categories

Tarihsel Romanlar

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 1194 (133 Sayfa)
Kamer Çerileri

Abis Yayıncılık

Kamer Çerileri

20,00TL

Tapınakçılar’ın, Hospitalierler’in ve Gül-Haç Tarikatı’nın varlığı hangi nedenlere dayanmaktaydı?Uzun Hasan’ı, Fatih Sultan Mehmed’e karşı Rodos Şövalyeleri mi kışkırtmıştı?Gül-Haç Tarikatı’nın Mevleviler ile ilişkisi var mıydı?Yavuz Sultan Selim neden Osmanlı’nın doğusundaki devletlerle mücadele et..

Kara Rahiplerin Sırları

Abis Yayıncılık

Kara Rahiplerin Sırları

20,00TL

Yıl 1538.Jane Seymour’un ölümüyle dul kalan 8. Henry, yeni bir eş aramaktadır. Cromwell, ona Cleves Prensesini önerir; bu evlilik Henry’nin, Avrupa’nın protestan prensleriyle ittifak kurmasını sağlayacaktır.Bu arada, Nicholas Peverell’in sussex’deki malikanesinin yakınında, genç bir kızın karaya vur..

Mermer Gökyüzünün Altında

Abis Yayıncılık

Mermer Gökyüzünün Altında

25,00TL

"Mermer Gökyüzünün Altında" adlı romanında John Shors, kurucusu Babür Şah'tan dolayı Babür İmparatorluğu olarak adlandırılan devletin Şah Cihan dönemini ele alıyor. Şah cihan karısı Mümtaz Mahal için yaptırdığı anıt mezar Tac Mahal ile anılan bir hükümdar olarak geçmiştir tarihe. Bu kitapta Tac Maha..

Pilatus’un Karısı Kahin Claudia

Abis Yayıncılık

Pilatus’un Karısı Kahin Claudia

30,00TL

Vesta Rahibeleri Manastırı’ndan İsis tapınaklarına, Kudüs’te yeni bir inancı yayan İsa’nın çevresine, arenalarda ölümüne dövüşen gladyatörlerden kural tanımayan tutkulu aşklara uzanan bir panoramada zenginlik, güç ve iktidarla sadakat, sevgi, hırs ve dostluğu işleyen bir yapıt Kâhin Claduia. M.S. I...

Sappho Uçurumdaki Çığlık

Abis Yayıncılık

Sappho Uçurumdaki Çığlık

29,00TL

Uçurumdaki Çığlık Sappho, aşkın en büyük şairinin düşüncelerinin peşinde 2600 yıl öncesine yapılan bir yolculuktur. On dördünde yakışıklı şair Alcaeus tarafından baştan çıkarılan Sappho, onunla vatanı olan adanın diktatörüna yönelik bir komploya karışıyor. Yakalandıklarında, evlilik yaşamının onu be..

Kösem Sultan

Agora Kitaplığı

Kösem Sultan

5,00TL

Tinoslu Anastasya bir kalyonun ambarında Constantinapolis‘e doğru yola çıktığında sıradan bir köleydi. Korkuyordu. Birkaç yıl sonra, Sultan 1. Ahmed‘in gözdesi Kösem Sultan olarak nam saldı. Korkutuyordu. Kadınların güzelliklerine göre tasniflendiği bir dünyada kölelikten kurtuluşun zekâya bağlı old..

Selahaddin’in Kitabı

Agora Kitaplığı

Selahaddin’in Kitabı

9,00TL

Selâhaddin Eyyubi. Kahire ve Şam Sultanı. İslam dünyasının en büyük hükümdarlarından biri. Kudüs'ü Haçlıların elinden kurtaran Kürt Savaşçı.Tarık Ali bu tarihsel romanında Selâhaddin Eyyubi'yi, "Yalan ve gerçek aynı yatakta sarmaş dolaş olmuşlarsa, onları birbirinden ayırmak çok güçtür," diyen Yahud..

Çaka Bey

Akçağ Yayınları

Çaka Bey

28,00TL

...Çavuldur Çaka Beyin asıl hedefi Bizans’tı. Balkanlar’dan bu amaçla teşebbüste bulunuyordu. Bizans imparatoru, Çavuldur Çaka Beyin bu faaliyetlerinden haberdar olduğu için, onu yakın takibe almıştı. Bizans yöneticileri, Çavuldur Çaka Beyin sadece faaliyetlerini takip etmekle kalmıyorlar, ona karşı..

Fesat Yuvası

Akçağ Yayınları

Fesat Yuvası

35,00TL

Zamanımızda 1915'leri kendi lehlerine canlı tutmaya çalışanların isyan işaretleri aslında 1890 öncesine dayanır. O yıllarda Anadolu'nun birçok yöresinde isyan girişimlerinde bulunan, bazılarında kendileri açısından başarılar da elde eden Ermeni komitecileri 1915'leri aslında çeyrek yüzyıl öncesinden..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 1194 (133 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux