muzaffer, arşivden mevcut raporları çıkardı. Masasının üzerine serdi. Bu görevin gelip kendisini bulacağını sanki önceden biliyordu. Milli Birlik Komitesi Basın Sözcüsü Muzaffer yüzbaşı, ’Babıâli’den de tanklarla geçeceğiz,’ demişti. Bu beklenmedik bir gelişme sayılmazdı. Siyasettekiler, ya..

Özgürlükçü ve Totaliter Düşünce Geleneğin...

Alfa Yayınları

Özgürlükçü ve Totaliter Düşünce Geleneğin...

16,00TL

Uluslararası finansal destekli örgütlerin ve sivil toplumun yükselişiyle beraber ulus devletin ortaçağdaki feodal beylikler gibi tasfiye edilmesi gereken siyasal kalıntılar olarak görülmeye başladığını gözden kaçırmamak gerekir. Biz bunu söylemekle demokrasinin hayata geçmesinin ancak örgütlü, liber..

Yeni Dünya Rehberi

Alter Yayıncılık

Yeni Dünya Rehberi

18,52TL

Anadolu’da güneşin doğduğu yer gittikçe ağarmakta, gökyüzü masmavi bir renk almaktaydı. İnce ışıklar, rüzgarlı havanın içinde genişleyip her yeri süpürüyordu. Beyaz bulutlarla örtülü doğu yönündeki ufuklar portakal rengini almıştı. Ufkun arkasından güneşin ışıkları hareket ettikçe, gökyüzündeki gize..

Küreselleşme Ve Sosyal Bilimler

Anı Yayıncılık

Küreselleşme Ve Sosyal Bilimler

40,00TL

Küreselleşme, adeta bir gündem sözcüğü. Dünyanın gündemi üzerine konuşmak, küreselleşme üstüne gevezelik yapmakla eş anlamlıdır. Küreselleşme, herkesin üzerine konuştuğu bir alan haline geldi, neredeyse bu konuda ağzı olan herkes konuşuyor. Herkes, bu terime farklı bir anlam ve misyon yükleyebiliyor..

Dinamik Esnek Demokrasi

Art Basın Yayın Hizmetleri

Dinamik Esnek Demokrasi

20,00TL

Dinamik Esnek Demokrasi, tasarlanma ivmelenmesini günümüz demokrasi modellerinin ideal demokrasi kavramına yakınlığı tartırşmalarında n almıştır. Ağırlıklı konusu seçimlerin nasıl yapılmasının gerektiği olmuş, dört veya beş yıl gibi uzun aralıklarla yapılan seçimlerin halkın egemenliği anlamında cid..

Güçlü Demokrasi

Ayrıntı Yayınları

Güçlü Demokrasi

40,00TL

"Güçlü Demokrasi" hem liberal tahayyülün ufkunun ne kadar dar olduğunu gözler önüne sermesi, hem de alternatif bir doğrudan demokrasi tasarımı geliştirerek kamusallık, yurttaşlık ve cemaat kavramları etrafında yeni tartışmalar açması bakımından, Türkiye solunun gündemine önemli katkılarda bulunabile..

12 Eylül Sürgünleri
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 169 (19 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux