categories

Roman

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9653 (1073 Sayfa)
Ateş Geçirmez

Abis Yayıncılık

Ateş Geçirmez

22,00TL

2002 Şubat’ında Hindistan’da Ahmedabad şehri dinsel şiddetle sarsılıyor. Ertesi gün güneş doğmadan çoğunluğu Müslüman olmak üzere yüzzden fazla çocuk, kadın ve erkek çoğunlukla yakılarak öldürülmüştür. Gujarat eyaletinde bir trene Müslümanlar trafından yapıldığı ileri sürülen saldırıyla başlayan ola..

Dullar Kasabasından Masallar ve Erkekler Diyarı ...

Abis Yayıncılık

Dullar Kasabasından Masallar ve Erkekler Diyarı ...

27,00TL

Dullar Kasabasından Masallar; arka planda iç savaşın hüküm sürdüğü, sürükleyici bir cinsel kimlik ve cinselliği keşif romanıdır. Kolombiya Dağları'nda küçük bir kasaba olan Mariquita'ya hükümete karşı propaganda amacıyla gelen gerillalar, kasabanın bütün erkeklerini kendilerine katılmaya zorlar ve a..

Hamam Balkaniya

Abis Yayıncılık

Hamam Balkaniya

29,00TL

Kitaplarında ruhsal tıkanıklık içindeki batı medeniyetinden bir çıkış yolu bulmak için edebi ve felsefi bilgeliği kullanma eğilimi olan Bajac, Hamam Balkaniya’da da bu bilgeliğin ışığında, kahramanlarıyla birlikte tarih, matematik ve edebiyattan oluşan sihirli bir üçgenin merkezinde gizlenmiş gerçeğ..

İnsanlar

Abis Yayıncılık

İnsanlar

29,00TL

Dünyamız ve türümüz Homo sapiensin yok olup baskın zeki tür olarak Neanderthaller’in ortaya çıktığı paralel evren arasındaki ilişkileri inceleyen üçlemesi The Neanderthal Parallax’ın ikinci kitabı Humans-İnsanlar’ da ödüllü ve çok satar yazar Robert J. Sawyer gücünün doruğuna çıkıyor. Şimdi unututam..

Montsegur Hazinesi

Abis Yayıncılık

Montsegur Hazinesi

24,00TL

11. yüzyılda Güney Fransa’da bir dinsel grup olarak ortaya çıkan Katharlar (Arınmışlar) İncil’i konuştukları dile çevirerek geniş kitelelerin okumasını sağladıkları gibi eşitlikçi, özgürlükçü ve dayanışmacı bir toplum tasarımını da hayata geçirmeye çalışmışlardır ve son taraftarlarına kadar yakalanı..

Sahte Kralın Günü

Abis Yayıncılık

Sahte Kralın Günü

29,00TL

Sırtlanların Yılı’nın yazarı Brad Geagley’den, Babil’de köle olarak satılan karısını kurtarmak için iz süren alışılmadık bir dedektifle, Semerket’e sıra dışı, gizemli bir cinayet romanı daha. Tarih M.Ö. 1150’ler civarı. Firavun III. Ramses’i tahttan indirmek için planlanan komplo açığa çıkarılmış ve..

Ansızın Sonrası

Adalet Yayınevi

Ansızın Sonrası

8,50TL

Irmağı durduran seti yıkan ama suyu ziyan eden iradenin insanı. Yanılgılar kahramanı.Evrene düzen getirmek aşkına kapılan birçok kişi gibi, düzen bozucu! İtilir kakılır bu yüzden. Dayaklara, horlanışlara, alaylara rağmen sürdürdüğü şövalyelik inadını alkışlamak gerekiyor. Düşlerini düşleriyle gerçek..

Tutsak

Bilge Kültür Sanat

Tutsak

18,00TL

1960 öncesi Türkiye’si ve Kerkük. Tutsak’ta üç tutsaklık birbirine geçer, dolanır, birlikte akar: yaklaşan ihtilalin gerilimindeki Türkiye’de insanların insafsız siyasî akışa tutsaklığı, yanlış bir evliliğe hapsolmuş kadının tutsaklığı ve Kerkük Türkü’nün Irak diktatoryası altındaki tutsaklığı. Roma..

Onca Yoksulluk Varken

Agora Kitaplığı

Onca Yoksulluk Varken

33,00TL

"Kapının önüne oturmuş, zamanın geçmesini bekliyordum, ama zaman her şeyden daha yaşlıdır, pek yavaş ilerler. İnsanlar acı çekince gözleri büyüyor, nedensiz dövdüğünüz köpeklerinkine dönüyordu. Ta buralardan görüyordum bunu, oysa Ponthieu sokağında, çok lüks mağazaların bulunduğu Champs-Elysee'ye ya..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9653 (1073 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux