categories

Kentleşme, Modernleşme

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 44 (5 Sayfa)
Adanmış Yazılar Korumak Sevgidir!

Anahtar Kitaplar Yayınevi

Adanmış Yazılar Korumak Sevgidir!

27,00TL

Sadece bu “sevda“ dan hareket eden oktay Ekinci, Adanmış Yazılar’da uygurlık değerlerinin izini sürüyor, onları gözetenleri yüreklendiriyor, gözetmeyenlerle kavgasını veriyor.....

Göç Sosyolojisi

Nobel Akademik Yayıncılık

Göç Sosyolojisi

25,00TL

İki yıl içinde üçüncü baskısı yapılan bu kitap popüler olmakla birlikte akademik eserlerin oldukça sınırlı olduğu göç alanındaki temel konulara giriş mahiyetinde bir kaynak niteliğindedir. 2011 yılından sonra Suriye'den Türkiye'ye yönelen kitlesel göçler başta olmak üzere son yıllardaki düzensiz göç..

Yüksek Yapılar

Nobel Akademik Yayıncılık

Yüksek Yapılar

52,00TL

Bu kitabın ana teması ve bu konudaki diğer yayınlara göre özgün olan kısmı, 5. Bölüm'de verilen İstanbul'daki gökdelenlere ait bilgilerdir. Araştırma Projesi sonucunda ele alınan yüksek yapılara ait, her yapıda aynı derecede olmasa da, yeterince bilgi ve belge bir araya getirildi. Elimizdeki bütün b..

Kent Deneyimi

Sel Yayıncılık

Kent Deneyimi

40,00TL

Şehir en üstün insani başarıların da, en utanç verici insanlık hallerinin de sergilendiği, dolayısıyla kapitalizmin iç çelişkilerinin en çarpıcı şekilde göründüğü yer olmuştur. Ama kent ve deneyim söz konusuysa, Brecht’in “Okumuş Bir İşçi Soruyor” şiirinin başındaki gibi, “Yedi kapılı Teb şehrini ku..

Kentsel Politika Teorileri

Litera Yayıncılık

Kentsel Politika Teorileri

55,00TL

1995 yılında yayınlanan Theories of Urban Politics kitabının birinci baskısı, kentsel politika alanında çalışan öğrencilerin ve araştırmacıların en çok faydalandığı eserler arasında yer almaktadır. Kitabın bu ikinci baskısında, sahanın hızla gelişmesi nedeniyle alanın önde gelen isimleri önce iktida..

Yeni Kent Sorunu

Tekin Yayınevi

Yeni Kent Sorunu

20,00TL

Bir yanda mekân üzerinden dozu giderek artan bir yağma, diğer yanda sokaklara yeni bir ruh üflemeye çalışan yaratıcı toplumsal hareketler... Yeni Kent Sorunu, radikal kent kuramı ile politik aktivizm arasındaki bağlantıların izini sürerek süregiden küresel dünyamızda kent meselesine dair coşkulu ve ..

Oksidentalizm

Ekin Basım Yayın - Akademik Kitaplar

Oksidentalizm

23,50TL

Yapılan çalışmanın iki temel hedefi bulunmaktadır bunlar: Oksidentalizmi farklı bakış açıları ile ele almak suretiyle kavramın birçok anlamının var olduğunu ortaya koymak ve modernizm ile oksidentalizm arasında mevcut olan korelasyon doğrultusunda, oksidentalizm olgusunun bir tasnif denemesini yapma..

Alman Ekmeği

Everest Yayınları

Alman Ekmeği

11,00TL

Gece lambasını söndürüyorum. Uyuyamıyorum hemen. Oysa yorgunum. Yıllar sonra Almanya’da geçen bir gece daha… Üç beş kilometre ötede, on yıl önce bir barakada yatmıştım ilk kez. Karımı, çocuklarımı, yakınlarımı düşünmüştüm o gece. Ama şimdi; Türkiye’yi düşünüyorum…Daha çok Güneydoğu’nun ağalık sistem..

Barbar Kentler Dost Şehirler

Karakum Yayınevi

Barbar Kentler Dost Şehirler

18,00TL

“Her şeye rağmen meşru yöntemlerle uygarlık kurma yolunda insanlığın önü kapalı değil; onu engelleyen, kısıtlayan hususi bir dinî emir de yok. Lakin kutsal kitaplar bu hususta tek bir şart öne sürüyorlar; “Zulmetmeyeceksin” Yani; komşuna haksız yere savaş açmayacaksın, suçsuz yere kimseyi öldürmeyec..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 44 (5 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux