categories

Kültür ve Bilim

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 129 (15 Sayfa)
Cinsiyet, Irk ve Sınıf

Babil Yayınları

Cinsiyet, Irk ve Sınıf

18,52TL

Elinizde tuttuğunuz "Cinsiyet, Irk ve Sınıf" adlı kitap, çalışmalarımızda kullanacağımız müşterek kavramsal sözlüğümüze politik bir boyut getirir. Bu kavram, sosyal ilişki biçimlerinin şekillenmesinde muazzam rok oynayan sosyal hareketlere -tek tek veya birlikte- kamuoyunun dikkatini çeker. Gerçekte..

Adların İzinde

Bağlam Yayınları

Adların İzinde

25,00TL

Niçin Adlandırırız?Adlandırma Üzerine Tarihsel ve Kültürel NotlarFarklı Kültürlerde Adın AnlamıEski Ahit'te AdlandırmaAd VermekAdın Belirleyici Gücünden Gösteren GücüneFreud ve AdlarEdebiyatta AdArjantin'de Devlet Terörü ve Askeri İktidar Tarafından Kaçırılan ÇocuklarKlinikte Ad..

Avrupalı mı Levanten mi?

Bağlam Yayınları

Avrupalı mı Levanten mi?

22,00TL

Bu kitabın hikayesi Levanten dünyasının en önemli yaşam alanlarından birisi olan İzmir'de Avrupa Öğrencileri Genel Forumu (AEGEE) tarafından 6-8 Mart 1998 tarihinde düzenlenen "Levantenler ya da Avrupalılar" toplantısına dayanır. Ege Üniversitesi'nde yapılan bu toplantıda sunulan bildirilerin yayıml..

Devrim Yahut Vasat

Bağlam Yayınları

Devrim Yahut Vasat

26,00TL

Bu kitap, yeniye ilişkin soruların sorulduğu, cevapların farklı kültür formlarının incelenmesiyle tartışıldığı ve yeni başka soru ve sorunsalların düşünülmesi gerektiğine dikkat çeken bir çalışma olsun istedik.Gündelik hayat deviniminin "yeni" ile ilişkisini, sinema, medya, edebiyat, müzik gibi yara..

Tunceli’de Sünni Olmak

Berfin Yayınları

Tunceli’de Sünni Olmak

36,00TL

Bu çalışma, Tunceli ilinde yaşayan hâkim Alevi nüfus içerisinde azınlıkta kalan Sünni toplulukları, kültürel kimlik ve din çerçevesinde, etnolojik açıdan değerlendirmeye çalışmaktadır. Eser, 9 aylık bir antropolojik alan çalışmasının ürünüdür. Sünni toplulukların, din kimlikleri üzerinden, ulusal so..

Yükseköğretimde Uluslararasılaşma ve Kültür...

Çizgi Kitabevi Yayınları

Yükseköğretimde Uluslararasılaşma ve Kültür...

22,00TL

Sanayi Devrimiyle başlayan hızlı teknolojik gelişmeler sonrasında küresel işletmelerin ekonomik hâkimiyetinin olduğu, küresel piyasa anlayışının öne çıktığı ve farklı kültürlerin bir araya gelmesinin kaçınılmaz olduğu bir sürece girilmiştir. Küresel piyasaya nitelikli işgücü sağlayan kurumların başı..

Tibet - Yaralı Uygarlık

Yapı Kredi Yayınları

Tibet - Yaralı Uygarlık

23,15TL

Tibet dendiği anda, bazı klişeler ve gerçekliğin anlık kareleri insanın zihninde iç içe geçer: Çorak ve görkemli manzaralar, karlı doruklar, lamalar ve manastırlar, atlılar ve tabii ki Tenten. Tibet Budizmi’nin aktüalitesi ve uyandırdığı ilgi de kendi imgelerini öne çıkarır: Dalay-lama ve ışıltılı g..

Dil Kültür Zihniyet

Kimlik Yayınları

Dil Kültür Zihniyet

26,00TL

Sezgi dünyamızla ilgili olan, bilinmeyen, asla bilemeyeceğimiz, bu yüzden do bir inanç konusu olarak ele alınan gayb sayılmazsa insan genetik, beslenme, çevre ve eğitim-öğretimin bir sonucudur Bu sınıflamada da genetik göz ardı edilecek olursa insan, daha çok kültürden ibaret olduğunu söyleyebileceğ..

Dersim Yazıları

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Dersim Yazıları

24,00TL

"...Elinizdekiş kitap, 'İçindekiler'e şöyle bir baktığınızda hangi konuları içerip irdelemekte olduğu anlaşılıyor. Yazıların tümü; insana, halka, yurttaşa ilişkin temel hak ve görevlerin büyük bölümüne değiniyor. 'Denemeler' denilişi, öylesine bir 'bence'lik ve kendicelikten geliyor. Çoğu da daha ön..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 129 (15 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux