categories

Siyaset Bilimi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 336 (38 Sayfa)
Batılılaşma - Sivil Toplum - Cuntacılık

A Kitap

Batılılaşma - Sivil Toplum - Cuntacılık

13,89TL

Osmanlı yenileşme hareketlerinden, Cumhuriyet modernleşmesine kadar tüm yenileşme ve modernleşme hareketlerimiz; beşerî bilimcilerle, fikir ve siyaset adamlarının en temel tartışma alanlarından birini oluşturmuştur. Dünden bugüne, genel olarak durulan nokta, öncelenen değerler ve hedeflenen idealler..

Türkiye’de Kimlik Siyaseti

A Kitap

Türkiye’de Kimlik Siyaseti

13,89TL

Kimlik siyaseti olarak adlandırdığımız sorun, gözlemlenebilir verilerden yola çıkarak söylemek gerekirse, uzun yıllardan beri gündemdedir. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da Türkiye’deki siyasal ve toplumsal tartışmaları belirlemeye devam edecek ve “Aşil’in topuğu” misali, ülkenin yumuşak karnı olma..

Eşkıyalar

Agora Kitaplığı

Eşkıyalar

30,00TL

Robin Hood, Panço Villa, Salvatore Giuliano, Jesse James, Billy the Kid, İnce Memed, Giuseppe Musolino, Brezilyalı Lampiao, Wu Sung, Panayot Hitov, Salvator Rosa Sandor Rosza, Francisco Sabaté, Bolşevik ‘Kamo‘... Bunlar, tarih boyunca bilinen ve baladlarla, şarkılarla, şiirlerle halkın nesilden nesl..

Kadınların Kurtuluşu

Akademi Yayın

Kadınların Kurtuluşu

20,00TL

Kadın cinsi kurtuluşu üzerine bir erkek komünist önderin kalem oynatmış olması ya da söz söylemiş olması, 21. yüzyıla girdiğimiz ve yenilmiş sosyalizm deneylerinin hesaplaşmasını tamamlamamış olması nedeniyle çok anlamlı bulunmayabilir. Ya da bugün, kadın aydınlatmasının büyük gelişmeler kaydettiği ..

Avrupa Güvenliği

Akçağ Yayınları

Avrupa Güvenliği

24,00TL

Avrupa'da 16. yüzyılda yaklaşık beş yüz siyasi birim varken 20. yüzyıla girildiğinde 25 devlet vardı. Bugün bu hemen hemen ikiye katlanmıştır. 1914-1918 1. Dünya Savaşı Ekim 1917 Bolşevik İhtilali 1939-1945 İkinci Dünya Savaşı 1989'da Doğu Blokunun yıkılması Doğu Avrupa ve Balkanlardaki etnik kavgal..

Amansız Devrim

Alfa Yayınları

Amansız Devrim

37,00TL

Kapitalist sistem yaşamımızın çerçevesini oluşturuyor; sürekli değişim gerektiren bir çerçeve, bazen ölçülebilir ve tahmin edilebilir bazen de zorlayıcı ve denetim dışı. Ancak, bugün her yerde var olan bu çerçeve, hep böyle miydi?Kapitalizm, pek çok yönden beklenmeyen bir gelişmeydi. Etkileri, değiş..

Machiavelli

Alfa Yayınları

Machiavelli

29,00TL

Machiavelli bir iktidar filozofu. Kimilerine göre siyaset biliminin kurucusu, iktidar ilişkilerinin soğukkanlı ve sağduyulu düşünürü, kimilerine göreyse ahlaksız, düzenbaz ve yalancı bir iktidar budalası, sakil bir insan kaçkını, hatta yeryüzüne inmiş bir iblis. Ona bu müphem şöhreti kazandıran Hükü..

Siyaset Bilimi İncelemeleri

Alfa Yayınları

Siyaset Bilimi İncelemeleri

32,00TL

Kitap, siyaset biliminde anahtar nitelikli dört konuyu içeriyor. Bunlar, meşruiyet, siyasi düzenlerin sınıflandırılması, siyasi kültür ve siyasi gelişmedir. İncelemelerin her birinde, temel kaygı, siyaset bilimi öğrencilerine karşılaştırma yönteminin önemini vurgulamaktır. Siyaset bilimiyle ilgilene..

Siyasi Tarih 1914-1939

Alfa Yayınları

Siyasi Tarih 1914-1939

11,00TL

İki Dünya Savaşı arası dönem, Yirminci Yüzyıla egemen olan siyasal olaylar zincirinin, daha kolay anlaşılabilmesi için derinlemesine irdelenmesi gereken bir dönemi içermektedir.Konumuzu başlıca üç kısımda incelemeyi uygun bulduk. Bunlar sırasıyla:İlk kısımda, Birinci Dünya Savaşı’nın ayrıntılarına g..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 336 (38 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux