categories

Siyaset Felsefesi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 402 (45 Sayfa)
Bürokrasi ve Otorite

Adres Yayınları

Bürokrasi ve Otorite

20,00TL

Max Weber, sosyal bilimlerin farklı alanlarında yaptığı çalışmalar ile ismini sosyal bilimler literatürüne altın harflerle yazdıran bir düşünürdür. Elinizdeki kitap, Weber’in analizlerinde önemli bir yer işgal eden ‘örgüt’ ve ‘otorite’ kavramlarını okuyucuya birinci elden sunmayı amaçlamaktadır. Hay..

Komünizmin Şafağı

Akademi Yayın

Komünizmin Şafağı

20,00TL

Küreselleşme süreci, sınıfsız ve öznesiz midir? 2007 Eylülü'nde dünya kapitalist sistemini krize sürükleyen nedenler nelerdir? Sermaye neden borsa gibi asalak alanlara akmaktadır? Dünyayı değiştirmek için neye ihtiyaç duyuyor? Bugünkü dünyada sosyalist program nasıl biçimlenecektir?Arif Çelebi, bu s..

Marksizm Nedir? Komünizm Ne Kadar Uzakta

Akademi Yayın

Marksizm Nedir? Komünizm Ne Kadar Uzakta

20,00TL

Kapitalizmde belirleyici tüm üretim araçları toplumsallaştığı için ve ikilemenin de engeli bizzat sermaye olduğu için fazla emek zamana bireysel el koyma dönemi tarihsel olarak aşılmış olacaktı. Bu fazla emek ancak ortaklaşa toplumsal ilişki biçimi ile çok daha verimli değerlendirilebilirdi. Komünal..

İhanete Uğrayan Devrim

Alef Yayınevi

İhanete Uğrayan Devrim

39,00TL

1917 Ekim Devrimi gerek yapılışı gerek ortaya çıkarmış olduğu düzenin yıkılışıyla XX. yüzyılın en önemli olayıdır. Elinizdeki kitabın yazarı Lev Davidoviç Trotskiy ise bu devrimin V. İ. Lenin’den sonra ikinci büyük önderidir. Ekim Devrimi’ni anlamadan XX. yüzyılı anlamak nasıl mümkün değilse, Trotsk..

Hobbes Üzerine

Alfa Yayınları

Hobbes Üzerine

10,00TL

Elinizdeki kitap Marcel Mauss'un, Durkheim'ın 1894-1895 yılları arasında Bordeaux'da verdiği derste tuttuğu notlar esas alınarak düzenlenmiştir. Mauss aynı zamanda yeğeni olduğu Durkheim'la birlikte Année sociologique dergisinde de çalışmıştır.Bu notlar Durkheim'ın gerek felsefeyle olan bağına gerek..

Tembellik Hakkı

Alter Yayıncılık

Tembellik Hakkı

8,00TL

Paul Lafargue(1842-1991) Fransız düşünür Küba'nın Santiago kentinde doğdu. Dokuz yaşındayken ailesiyle göçtüğü Fransa'da Tıp Akademisi'nde yazıldı. Üniversitede kralcı hükümete karşı giderek genişliyen gençlik devrimine katıldı. Yine aynı dönemde yoğun bir okuma uğraşına daldı.Hegel'den Feuerbach'a ..

Batı Barbarlığı 1

Anı Yayıncılık

Batı Barbarlığı 1

40,00TL

Günümüzde uygarlık deyince akla hemen Batı uygarlığı gelmektedir. Bilinçli bir şekilde Batı nuygarlığının genellikle olumlu yönleri, yani felsefeyi, bilimi, aklı ve teknolojiyi önemseyen; sanata ve edebiyata değer veren; hukukun üstünlüğünü ve özgürlüğü esas alan boyutları ön plana çıkartılmaktadır...

Frankfurt Okulu

Anı Yayıncılık

Frankfurt Okulu

48,00TL

Toplumları, Doğu toplumları ve Batı toplumları olarak iki temel kategoride ele alıp değerlendirmek mümkündür. Dün-yada Doğu toplumlarına yönelik negatif bir algı varken Batı toplumlarına (modern toplumlara) karşı olumlu bir algı var-dır. Batı toplumları, genellikle, demokrasinin, özgürlüğün, eşitliğ..

Kapital’i Anlamak
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 402 (45 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux