categories

Öykü

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 3675 (409 Sayfa)
Atina’daki Büyükada

Adalı Yayınları

Atina’daki Büyükada

13,89TL

"Kitabı okurken sayfalar dolusu canlı tanıklıklarda insan yüreklerinin sıcaklığını duyumsayacak, kimi kez buruk bir siteme, kimi kez yakıcı bir yurt özlemine, kimi kez mizahla karışık bir kabullenişe ortaklık edeceksiniz... Bu tanıklıklarda, Büyükada tarihi bir kez daha, günlük yaşam olgularından 19..

Heybeliada Öyküleri
Cennet Gibi Şehir

Ağaç Kitabevi Yayınları

Cennet Gibi Şehir

13,00TL

Cennet Gibi Şehir, Simin Danişver'in-kendi deyimiyle-içinde yaşayarak tecrübe ettiği karanlık ve boğucu bir devrin, çoğuyla bizzat görüşmüş olduğu insanlarının, gerçek yaşamlarından yola çıkarak yazdığı öykülerinden oluşmaktadır.Çağdaşı olan diğer aydınlar gibi, yazmış olduğu öyküleriyle, birlikte y..

En Güzel Hikayeler (Ömer Seyfettin)

Ailem Yayınları

En Güzel Hikayeler (Ömer Seyfettin)

14,35TL

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tavsiye etmiş olduğu 10 temel eserden biri olan Ömer Seyfettin’in en güzel hikayeleri bu kitapta bir araya getirilmiştir. Titiz bir araştırma ile de dipnotlandırılmıştır. En büyük hikayecilerimizden olan yazarın, bu kitapta 16 adet hikayesi yer almaktadır...

Ebruli Kitap

Akademik Kitaplar

Ebruli Kitap

25,00TL

Bu çalışma, geleneksel olandan modern olana evrilirken, diğer bir ifadeyle Osmanlı'dan Cumhuriyet'e geçiş sürecinde ebruli bir dokunun mozaik metaforuna dönüştürülme çabası içinde ortaya çıkan farklı yaşam öykülerini ihtiva etmektedir.Bu kitap kurgulanmamıştır; aksine gerçek öykülere dayanmaktadır. ..

Bir Cenin Ağlıyor

Akart Yayınları

Bir Cenin Ağlıyor

16,00TL

Elfida’yı bilir misiniz? Hani anne karnındayken ağlayan, bunu duyan dedesinin de annesinden, doğacak çocuğunun kız olmaması için dua etmesini istediği, şayet çocuk kız olursa hayatı boyunca çok gözyaşı döker dediği Elfida’yı... İşte bu kitap onun hikâyesini anlatıyor. Güneşin her sabah doğup her gec..

Hayat Bizi Yaşar

Akaşa Yayınları

Hayat Bizi Yaşar

28,00TL

Semra Özdamar, toplumun farklı sınıflarından insanları bir araya getiren, onların arasındaki çelişkileri, ilişkileri ve bu ilşkilerdeki parçalanmışlıkları ortaya koyan, kültür çatışmalarını dile getiren, kimlik arayışlarına yer veren öykülerinde sağlam bir kurgu, sinematografik bir anlatım, özgün bi..

Ağlamak Yasak

Akçağ Yayınları

Ağlamak Yasak

10,00TL

"Bu millet niye bu hâle düştü? Yirmi yıl dayandık, yirmi yıl dah adayanabilecek miyiz? Sözü sakız, köleliği kurtuluş bildik, fakat analarımızın yüreği taş bağladı... Karılarımız dul, çocuklarımız yetim kaldı... Para verildi, parayla alınamayacak nemiz varsa alındı... Yozlaştık, posalaştık... Bunu bi..

Aklıma Yıldız Düştü

Akçağ Yayınları

Aklıma Yıldız Düştü

13,00TL

"Az kaldı, oğlumun Çakır amcası." dedi. "Artık dayanamıyorum. Bir dahaki uğradığında beni burada bulamayabilirsin."Sesinde açık bir kararlılık vardı."Bırakıyor musun?" dedim."Bırakıyorum." dedi."Sermaye?..""Eh işte...""Artık görüşmeyecek miyiz?"Gözleri bir kere daha doldu, yanakları bir kere daha ıs..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 3675 (409 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux