categories

Azınlıklar, Etnik Sorunlar

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 189 (21 Sayfa)
Türkiye Yahudileri

Akıl Fikir Yayınları

Türkiye Yahudileri

22,00TL

Yahudiler ülkemize nederen ve ne vaziyette geldiler?Yaşantıları, Osmanlı toplumu ile kaynaşmaları ve Osmanlı idaresinin müsamahakar tavırları ve arada çıkan sorunları, en veciz şekilde ifade eden üstad Ziya Şakir'in kaleminden okuyacaksınız.Osmanlı ile Musevi cemaati arasındaki ilişkilerinin tarihin..

Emperyalizmin Maşası Ermeniler

Alfa Yayınları

Emperyalizmin Maşası Ermeniler

18,00TL

Osmanlı İmparatorluğu’nun güçlü dönemlerinde Ermeniler dahil tüm azınlıklar huzur ve güven içinde yaşıyordu. İmparatorluk gerilemeye başlayınca dışarıdan iç işlerine müdahaleler başladı. Batılı devletler Osmanlı’yı yıkmak için stratejik olarak azınlıkları kışkırttılar, bunun sonucu 1800-1878 yılları..

Ayrılıkçı Hareketler - Kurtuluş Savaşı Küt...

Altın Kitaplar

Ayrılıkçı Hareketler - Kurtuluş Savaşı Küt...

19,00TL

"Kurtuluş Savaşı Kütüphanesi’nin amacını Prof. Dr. Toktamış Ateş şöyle ifade ediyor: "Bu seride yayınlanacak olan kitapların, zevkle ve kolay okunan çalışmalar olmasını umut ediyorum. Çok değerli yazarların, yoğun emeklerinin ürünü olarak gün ışığına çıkan, elinize ulaşan ve ulaşacak olan bu çalışma..

Qewdek Sosreti

Aram Yayınları

Qewdek Sosreti

10,00TL

Min Piranî terzê îronî bi kar anî. Sera ironiye heye. Gaven kin daveje, direj dimeşe. Rijî dide xwarin don vedireşine. Reş nîşan dedi spî vedişerine. Îronî nebuya lepirsina ji bo birez Barzani wek buyereke ji reze dima, kese ku xwendin û nîvîsandia wî tune ye bi propagandaya li ser înternetê ve hati..

1915 Öncesinde Osmanlı İmparatorluğu’nda Erm...

Aras Yayıncılık

1915 Öncesinde Osmanlı İmparatorluğu’nda Erm...

220,00TL

R. H. Kévorkian ve P. B. Paboudjian'ın ortak çalışması "1915 Öncesinde Osmanlı İmparatorluğu'nda Ermeniler" bu kadim halkın yaşadığı 2.900'ü aşkın kent, kasaba ve köyün bütünlüklü bir dökümünü içeriyor. 1915 öncesinde taşradaki Ermeni din görevlilerince hazırlanmış olan nüfus istatiklerini ilk kez g..

Başlangıçtan 1071’e Ermenilerin Tarihi

Aras Yayıncılık

Başlangıçtan 1071’e Ermenilerin Tarihi

80,00TL

Ermeni halkının Anadolu, Ortadoğu, Kafkasya coğrafyasındaki varlığının kökeni ve yaşayışı daima önemli bir tarihsel araştırma konusu olmuştur. Bu kadim toplululuk, yaşadığı bölgelerde tarih boyunca yaşanan mücadelelere, istilalara, felaketlere, değişimlere karşın her defasında dönüşebilmiş, varlığın..

Ermeni Tarihi

Aras Yayıncılık

Ermeni Tarihi

50,00TL

1992-1994 arasında A History of the Armenian People başlıklı iki ciltlik bir çalışma hazırladım. Amacım, hem Ermenilerin kendi geçmişlerine nesnel bir gözle bakmaların mümkün kılmak, hem de tarihsel yaşam alanlarının büyük bölümünü kaybederek dünyanın dört bir yanına dağılmış olan bu kadim halkın ta..

Son Ermeni

Aras Yayıncılık

Son Ermeni

20,00TL

Babam, senin baban ve annem arasındaki o eski üçgeni ne zaman açmaya kalksam utanıyorsun. Zippo çakmağınla oynamaya başlayıp, bırakalımgeçmiş geçmişte kalsın gibi anlamsız klişeler geveliyorsun. Ama yine de onların dilini okuyup yazabiliyor, müzikleriyle dans ediyor, kızlarından biriyle evleni çocuk..

Bobi’nin Hatası

Avesta Yayınları

Bobi’nin Hatası

18,00TL

Kürt kültürünün önemli simaları Celadet ve Kamiran Bedirxan kardeşlerin gençlik dönemlerine ait üç eser "Bobi’nin Hatası / İlk Eserler" adıyla Avesta Yayınları arasında çıktı. Kitap, yirminci yüzyılın başlarında yayımlanmış Tanin-i Harb (Kamiran Bedirxan), Osmanlı Tayyâreciliğinin İlk Şehidleri İçin..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 189 (21 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux