categories

Sivil Toplum Kuruluşları

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 10 (2 Sayfa)
Topraksızlar 25 Yaşında

Su Yayınevi

Topraksızlar 25 Yaşında

18,00TL

"...Hükümete veya şirketlere ait toprakları kendilerine iş yaratmak amacıyla işgal ediyor ve işliyor, Topraksızlar. Hükümetin yapmadığı toprak reformunu onlar alttan oluşturdukları bir dalga ile gerçekleştiriyorlar. MST’liler alttan oluşturmaya çalıştıkları bu reform sürecinde hükümetin kolluk kuvve..

Kavel 1963

Sosyal Tarih Yayınları

Kavel 1963

40,00TL

Türkiye Maden-İş Sendikası üyesi işçiler 1963 yılının ilk aylarında Kavel Kablo Fabrikası’nda 36 gün süren bir grev yaptılar. Bu grev, Türkiye işçi sınıfı tarihinde önemli grevlerden biri olarak kabul edilir. Grevi önemli hale getiren en belirgin unsur, 1961 Anayasası’nın işçilere tanıdığı grev hakk..

Üçüncü Sektör

Artı Eksi Yayınları

Üçüncü Sektör

12,96TL

Hayır maksadı taşıyan vakıfları bünyesinde barindiran üçüncü sektör, en geniş manasıyla-diger sektörlerle birlikte-Müslümanların dinlerini, kimliklerini, değerlerini ve ideallerini, en zorlu, en çetin şartlar altında dahi muhafaza edebilen bir sektördür. İslam'daki manevi değerler ve yüce ilkeler üz..

Büyük Erdemler Risalesi

İletişim Yayınevi

Büyük Erdemler Risalesi

53,50TL

Daha önce İletişim Yayınları’ndan Kapitalizm Ahlaki midir? adlı kitabı çıkan André Comte-Sponville Fransa’da çok satanlar listesine giren bu kitabında erdem konusunu ele alıyor:"Erdem nedir? Harekete geçen ya da geçebilen bir güçtür.Örneğin, bir bitkinin ya da ilacın erdemi iyileştirmektir, bıçağınk..

Teknolojik İşlevsizlik

İletişim Yayınevi

Teknolojik İşlevsizlik

46,50TL

Nasıl oluyor da insanlığın en büyük başarısı aynı zamanda en büyük belası haline geliyor? Bu sözdeki kasıt elinizdeki kitabın da ana konusu. En büyük başarı, üretken emek süreci içinde en arzu edilmeyecek ve insanları ezen işlerin otomasyon teknolojileri ile gerçekleştirilmesi. En büyük bela ise özg..

Morrison'un Yapı İşçileri

Sosyal Tarih Yayınları

Morrison'un Yapı İşçileri

50,00TL

'60'ların başlarında Türkiye'nin ikinci dev ağır sanayi kuruluşu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, yerli ve yabancı sermaye tarafından inşa edilmekte, küçük bir balıkçı kasabası büyük bir sanayi kentine dönüşmenin sancılarını yaşamaktadır. Morrison'sa, bu dev inşaatı yürüten meşhur bir Amerikan şir..

Sivil Toplum

Çizgi Kitabevi Yayınları

Sivil Toplum

26,00TL

Günümüzde temsili demokrasinin, en ideal yönetim biçimi olduğu birçok kesim tarafından dile getirilmektedir. Fakat 21. yüzyılda temsili demokrasinin çoğunluğun azınlığı baskı altına alması ve temsilde kendilerine yer bulamayanların huzursuzluğu dile getirilmeye başlanmıştır. Kısaca temsili demokrasi..

Halkla İlişkiler Perspektifinden Sivil Toplum

Pales Yayıncılık

Halkla İlişkiler Perspektifinden Sivil Toplum

25,00TL

Halkla ilişkiler perspektifinden sivil toplumu değerlendirirken, STK'ların doğuşu, yapısı, oluşumu, tarihçesi, bu kapsamda diğer bazı ülkelerde ve Türkiye'deki gelişimi, son derece önem taşıyan konulardır. Bu sebeple kitap çalışmamızın ilk bölümlerini yoğunluklu olarak sivil toplum kavramı, dünyada ..

Modernizmin Yansımaları: 90’lı Yıllarda Tür...

Efil Yayınevi

Modernizmin Yansımaları: 90’lı Yıllarda Tür...

50,00TL

Türkiye’nin Modernizm serüvenini, farklı disiplinleri bir araya getirerek ülkenin geçirdiği süreçleri ve olayları özgün biçimde anlatan modernizmin yansımaları serisinin dördüncü kitabı Modernizmin Yansımaları: 90’lı Yıllarda Türkiye.1990’lı yıllar, 20. yüzyıla damgasını vuran iki kutuplu dünyanın y..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 10 (2 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux