categories

Popüler Bilim

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 452 (51 Sayfa)
Evrensel Eşit Kuyruklu Canlı

Abis Yayıncılık

Evrensel Eşit Kuyruklu Canlı

35,00TL

Ana rahminde beyin ve merkezi sinir sisteminin oluşmasıyla “esas canlı”nın ortaya çıktığını söyleyen ve buna “Evrensel Eşit Kuyruklu Canlı” adını veren yazar aynı adı taşıyan kitabının 1.cildinde araştırmalarını, Elmalılı Hamdi Yazır'ın Kuran tefsirinden de faydalanarak, kutsal kitaplarda ve özellik..

Nuh Tufanı

Akıl Çelen Kitaplar

Nuh Tufanı

35,50TL

Kutsal kitaplardaki Nuh'un öyküsünde ve Gılgamış destanı gibi Ortadoğu söylencelerinde geçen büyük tufan efsanesi, binlerce yıla meydan okuyarak ayakta kaldı. Pek az insan böylesi bir tufan felaketinin gerçekten yaşandığına inanıyordu. Ama şimdi, iki saygın jeofizikçi, tarihi değiştiren bir olayı, b..

Bilişim Toplumu ve Etik Sorunlar

Alfa Aktüel Yayınları

Bilişim Toplumu ve Etik Sorunlar

30,00TL

Toplum ve etkileşim kanallarındaki değişmeDeğişme sürecinde bilişim teknolojilerinin yeriKüresel değerlerin aktarılmasında bilişim teknolojilerinin yeriBilişim teknolojilerinin sosyal yaşam üzerindeki etkileriBilişim teknololojilerinin çalışma yaşamı üzerindeki etkileriBilişim toplumunda sosyal kuru..

İnsan ve Toplum Bilimleri 1: Genel Bakış

Alfa Aktüel Yayınları

İnsan ve Toplum Bilimleri 1: Genel Bakış

42,00TL

İnsan ve toplum bilimlerinin belli başlı problemleri. • İnsanı anlamada bilinç düzeyleri. • İnsan ve toplum bilimleri,ortaya çıkışı • Mitler ve modeller • İnsana ve topluma etik bakış:Hümanizma • İnsan ve toplum bilimlerinin imkanı,değeri. • Tin bilimlerinin ideolojik yapısı • Etik ve meta etikle il..

101 Soruda Kuantum

Alfa Yayınları

101 Soruda Kuantum

37,00TL

"Kuantum fiziğindeki ‘büyük fikirlerin’ kesin bir listesi yok. Ancak kuantum fiziğinin doğa kavrayışımıza kazandırdıklarının özünü yansıtan on iki fikir var. Bunların tümünün ortak noktası fiziksel dünyanın nasıl işlemesi gerektiğine dair gündelik deneyimimize dayanarak kazandığımız beklentilerle, b..

Atomların Dansı

Alfa Yayınları

Atomların Dansı

24,00TL

Ödüllü popüler bilim yazarı Marcus Chown, bu kitabında günlük hayatın gerçeklerinin, doğanın nihai gerçekliğini nasıl ortaya çıkardığını açıklıyor. Bir pencereden yansıyan görüntünüz, evrenin en derin seviyede rastlantısallık esasları üzerine kurulu olduğunu gösterir. Ayarı bozulmuş bir televizyon e..

Bay Tompkins’in Serüvenleri

Alfa Yayınları

Bay Tompkins’in Serüvenleri

19,00TL

Çağdaş fiziğin önemli isimlerinden George Gamow bu kitabında, ince zekâsı ve üstün öyküleştirme yeteneğiyle modern fiziğin bazı şaşırtıcı ve karanlık gizemlerini herkes için tılsımlı ve büyüleyici öyküler haline getiriyor. Öykünün kahramanı Bay Tompkins gördüğü rüyalarda, normal duyularımızla ulaşam..

Benim Gözümden Dünya

Alfa Yayınları

Benim Gözümden Dünya

19,00TL

Benim Gözümden Dünya'da, Albert Einstein'ın hayata, yaşadığı dünyaya ve bilimsel çalışmalarına dair görüşlerini bulacaksınız. Büyüleyici, esprili ve zekice gözlemler, büyük bir kalbi ve az rastlanır bir aklı açığa vuran samimi itiraflar...Benim Gözümden Dünya, bu özel kişiliği, kendi yazdığı ya da b..

Beyin Kitabı

Alfa Yayınları

Beyin Kitabı

150,00TL

İnsan beyninin anatomisini ve fonksiyonlarını sıra dışı bir açıklıkla anlatıyor.Yüzlerce inanılmaz resim beyni eşi benzeri görülmemiş detayda keşfetmenize olanak tanıyor.Beyin hakkında ortaya konan en yeni araştırma ve fikirleri içeriyor.Beynin Nasıl Çalıştığını Keşfedin. Net, resimlerle örneklendir..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 452 (51 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux