categories

Mitolojiler

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 208 (24 Sayfa)
Aşk Bir Tanrıdır

Abis Yayıncılık

Aşk Bir Tanrıdır

20,00TL

AŞK BİR TANRIDIR, Eski Çağ insanının aşka bakışına, aşkı nasıl yaşadığına odaklanmıştır. Eski Çağla ilgili her çalışma gibi mitoloji, efsane ve öykülere ek olarak dönemin felsefi ve edebi yapıtlarını da kaynak olarak kullanıp mitolojik anlatıların dile getirdiği ilişkilerin ne anlama geldiğini, bu ö..

Anabasis

Altın Post Yayıncılık

Anabasis

9,26TL

Askerler, bugünkü halden etkilenmiş ve ağlamış olmama şaşırmayın. Çünkü Kyros beni yanına misafir etmiş ve yurdundan kovulan bana hürmette kusur etmemekle, onbin dareikos da para vermiştir. Ben bu parayı aldım. Fakat o parayı kendi malım olarak görmedim, keyfim için de harcamadım. Onları sizin için ..

Takım Yıldızların Gizemli Öyküleri

Anahtar Kitaplar Yayınevi

Takım Yıldızların Gizemli Öyküleri

10,00TL

Geceleri gökyüzünde bir masal dünyası vardır. Yalnızca onu görmek isteyenlere görünen bir dünya. Elinizdeki kitap bu konudaki öykülerden oluşmaktadır. Aztek, Çin, Klasik Yunan ve Roma Mitoloji’leri, Amerika yerlileri ve diğer kültürlerden alınan öyküler, yıldızların niçin var olduklarını anlatmaktad..

Troya: Bir Kent ve Mitleri Yeni Keşifler
Mitolojiden Efsaneye

Bağlam Yayınları

Mitolojiden Efsaneye

22,00TL

Kitapta mitoloji kavramının kapsamı açıklandıktan sonra Türk mitolojisinin genel özellikleri verilmekte ve bu unsurların Türkiye'de derlenmiş efsanelerdeki izleri açıklanmaktadır.Neden kapı eşiğinde durulmaz? Evliyalar insanken neden birdenbire kuşa dönüşürler? Karga neden karadır? Tavşan neden Alev..

Aratta Kutsal Yasalar Ülkesi M.Ö. 28-22 Yüzyıl...

Belge Yayınları

Aratta Kutsal Yasalar Ülkesi M.Ö. 28-22 Yüzyıl...

10,00TL

"Bilindiği gibi, 20. yüzyılın ikinci yarısında birkaç aydının ortaya attığı "Anadolu uygarlıkları" fikri Türkiye’nin aydın kesimleri tarafından benimsendi ve bu topraklarda yaratılmış olan uygarlıklara sahip çıkılarak halk, değişik kültürlerin varlığı konusunda bilgilendirildi. Eski Yunan, Asur, Per..

Ezop’un Öyküsü

Belge Yayınları

Ezop’un Öyküsü

10,00TL

Herodotos’un Kroisos (Krezüs) zamanda yaşamış bir köle olarak söz ettiği Aisopos’un (Ezop) fabl türü öykülerin yaratıcısı olduğu kabul edilir. Fakat Doğu edebiyatında da önemli bir yeri olan bu türün kökeni olasılıkla daha eskiye dayanmaktadır. Başlangıçta ağızdan ağıza dolaşan öyküler, M.Ö. VI. yüz..

Odesa Öyküleri

Belge Yayınları

Odesa Öyküleri

14,00TL

"Babel büyük bir sanatçı, okuyucuyu yeni bir dünyaya sürüklüyor."--Alfred Kazin"Tanrı vergisi bir enerji ve cesaret."--Lionel Trilling"Babel yüzyılımızın edebiyat ustalarından biri."--Irwing Howe..

Olympos Tanrıları

Say Çocuk

Olympos Tanrıları

15,00TL

Dünyanın Belleği Koleksiyonu Tanrılar, Kahramalar ve Canavarlar... Kronos çocuklarını neden yutar? Hades, kendisine eş olarak seçtiği Persephone’yi nasıl kaçırır? İason altın post’u nasıl ele geçirir? Hayal gücünüzü sarsacak ve uzun süre etkisinden çıkamayacağınız muhteşem güzellikte ve inanılmaz se..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 208 (24 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux