categories

Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 228 (26 Sayfa)
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

Adalet Yayınevi

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

27,00TL

Bu çalışma esasen Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dersi ile ilgili bir ders kitabı niteliğinde olmayıp, dersin içeriğini de kapsayacak şekilde ve bunun da ötesinde, yakın tarihimizle ilgili bir çok detayı da içerecek biçimde planlanmış ve günümüzdeki gelişmeler arasındaki ilişkiyi kurma noktasınd..

Sarıkamış’a Giden Yol Rehin Alınan İmparato...

Alfa Yayınları

Sarıkamış’a Giden Yol Rehin Alınan İmparato...

24,00TL

Türkler mi dediniz ? Yani Moğollar... Yani Anadolu ‘nun fuzuli işgalcileri... Bakınız Elçi Efendi, Avrupa’nın bütün siyasi tarihi boyunca yapacağı en güzel şey, Türkleri Avrupa’dan ve Anadolu’dan atmak olacaktır. Biz doğudan ve siz batıdan yükleneceksiniz ve bu kıskaç tarihin en kudretli, en mukadde..

Büyük Taarruz

Altın Post Yayıncılık

Büyük Taarruz

15,74TL

Büyük Taarruz, Milli Mücadeleyi zafere taşımış, adeta Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusunun bedeli olmuş önemli bir vakadır. Toprakları parçalanmış bir ulus, esir edilemeyeceğini, bu topraklarda ilelebet yaşayacağını bütün dünyaya haykırmıştır. Elde ettiği zaferler tüm dünyaya meşru talebini kabul ettir..

Türkiye’nin Modern Tarihi

Avesta Yayınları

Türkiye’nin Modern Tarihi

20,00TL

Türkiye Avrupa’ya çelişkili işaretler göndermektedir. Uzun yıllardır Avrupa Birliği’ne giriş için aday olan Türkiye, "ılımlı İslamcı" olarak tanınan bir hükümet tarafından yönetilmektedir. Bu hükümet biçimsel açıdan demokratik bir yapıya sahiptir fakat iç ve dış politikaları, çoğunlukla askerlerden ..

Ölümsüz Atatürk

Bağlam Yayınları

Ölümsüz Atatürk

48,00TL

"Kederli bir ulus"un varlığı, Mustafa Kemal'e, kendi ruhsal dünyasında yaşattığı kederli anne imgesi üzerine yansıtacağı dışsal bir gerçeklik sundu. Kederli ulus, ona yaşamı boyunca sürecek Türk ulusunu kurtarma ve onarma misyonunu kazandırdı. Atatürk ünvanını aldığında kederli ulus onarılmış durumd..

Rauf Orbay’ın Londra Büyükelçiliği

Bağlam Yayınları

Rauf Orbay’ın Londra Büyükelçiliği

28,00TL

Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünden sonra önderliğini İsmet İnönü'nün devraldığı genç cumhuriyet, kendini birdenbire bütün Avrupa'yı saran savaş alevinin tam ortasında bulmuştu. Bir tarafta Versay Barışı'nın yarattığı statükoyu yırtıp atmak isteyen Almanya ve müttefikleri, öte yandan kendilerini "hür..

Milli Mücadele Dönemi Dış Etkiler ve Mustafa K...

Berikan Yayınları

Milli Mücadele Dönemi Dış Etkiler ve Mustafa K...

45,00TL

İçinde bulunduğumuz dönemde millet olarak oldukça zor ve bir o kadar da çetrefilli bir yoldan geçmekteyiz. İncelediğimiz zaman gördük ki, millet olarak bu zor dönemde yol gösterici birini arıyoruz. Bu bağlamda ismi ön plana çıkan lider ise, haklı olarak Mustafa Kemal Paşa’dır. Bu düşüncelerden esinl..

İlk Defa Yayınlanan Belgelerle Hasan Tahsin Ger...

Ketebe Yayınları

İlk Defa Yayınlanan Belgelerle Hasan Tahsin Ger...

38,00TL

Eyüp Şahin ilk defa yayınlanan belgelerle “Hasan Tahsin Efsanesi” yalanını deşifre ediyor. Uzun araştırmalara dayalı bu eserde, gerçek Hasan Tahsin’i, Hasan Tahsin adıyla suikast düzenleyen Osman Nevres’i, İzmir’de ilk kurşun olayını ve Cumhuriyet sonrası yürütülen algı operasyonunu tüm detaylarıyla..

Nutuk (Tam Metin)

Dorlion Yayınevi

Nutuk (Tam Metin)

25,00TL

Ey Türk Gençliği!Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve harici bedhahların olacaktı..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 228 (26 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux