categories

Genel Kavramlar, Kuram ve Tarihçe

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 122 (14 Sayfa)
Çağdaş Sanat Eğitiminin Sorunları

Ajans Güler Yayınevi

Çağdaş Sanat Eğitiminin Sorunları

25,00TL

Dr. R. Memedaliyev ve Prof. Dr. B. Kurbanov bu eserde; sanat eğitiminin çağdaş eğitim sistemi içindeki önemine dikkat çekmekte ve bu konuda hâlâ çözülmemiş sorunların olduğunu da göz önüne sermektedirler. Kitapta profesyonel "müzik icracılığı" sorunlarına da özel olarak dikkat çekilmektedir. Unutmam..

Türk Musiki - Müzik Devrimi

Alfa Aktüel Yayınları - Müzik Kitapları

Türk Musiki - Müzik Devrimi

27,00TL

Makale: Türk Musikisi’nde “Evrim-Devrim“ YaklaşımıMakale: “Avrupalı Gezginlerin Gözüyle Osmanlılarda Musiki“ Adlı Kitaptaki Metinlerin Çok Seslilik Konusu Kapsamında Yeniden DeğerlendirilmesiMakale: Türk Musiki Devrimi Ve Ziya GökalpMakale: Türk Musikisinde Armoni Meselesi Ve Mahmut Ragıp Gazimihal ..

Taşlar Kimin İçin Yuvarlanıyor

Altıkırkbeş Yayınları

Taşlar Kimin İçin Yuvarlanıyor

32,00TL

Rock Roll un tarihsel ve sosyolojik bir fenomen olarak portresini sunan bu eser; alt ve karsi kültürün tarihini yaziyor.Siyah müzigin kökenlerinden Beat Kusagina, 8 in Hippilerinden Londra Punklarina ve günümüz müzik kültürlerine degin tam bir sölen.Önder Kosbatar, Taslarin Kimin Için ve Nasil Yuvar..

Müzik Formları

Arkadaş Yayınları - Müzik Kitapları

Müzik Formları

43,90TL

Müzik formları üzerine ülkemizde bugüne dek yayınlanmış pek az kitap vardır Onların da birçoğu tükendiği ve yeniden basılmadığı için elde edilmesi hemen hemen olanaksızdır.Bu boşluğu biraz olsun doldurmak düşüncesiyle, böyle bir çalışmayı göze almak cesaretini gösterdim.İlk müzik formları bilgilerin..

Gürültüden Müziğe

Ayrıntı Yayınları

Gürültüden Müziğe

24,00TL

Önce kaos vardı… Ve gürültüler…Jacques Attali bu gözlemden yola çıkarak müziğin ekonomi-politiğini inceliyor ve şu sonuca varıyor: Müzik ileriyi görür.İlkçağlardan başlayarak toplum, iktidar ve müzik arasındaki bağları ele alan Attali, bu kitabında müziğin, kurban ayinlerinden saraya, isyanlardan uz..

Müzik Üzerine Düşünmek

Bağlam Yayınları

Müzik Üzerine Düşünmek

29,00TL

Müzikoloji, etnomüzikoloji, kültürel çalışmalar ve popüler müzik incelemelerinin ilgi alanına giren daha çok da bu disipliner eğilimleri çaprazlama kesen sorunlar, burada yer alan yazıların ana odağını oluşturuyor. Başka bir deyişle bu kitapta yer alan çalışmaların tümü, söz konusu alanların "bağlam..

Popüler Müziği Anlamak Kültürel Kimlik Bağla...

Bağlam Yayınları

Popüler Müziği Anlamak Kültürel Kimlik Bağla...

30,00TL

Popüler müziği kültürel kimlik bağlamında anlamaya çalışmak, popüler müziğin kültürel kimliğe, kültürel kimliğin de popüler müziğe ne verdiğini ve birbirlerini "nasıl" güçlendirdiğini sormak demektir. Kültürel kimlik, 'ölçeği ve niteliği ne olursa olsun toplulukları birbirinden ayıran öğelerin bileş..

Kardeş Türküler 15 Yılın Öyküsü (Ciltli)
Hayal Melodileri

Ceres Yayınları

Hayal Melodileri

38,00TL

Aryalar vardır, hiçbir kelimesi bilinmediği halde insanın içini yakar, gözler istemsizce dolar. Aryalar vardır, insanı ele geçirir, kendisini defalarca dinlettirir, akla geldikçe heyecanlandırır.Bu kitap sizi, bir yandan şarkılı hatıralarınıza götürürken, bir yandan da opera ve melodi yolculuğuna çı..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 122 (14 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux