categories

Uluslararası İlişkiler, Dış Politika

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 826 (92 Sayfa)
İsrail

Açılım Kitap

İsrail

50,00TL

Ortadoğu, tarih boyunca çatışmanın sürekliliğini koruduğu bir coğrafya olmuş, Filistin toprakları da bölgeye hakim olmak isteyen güçler arasında birçok sefer el değiştirmiş ve bölge çoğunlukla çatışma üzerinden tanımlanmıştır. Süreklilik gösteren bir diğer konu da; Yahudilerin yaşadıkları ülkelerde ..

Ortadoğu Yıllığı 2011 Sayı: 7 Yıl: 7

Açılım Kitap

Ortadoğu Yıllığı 2011 Sayı: 7 Yıl: 7

50,00TL

Kemal İnat / Türkiye'nin İran Politikası 2011Ortadoğu Ülkelerinin 2011 Yılı GelişmeleriRıdvan Kalaycı / Irak 2011Cenap Çakmak / İran 2011M. Cüneyt Özşahin / Filistin 2011Cüneyt Doğrusözlü-Ahmet Üçağaç / Lübnan 2011Yıldırım Turan / İsrail 2011Muhittin Ataman-Gülşah Neslihan Demir / Suudi Arabistan 20..

Suriye

Açılım Kitap

Suriye

25,00TL

Modern Orta Doğu tarihinin en önemli aktörlerinden olan Suriye, gerek bağımsızlık öncesi verdiği mücadele gerekse 1946 yılında kazandığı bağımsızlık sonrası yüzleştiiği sorunlar nedeniyle bölgenin en hareketli ülkelerinden birisi olmuştur.1963 Mart'ında Baslı kadroların yönetime el koyması ile ülke ..

Avrupa Birliği ve Türkiye’de Azınlıklar

Adres Yayınları

Avrupa Birliği ve Türkiye’de Azınlıklar

25,00TL

Kültür gibi mâsum ve ehil bir alanın bile, biyolojik ırkçılıktan boşalan alanı tek başına doldurması, tartıştığımız konunun ne kadar muhataralı ve ince nüanslara sâhip olduğuna dair bir fikir veriyor. Azınlıklardan bahsederken ince nüansları, kavramlar arasındaki geçişkenliği, çakışmaları ve farklı ..

Türkiye’nin Kimlik Problemleri

Adres Yayınları

Türkiye’nin Kimlik Problemleri

30,00TL

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne entegrasyon sürecini, kimlik parametresi çerçevesinde, doğru bir biçimde anlayabilmek için Türkiye’nin ikiyüz yıllık Batılılaşma macerası ile Avrupa Birliği’ne üyelik süreci arasında güçlü bir bağ kurmak kaçınılmazdır. Aslında üyelik süreci, modernleşmenin tek yolu olar..

Küreselleşme, Demokrasi ve Terörizm

Agora Kitaplığı

Küreselleşme, Demokrasi ve Terörizm

30,00TL

"Bugün, 20. yüzyılın egemen birimi ‘bağımsız teritoryal devlet‘in değişim geçirdiği bir sürecin içindeyiz. ‘Küreselleşme‘ adı verilen bu dönemin tipik özelliği, ekonomik, bilimsel ve kültürel alanlarda alıp başını gitmekte olan bu eğilime, siyaset ve devlet alanlarında rastlanmamasıdır. Sermaye, met..

Latin Amerika Yol Ayrımında

Akademi Yayın

Latin Amerika Yol Ayrımında

20,00TL

Küba Komünist Partisi Merkez Komitesi üyelerinden Roberto Regalado, Latin Amerika’daki mücadelelerin bilançosunu çıkarıyor. Bu kitap, 20. yüzyıl sosyalist mücadeleleri ışığında, Latin Amerika’nın bugününe bakıyor. Venezuela, Bolivya gibi ülkelerde kurulan halkçı hükümetlerin başarılarını ve sınırlar..

Türkler Yine Avrupa’da

Akçağ Yayınları

Türkler Yine Avrupa’da

35,00TL

Son üç yüz yıldan beri, Türkiye'nin toplum ve siyasi yapısına aritmetik geometri (sayı ve şekil) ile zamanlama veda etmiştir. Halbuki evrenin her zerresinin yarısında aritmetik, geometri ve zamanlama vardır...

Küresel Güçler ve Politikalar

Aktif Yayınevi

Küresel Güçler ve Politikalar

30,00TL

Küreselleşmenin efendileri, dünyayı özgürleştirme teranelerini söy-leyedursunlar, dünya gerçekten can çekişmektedir. Küreselleşmenin efendileri, sömürü düzeninin keyfini sürerken, küreselleşmenin köleleri ise prangaya vurulmuş halde ölümü beklemektedirler. Efendiler ile köleler arasındaki uçurum git..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 826 (92 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux