categories

Bilimkurgu

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 296 (33 Sayfa)
Flashforward

Abis Yayıncılık

Flashforward

29,00TL

Amerikan ABC kanalında aynı adla yayınlanan ve dünya üzerinde milyonlarca tutkunu olan dizi filmin senaryosunun dayandığı metindir Flashforward.Cern olarak adlandırılan ve çok sayıda ülkenin katılımıyla İsviçre’de, yerin altında kurulmuş laboratuarda "Higgs" veya "Tanrı parçacığı" olarak bilinen ve ..

Hominids - İnsansılar

Abis Yayıncılık

Hominids - İnsansılar

29,00TL

Hominids-İnsansılar; iki insan türünü anlatıyor. Bu türlerden biri biziz; diğeri ise paralel bir evrende hüküm süren Neanderthaller. Neanderthal medeniyeti, bilimsel ve kültürel açıdan bizimkiyle kıyaslanacak kadar ilerlemiştir; onlar sadece bizimkinden farklı bir tarih ve toplum görüşüne sahiptirle..

Hybrids-Melezler

Abis Yayıncılık

Hybrids-Melezler

29,00TL

Hominids-İnsansılar’da Robert J. Sawyer, paralel evrenden bir Neanderthal olan unutulmaz karakter, fizikçi Ponter Boddit’i tanıtmıştı bize. Boddit, kendisini bilmediği bir dünyada yabancı haline getiren kuantum bilgisayarı deneyi sırasında, kendi gerçekliğinden bizimkine akıvermişti.İnsansılar ve de..

M. S. 2150

Akaşa Yayınları

M. S. 2150

36,00TL

Geleceğİn Dünyasina Yapacağiniz Bu Yolculuk Bu Günkü Dünyanizi Değiştirebilir!Çok değerli bir Makro Felsefe Klâsiği olan bu kitap, M.S. 2150 yılının muhteşem dünyasını, dünyamızın geçirdiği inanılmaz değişimi, insanlığın ulaştığı olağanüstü düzeyi ve hepsinin ötesinde de son derece yüksek bir anlayı..

Aklın Çocukları

Altıkırkbeş Yayınları

Aklın Çocukları

35,00TL

Bilim kurgu dünyasının en önemli iki ödülü, Hugo ve Nebula ödüllerini aynı anda alan Ender Serisi devam ediyor..Bir insanı düşünmenin aynı zamanda onu yaratmak anlamına geldiği, uzak ve zor bir zamanın öyküsü sizi bekliyor...

Bilimkurgu Sinemasında Cyberpunk

Altıkırkbeş Yayınları

Bilimkurgu Sinemasında Cyberpunk

27,00TL

"Bilimkurguyu tanımlamanın zorluğu, Hint okyanusu gibi, doğal sınırlarının olmayışıdır. Herkesin fikir birliği içinde olduğu merkez bir saha vardır; sonra, bunun dışına doğru çıktıkça diğer kurmaca formlarına ilişkin rahatsız edici benzerliklerle karşılaşırsınız; ve sonunda, sınırlarda, en muammalı ..

Çırak Alvin

Altıkırkbeş Yayınları

Çırak Alvin

35,00TL

Alvin’in çıraklıktan ustalığa doğru ilerleyen yaşamı, aynı zamanda kara bir kuşa dönüşerek kölelikten kaçan bir kadının küçük oğluyla kesişiyor ve Yaratıcı olabilmesi için gereken bilgi yüreği meşale gibi yanan bir kadının dudakları arasında duruyor...

Elmas Çağı

Altıkırkbeş Yayınları

Elmas Çağı

75,00TL

Hugo ve Locus ödüllerini alması bir yana Stephenson BK dünyasına; nanoteknolojinin hüküm sürdüğü bir gelecek yapılanmasına sosyal sınıf, etnisite ve sunizeka'nın doğası etrafında yepyeni bir terminoloji ile girerken Cyber-Punk'ın ötesine geçerek Post -CyberPunk'ı başlatıyor. Stephenson'un matematik,..

İnsandan Öte

Altıkırkbeş Yayınları

İnsandan Öte

37,00TL

Bizi duymazlar... Duymazlar, sadece çığlık, sadece gürültüler. Erkekler ondan uzaklaşır, kadınlar ona bakmaz, çoculara durup onu izlerdi... Becerebildiğinde karnını doyurur, beceremezse aç kalırdı... Kaçardı. İlk darbede kaçmaya başlar ve darbeler durana dek kaçmaya çalışırdı. Fırtınalardan böyle ka..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 296 (33 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux