categories

Türk Edebiyatı

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 2912 (324 Sayfa)
Başka Yerdekiler ya da Otel Odaları

Abis Yayıncılık

Başka Yerdekiler ya da Otel Odaları

10,00TL

Bu kadardı. Bu kadarı yeterdi.Bir aksilik olmasını istemiyordu. Burası sıradan bir oda değildi. Ya da bir süre sonra, en azından bu görkemli otelin tarihinde unutulmaz olaylara tanıklık edecekti; Bir cinayete ve cinayet sonrası dedektif romanlarına ilham kaynağı olabilecek gelişmelere. Ve en küçük b..

Geçmiş Bir Zamandı

Abis Yayıncılık

Geçmiş Bir Zamandı

26,00TL

"Geçmiş Bir Zamandı", 12 Eylül 1980 öncesi Türkiye’sine çok geniş bir bakış açısından, birbirine uzak coğrafya ve kimliklerden yola çıkarak ulaşan bir "dönem romanı"...O dönem ve sonrasının siyasal karmaşasında adı çok anıloacak bir aileye ait biyografik öğelerin de geniş yer tuttuğu, Ankara varoşla..

Bir Başka Kentte Ölümü Beklemek

Adalı Yayınları

Bir Başka Kentte Ölümü Beklemek

13,89TL

İnsan nereye aittir? Kime demiyorum, nereye diyorum. Nereye, hangi ülkeye, hangi toprağa, hangi dağa, hangi denize, hangi kültüre? Yanıtlanması çok güç sorular.Eğer herhangi bir ülkede, diliniz, kültürünüz, inançlarınız 'azınlık' konumundaysa ya da o konuma düşürülmüşse, ne yapmanız gerekir? Bu soru..

Ayna Korkusu

Agora Kitaplığı

Ayna Korkusu

25,00TL

Aşıklar hakikati bilmek ister, ama hiçbir zaman bunu dile getirmeye yanaşmazlar. Bazı solcuların komünizmle ilişkisi de böyledir. Uzun ve sarsıcı bir aşkın bitişi gibi, nihayet hakikati dile getirecek özgürlüğe kavuştuklarında da artık bunu duymak istemeyeceklerini anlamışlardır."Ayna Korkusu", Tarı..

Emine - Fay Kırığı 2

Agora Kitaplığı

Emine - Fay Kırığı 2

10,00TL

"Kendi dünyanıza ait olmayan birisini inançlarınızdan, yaşam tarzınızdan, hatta geleceğinizden vazgeçmek pahasına severseniz neelr olur?""Fay Karığı Üçlemesi"nin ikinci kitabı Emine, işte bu soruya verilebilecek cevapları arar. Zenginliğin tüm ihtişamına rağnmen muhafazakâr yetiştiriliş tarzıyla mo..

Ölülerimiz Bir Tutar Bizi

Agora Kitaplığı

Ölülerimiz Bir Tutar Bizi

25,00TL

"Ölmeden önce bir büyük hayal daha göreyim diye sevsem seni..." "Görelim diye beraberce. Şimdi burada, bu çay bahçesinde yeniden, senin bana baktığını fark edip de gözlerindeki ışıltıda zamanın buğusunu gördüğümü sandığımda duydum bu arzuyu. Sensiz bir anlamı yok yani, ne de gerçekliği: Peki ama, ha..

Beyaz Sancı

Ahsen Yayınları

Beyaz Sancı

20,00TL

..

Hardan Haleye

Akart Yayınları

Hardan Haleye

41,00TL

"Ben" demenin bencillik olmadığını anlayabilmem için kırk yılım geçti. Ömrümün en genç ve en güzel kırk yılı... Ama şu an bulunduğum noktada hayıflanmak, "keşke"lere kapılmak istemiyorum. Şu an, yıllarımı verdiğim ve bedelini ödediğim tecrübeye, yani hayatıma, yani kendime sahip çıkmak istiyorum. Bu..

Kutuplardaki Yıldız

Akart Yayınları

Kutuplardaki Yıldız

16,00TL

İmkânsız olan mı âşık olmaya değerdir, yoksa âşık olan mı imkânsızı seçer? Yoksa aşk, imkânsızlığın en yalın hâli midir?..En imkânsız aşklardan biridir öğretmen-öğrenci aşkları... Öğretmen ve öğrenci arasındaki o saf ilişki, aynı zamanda bir uzaklık serer bu aşkın arasına... İşte böyle bir kalp çarp..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 2912 (324 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux