categories

Alman Edebiyatı

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 170 (19 Sayfa)
Genç Hitler

Abis Yayıncılık

Genç Hitler

35,00TL

Viyana ve Münih sokaklarında aç dolaşan evsiz barksız genç bir ressam nasıl oldu da tarihin en güçlü yöneticilerinden birine dönüştü? Genç Hitler bu dönüşüme yakından bakıyor!Hitler’in Almanya’daki 12 yıllık iktidarı sona ererken geride 55 milyon ölü bırakmıştı. Bu gerçekler çok iyi biliniyor ama si..

Gönül Yakınlıkları

Akçağ Yayınları

Gönül Yakınlıkları

14,00TL

Goethe “tesadüfi olan”, “gerekli olan”, “sevgi” “umut” ve “şeytani olan” gibi kavramları, doğa, insan, Tanrı ve din gibi toplumsal yaşamdan ayrılamaz üst başlıklara bağlar. Gönül Yakınlıkları romanı da bu kavramlar etrafında oluşan, kimyasal bir reaksiyon süreciyle işleyen, insan sevgisi ve ilişkile..

Dönüşüm

Alakarga Sanat Yayınları

Dönüşüm

7,41TL

Bitmeyen seyahatler, ruhsuz otel odaları, kişiliksiz insanlar, sevgisizlik, hoşgörüsüzlük, yabancılaşma ve Gregor Samsa. Dönüşüm, belki de edebiyat tarihinin en sarsıcı cümlesiyle başlar, “Gregor Samsa bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında, kendini yatağında devasa bir böceğe dönüşmüş olarak bul..

Satranç

Alakarga Sanat Yayınları

Satranç

9,26TL

“Satranç aynı zamanda Muhammed’in tabutu gibi dünya ile cennet arasında havada süzülen bir bilim, bir sanat, tüm zıtlıkların benzersiz bir bağlamı değil mi?Asırlar yaşında ama yine de hep yeni, tasarım olarak mekanik ama yalnızca hayal gücü vasıtasıyla etkili, geometrik açıdan sabit bir mekânla sını..

Ürkmüş Bir At

Alef Yayınevi

Ürkmüş Bir At

16,00TL

Helmut, Sabine, Klaus ve Helene. Orta yaşını çoktan geçmiş bu dört Alman, Konstanz Gölü kıyısındaki sakin bir tatil beldesinde birbirlerini bulurlar. Helmut ile Sabine’nin sakin yaşamları, macareperest Klaus ve Helene ile karşılaşınca bir anda farklı heyecanlara ve eğlencelere açık hale gelir. Ancak..

Bir Savaşın Tasviri

Altıkırkbeş Yayınları

Bir Savaşın Tasviri

17,00TL

Özellikle Félix Guattri ve Gilles Deleuze'ün " minör " ve " minör edebiyat " kavramını geliştirmesi ardından Kafka okumalarının varolan derinliği yeni ve esaslı bir boyut kazandı. Bu doğrultuda özellikle ikilinin referans noktası olan Çin Seddi'nin İnşası başta olmak üzere 6.45 Yayıncılık Seri K adı..

Dönüşüm

Altıkırkbeş Yayınları

Dönüşüm

12,00TL

"Gregor!" dedi bir ses, annesiydi bu."Saat altı kırk beş oldu. Yola çıkman gerekmiyor mu?"..

Taşrada Düğün Hazırlıkları - Richard ve Sam...

Altıkırkbeş Yayınları

Taşrada Düğün Hazırlıkları - Richard ve Sam...

12,00TL

Özellikle Feelix Guattri ve Gilles Deleuze’ün « minör » ve « minör edebiyat » kavramını geliştirmesi ardından Kafka okumalarının varolan derinliği yeni ve esaslı bir boyut kazandı. Bu doğrultuda özellikle ikilinin referans noktası olan Çin Seddi’nin İnşası başta olmak üzere 6.45 Yayıncılık Seri K ad..

Dava

Altın Post Yayıncılık

Dava

13,89TL

K’ya suç atılmış olmalıydı, çünkü hiç bir şey yapmadığı halde bir sabah tutuklandı. Her sabah kendisine kahvaltı getiren ev sahibesinin aşçısı, o sabah gelmedi. Önceden böyle bir şey yaşanmamıştı. K. biraz daha bekledi, yattığı yerden karşı evde oturan ve onu büyük bir merakla gözetleyen yaşlı kadın..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 170 (19 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux