categories

Ekoloji

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 101 (12 Sayfa)
Kent, Çevre ve Globalleşme

Alfa Aktüel Yayınları

Kent, Çevre ve Globalleşme

28,00TL

Çevre sorunları son yılların en çok tartışılan konularından ve belki de günümüze kadar insanlığın karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir. Özellikle son otuz yılda boyutları giderek büyüyen ve bütün insanlığı tehtid eder hale gelen sorunun çözümüne yönelik yeterli çabaların sarfedildiği söylenemez..

Dünya Mirası İstanbul

Anahtar Kitaplar Yayınevi

Dünya Mirası İstanbul

12,00TL

Elinizde tuttuğunuz bu kitap, yazın türü açısından, daha “adı konmamış“ bir türün ilkörneğidir. Belli bir süre içinde -on bir yıl- bir savaşım amacı için yazılmış, bir çeşit silah olan, “her biri başka bir biçemde“ yazılardan oluşan bir serüven; ya da bir “cephanelik“tir. !Dikkat patlar! Bu kitabı o..

Doğa Eğitimi - Ders Dışı Öğretim Faaliyetle...

Anı Yayıncılık

Doğa Eğitimi - Ders Dışı Öğretim Faaliyetle...

60,00TL

Sürdürülebilir bir yaşam ve nitelikli bir çevre oluşturmak doğayı tanımak ve sevmekle mümkündür.Çevreye daha duyarlı, katılımcı ve yenilikçi bireylerin yetiştirilmesi noktasında kabul gören yaklaşımlardan biri olan “Doğa eğitimi“ ya da “Doğa yoluyla öğrenme“ TÜBİTAK desteği ile yürütülen doğa eğitim..

Ekolojik Toplum

Aram Yayınları

Ekolojik Toplum

20,00TL

Ekolojik toplum, farkında olmasak da düşlediğimiz yerdir. Olmayı düşlediğimiz yerde tüm benliğimizle olmamız gerekir. Bölünmüş bir ana-aile klan-kabile, etnisite, inanç topluluğu, dostluk-arkadaşlık dağılmaya, yıkıma, tasfiyeye karşı koyamaz. Kafasının içi bölünmüş bir insan, yaşamın yükünü sabırla ..

Tabiat Tanrısı Pan Niçin Lanetlenmişti?

Arıtan Yayınevi

Tabiat Tanrısı Pan Niçin Lanetlenmişti?

20,00TL

Her Gelişme ve Büyümenin Bir Sınırı VardırDoğaya verilen bunca öneme ve modern üretim teknolojilerine rağmen (ya da o yüzden) birçok ülkede insanların açlıktan ölmeleri,Çağdaş "yüksek güvenlik" tekniklerine rağmen (ya da o yüzden) Çernobil gibi felaketlerin ortaya çıkması veya trafik kazalarında gör..

Ölümcül Sıcak Küresel Adalet ve Küresel Isı...

Bgst Yayınları

Ölümcül Sıcak Küresel Adalet ve Küresel Isı...

19,00TL

Küresel iklim değişimi, içinde bulunduğumuz yüzyılın en çetin ekoloji sorunlarından birisi. Modern endüstriyel ekonominin can damarı olan fosil yakıtların tüketilmesi sonucu atmosfere salınan seragazları birikerek iklim değişimine neden oluyor. Aşırı iklim olayları daha şimdiden geniş insan topluluk..

Türkiye’nin Enerji Sorunları ve Nükleer Gerek...

Bilgi Yayınevi

Türkiye’nin Enerji Sorunları ve Nükleer Gerek...

30,00TL

Ali Külebi, enerjideki dışa bağımlılığımızın ülke güvenliğini tehlikeye atacak boyutlarını, bu bağlamda yeni ve yenilenebilir enerji kaynaklarının enerji bağımlılığımızı azaltmada kullanılmasının önce petrol ve şimdi de doğalgaz kartellerince nasıl engellendiğini somut verilerle gözler önüne seriyor..

Sıcak Düz ve Kalabalık

Boyner Yayınları

Sıcak Düz ve Kalabalık

60,00TL

Küreselleşmenin Geleceği ve Dünya Düzdür gibi tüm dünyadaçok satan kitaplarında farklı açılardan baktığı küreselleşme olgusuna bu sefer küresel ısınma ve küresel geleceğimiz açısından etkileri perspektifinden bakmaktadır. Kitabın ilk yarısında yazar, dünyanın karşı karşıya olduğu enerji, iklim ve bi..

Ormanların Gümbürtüsü

Yeni İnsan Yayınları

Ormanların Gümbürtüsü

24,00TL

Ben : Ooooo; merhaba!O : Merhaba, hoş geldiniz! Hayrola, ne işiniz var bu dağ başında?Ben : Öylesine dolaşıyorduk.O : Öylesine dolaşıyor muydunuz; başka yeriniz mi kalmadı dolaşacağınız? Yarattığınız yeni yaşama ortamlarında artık mutlu değil misiniz yoksa? Biliyor musunuz, sizleri anlamakta zorlanı..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 101 (12 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux