categories

Genel Politika, Siyaset Bilim, Siyaset Tarihi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 462 (52 Sayfa)
Devlet ve Devrim

Agora Kitaplığı

Devlet ve Devrim

20,00TL

"Proleter devriminin devlet karşısında alacağı tutum, her zaman için pratik bir öneme sahiptir. 'Devlet' konusunda oportünist önyargılara karşı mücadele etmeden, emekçi kitleleri genel olarak burjuvazinin, özel olarak da emperyalist burjuvazinin nüfuzundan kurtarma mücadelesi vermek imkânsızdır. Onu..

Şok Doktrini

Agora Kitaplığı

Şok Doktrini

50,00TL

"No Logo" adlı kitabıyla bütün dünyada adından söz ettiren Naomi Klein‘a göre, küresel çaptaki serbest piyasanın zafere demokratik araçlarla ulaştığı düşüncesi bir safsatadan ibarettir. Üstelik, ‘şok terapisi‘ doktrinine uygun şokların uygulanmasının hemen ardından, toplumların hızla büyük çokuluslu..

Türkiye’de Sosyal Demokrasi Arayışı

Agora Kitaplığı

Türkiye’de Sosyal Demokrasi Arayışı

5,00TL

Bu çalışma, 1980 sonrasında Türkiye‘de sosyal demokrat hareketin yaşadığı krizi yeni bir perspektiften incelemeyi hedeflemektedir. Buradaki yaklaşımın yeniliği, merkez sol siyasetin Türkiye‘deki 40 yılı aşkın tarihini, monolitik bir bütün olarak CHP geleneği çerçevesinde incelemek yerine, 1983-1995 ..

İdeal Siyaset İdeal Devlet

Akçağ Yayınları

İdeal Siyaset İdeal Devlet

25,00TL

Anadolu’da, "Hizmet eden izzet bulur" diye bir söz vardır. Devletin, iktidar ve kurumların varlık sebebi "insana hizmettir". İnsanın, kimlik ve kişiliğiyle dipdiri ayakta olmadığı bir hayat döngüsünde devletin varlığı tek başına bir anlam ifade etmez. Bugün, ülke olarak üstesinden gelmede zorlandığı..

Türklerde Devlet

Akçağ Yayınları

Türklerde Devlet

40,00TL

Türkler, tarih boyunca devlet yönetimlerine hâkim kıldıkları kurallarıyla, günümüzün modern devlet anlayışına uygun ve örnek olacak bir yapılanmayı gerçekleştirmişlerdir. Türklerde devlet, sürekli yaptıran konumda olmuş; sadece kuralları koymakla kalmamış, onların başarıyla uygulanması için denetlen..

1111 Maddede RTE Sözlüğü

Akis Kitap

1111 Maddede RTE Sözlüğü

20,00TL

Recep Tayyip Erdoğan… 19 yaşında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında adım attığı siyasi kariyerine, bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı olarak devam ediyor. Türkiye'nin son dönemine damga vuran lider. Onu sevenler çok sevdi, kızanlar çok kızdı… Girdiği tüm seçimlerden zaferle çıkan Erdo..

Değişimi Yöneten Türkiye

Alfa Aktüel Yayınları

Değişimi Yöneten Türkiye

12,96TL

Kuşkusuz, çağımızın anahtar kavramalarından biri ’değişim’dir. Değişim, aslında sadece içinde bulunduğumuz çağın değil, geriye kadar pek çok dönemin sihirli kavramı olma özelliğini hep korumuştur...Esasen değişim başta doğanın değişmez kuralıdır. Bu yüzden doğal çevredeki değişime kendini uydurabile..

Yeni Kamu Yönetimi ve Üst Kurullar

Alfa Aktüel Yayınları

Yeni Kamu Yönetimi ve Üst Kurullar

30,00TL

Kamu yönetiminin başarısız olmasında yada başka bir ifade ile yeniden yapılanma gereksinimi doğuran nedenler siyasal, idari sorunlar yanında ekonomik durum ve sorunlarda önemli rol oynamaktadır. İyi finanse edilmeyen ve mevcut kaynakları verimsiz kullanan kamu kuruluşları kaynak israfına neden olmak..

Bir Yerel Yönetim Deneyiminin Ardından...

Alfa Yayınları

Bir Yerel Yönetim Deneyiminin Ardından...

26,00TL

Bu kitap ile 2004 yılından itibaren yaşanan, “Küçükçekmece Ayazma - Tepeüstü Kentsel Dönüşüm Projesi“ sürecinin hikâyesi, tüm dinamikleriyle aktarılmak istenmiştir. Standart olarak üretilen bir projenin çok daha ötesinde, akademik bir heyecan ve araştırmacı bir bakış açısıyla yola çıkılan bu çalışma..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 462 (52 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux