categories

Genel Psikoloji

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 274 (31 Sayfa)
Bireylerin, Ailelerin ve Ulusların İyileşmesi

Akaşa Yayınları

Bireylerin, Ailelerin ve Ulusların İyileşmesi

30,00TL

Payne’in “Sevgi Düzenleri“, Aile Takımyıldızları uygulamasında gözlemlenmiş olan doğal bir kalıbı tanımlar: Sadece bir aile sistemine değil, uluslar gibi daha büyük gruplara da kimlerin ait olduklarını, kimlerin olmadıklarını bildiren belli bir düzen vardır. İçerdiği bir çok örnek ve öyküyle bu kita..

İkilemler Tuzağı

Arıtan Yayınevi

İkilemler Tuzağı

25,00TL

Sizi okuyacak bir kitapla karşı karşıyasınız. Kitabı okumaya başladığınız anda, eğer kendinizi de okumaya başlamamışsanız; lütfen devam etmeyin! Bırakıp gidin!Bir süre sonra, özellikle; sıkıntılı, çaresiz, umutsuz kalıp, kendinizi terkedilmiş hissettiğinizde, yeniden deneyin. Hiç umudunuz kalmadığın..

Kadın - Erkek Savaşı

Arıtan Yayınevi

Kadın - Erkek Savaşı "Cinsellik Sorunu"

20,00TL

Cinsellik yaşamımızın bir parçasıdır. Cinsel enerji, diğer adı ile "libido", aynı zamanda "yaşam enerjisi" anlamına da gelir. İçimizdeki yaşama gücü ve yaşama sevinci kaynağını bu enerjiden alır. Bu enerji, bizim pilimizdir.Enerji yok edilemez. Eğer doğal tatmin yolu bulamazsa başka alanlar kayacakt..

Bebekten Sonra

Artemis Yayınları

Bebekten Sonra

16,00TL

"Hissettiğim şeyin yalnızca yorgunluk olduğunu düşündüm önce, ancak bu hisse ek olarak hayatım boyunca hiç yaşamadığım her yerimi kaplayan bir panik hali de vardı. Rowan sürekli ağlıyordu ve ben Chris‘in onu bana getireceği anı korkuyla bekliyordum. Midem bulanmaya başladı, göğsümün çevresinde adeta..

Nikah Yalanları

Artemis Yayınları

Nikah Yalanları

20,00TL

Kusursuz Evlilikler Hakkındaki GerçeklerKocalarının, Sevgililerinin Yetersizliklerini Örtbas Edebilmek İçin Görünmez Olmayı Seçen, Dürüst Davranamayan, Hak Ettiği Değeri Göremeyen Tüm Kadınlara!Oprah Winfrey'nin favori psikoloğu Dr. Robin L. Smith, bekâr ya da evli fark etmez, tüm çiftler ve çift ol..

Yatılılık: Okul Ev Olunca

Bağlam Yayınları

Yatılılık: Okul Ev Olunca

20,00TL

Yatılık üzerine ülkemizde yayınlanan ilk kitap olma özelliğini taşıyan "Yatılılık: Okul Ev Olunca"; İstanbul Psikanaliz Derneği ve Özel Amerikan Robert Lisesi'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği bir sempozyumdan yola çıkalarak hazırlanmıştır. Okulda pedagojik ve psikanalitik yaklaşımların bir arada ele a..

Borderline Kişilik Bozukluğu Tanı ve Tedavisi

Pusula (Kişisel) Yayıncılık

Borderline Kişilik Bozukluğu Tanı ve Tedavisi

40,00TL

Harvard Tıp Fakültesi Psikiyatri Profesörü John G. Gunderson, tarihsel süreçte borderline kişilik bozukluğu tanı ve tedavisinde kullanılan yöntemlere ilişkin yapılan araştırma ve çalışmalarla kaydedilen büyük ilerleme doğrultusunda deneysel olarak etkinliği kanıtlanmış yöntemlerden sentezlediği teda..

Nevroz Sorunları

Say Yayınları

Nevroz Sorunları

25,00TL

Nevrotik yaşam tarzı, şımartılmış çocuğun yaşam tarzıdır. Böyle bir kişi, katkıda bulunmaz, başkalarına yaslanır. Ondan, eylemleri için sorumluluk üstlenmesinden çok, sorumluluğun yönünü değiştirmesi, başka faktörleri ya da kişileri suçlaması beklenir.Nevrotik yaşam tarzında, her zaman rakipten kuşk..

Psikiyatrinin ABC’si

Say Yayınları

Psikiyatrinin ABC’si

25,00TL

Stres ve birçok dış etkenle mücadele etmek zorunda kalan günümüz insanı için psikiyatri bilimi ve psikoterapilerin önemi gittikçe artmaktadır. Psikiyatri’nin ABC’si; fobiler, antisosyal kişilik bozuklukları, majör depresyon, paranoid bozukluklar gibi birçok ruhsal rahatsızlığın ve tedavi yöntemlerin..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 274 (31 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux