categories

Araştırma - İnceleme

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 1672 (186 Sayfa)
Türk Basınında Tevfik Fikret 1924-1940

3F Yayınevi

Türk Basınında Tevfik Fikret 1924-1940

50,00TL

Edebiyat tarihimize hizmetleri bulunan sanatçıların ölümleriyle nisyana terk edilmeleri pek çok düşünürün şikayet konusudur. Ancak bu durum Tevfik Fikret için geçerli değildir. Özellikle en yoğun şekilde 1924 ila 1940 yılları arasında, ölümünün ardından geçen yıllara rağmen, ağırlıklı olarak ölüm yı..

Tarih Üzerine

Agora Kitaplığı

Tarih Üzerine

40,00TL

Elinizdeki kitapta toplamış olduğum makaleler, bir dizi bütünlüklü ve birbiriyle ilintili problem üzerinde durmaktadır. Birincisi, ben, tarihin gerek toplum nezdinde gerekse siyaset alanında hangi yollarla kullanıldığına (veya kötüye kullanıldığına); bunun yanı sıra, dünyanın anlaşılıp kavranması ve..

Meçhule Yolculuk

Akademik Kitaplar

Meçhule Yolculuk

60,00TL

İlk insandan günümüze kadar birçok yazar, aydın, gazeteci, politikacı, toplumun her kesiminden insanlar farklı sebeplerle sürgün yaşamıştır. Sürgün kavramına yüklenen anlam ise, kişilerin bakış açısına göre değişmiştir. Tarihî süreçte, topluca yaptırılan göçlerin bir kısmı da sürgün olarak kabul edi..

Muhteşem Türk Zaferleri

Akçağ Yayınları

Muhteşem Türk Zaferleri

15,00TL

Yüce Yaradan'ın milletimize bahşettiği zaferlerimizi okurken sayfalar arasında nostaljik bir geziye çıkacaksınız. Kanlarınız korlaşacak, maddi ve manevi Fatihlerimiz yüreğinizi yumuşatacak.Ulu batlı Hasanlar, Genç Osmanlarla kale surlarına al sancağı dikip Kanije'de pir yüzlü Vezir Tiryaki Hasan Paş..

Nuri Demirağ Kimdir?

Akıl Fikir Yayınları

Nuri Demirağ Kimdir?

22,00TL

Nuri Demirağ’dan birkaç veciz cümle:“Başarıya amil altı kural: İşret, Oyun (kumar), İffetsizlik,Eğrilik, Tembellik ve Zulümkarlıktan kaçın”.“Eğer Avrupalılar, Amerikalılar yapabiliyorsa, biz de yaparız. Yapamam demek, benliğimden, varlığımdan vazgeçtim;Acz,mi, zaafımı kabul ettim demektir.”“Hesaplı ..

Şeyh Şamil

Akıl Fikir Yayınları

Şeyh Şamil

30,00TL

Şeyh Şamil ismi bir efsane olarak sadece Müslümanların değil, bütün insanların hafızasına kazınmıştır. Bir kahramanlık ve özgürlük timsali olan Şeyh Şamil kimdir? Ne yapmıştır?Nerede, Ne zaman, Niçin savaşmıştır? Bu sorulara pek azımız hakkıyla cevap verebiliyor.Bu kitapta, Kafkaslarda doğan hürriye..

Türkler Karşısında Napolyon

Akıl Fikir Yayınları

Türkler Karşısında Napolyon

30,00TL

1789 Fransız ihtilali Avrupa'daki bütün krallıkları endişelere sevk ederken Osmanlı bu durumu hiç umursamamıştır. Hatta Kanuni Sultan Süleyman döneminde başlayan Fransa'nın korunması ve kayrılması bu yen idönemde de devam etmiş, Mısır'a Napolyon'un gideceği yönende istihbarat olmasına ve gazetelerin..

Belgelerle Lozan

Alfa Yayınları

Belgelerle Lozan

32,00TL

Birinci Dünya Savaşı’ndan yenilgiyle çıkan Osmanlı İmparatorluğu Mondros Ateşkesi ve Sèvres Barış Antlaşması koşullarına bağlı olarak İngiltere ile Müttefikleri tarafından paylaşılmaya çalışılırken, Anadolu’da Mustafa Kemal liderliğinde örgütlenen Milli Mücadele Hareketi, Müttefikler’in Şark Meseles..

Köle Gemisi

Alfa Yayınları

Köle Gemisi

29,00TL

15. yüzyıl sonu ile 19. yüzyılın sonu arasında yaklaşık 400 yıl süren Atlantik köle ticaretinde 12,4 milyon insan köle gemilerine yüklenip Atlantik üzerinden, binlerce kilometreye yayılmış yüzlerce teslim noktasına taşındı. Dehşet yolu boyunca 1,8 milyon insan ölmüş, cesetleri güverteden aşağı boca ..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 1672 (186 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux