categories

Genel Felsefe

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 189 (21 Sayfa)
Anlam Doğrulama ve Edimsellik

Alfa Yayınları

Anlam Doğrulama ve Edimsellik

10,00TL

Anlam konusu, dil felsefesinin başlıca sorunudur. Felsefe tarihinde bu sorunu çözmeye yönelik olarak ortaya konmuş görüşler için yapılmış bir sınıflamada, farklı yaklaşımların dört ana başlık altında toplandığı görülmektedir.Bu çalışmada güdeceğimiz amaç, kullanımbilimsel yaklaşımın ilk önemli temsi..

Türk Felsefe Tarihi

Asya Şafak Yayınları

Türk Felsefe Tarihi

30,00TL

Bir ülkede ortaya çıkmış felsefi düşünce eğilimleri ve okulları, hep o ülkenin genel hayat tarzı ve düşünsel yaratımlarının ortak mülküdür. Türk Felsefesi de, Türklerin düşünsel yaratımlarının ortak mülküdür. Türk Felsefe Tarihi, ona hakkını verebilmek için birkaç büyük cildi gerektirecek derecede g..

William James Ampirizm ve Pragmatizm

Bağlam Yayınları

William James Ampirizm ve Pragmatizm

19,00TL

David Lapoujade'ın ilk kitabı olan William James, Ampirizm ve Pragmatizm bugüne ait bir kitap. Bize inancımızı kaybettiğimiz bir dünyaya nasıl tekrar inanacağımızı, güveneceğimzi düşündürüyor. O halde, Radikal ampirizm, postmodern dünyanın içinde, "mutlakçıların" inandıkları bir Tanrı veya bir Doğa'..

Felsefe Tarihi

Say Yayınları

Felsefe Tarihi

90,00TL

Büyük Alman şairi ve düşünürü Johann Wolfgang von Goethe, "Üç bin yılın hesabını göremeyen karanlıkta yolunu bulamaz; günü gününe yaşar ancak" derken, sadece bireylerin değil, toplum ya da kültürlerin de felsefe tarihine duydukları ihtiyacı anlatmak istiyordu. Modern dünyanın karmakarışık ve her yön..

Felsefeye Giriş

Fol Kitap

Felsefeye Giriş

25,00TL

Kim demiş felsefe anlaşılmaz diye! İsmail Tunalı’nın birçok dile çevrilen Felsefeye Giriş kitabı, uzun soluklu bir birikimin ve yalın üslubun bireşiminin ürünüdür. İsmail Tunalı, siyaset, bilim, ahlak, sanat ve din felsefesinin temel problemlerini ve felsefe tarihine yön veren filozofların görüşleri..

Felsefi Antropoloji

Fol Kitap

Felsefi Antropoloji

17,00TL

Felsefi Antropoloji, Nicolai Hartmann’ın öğrencisi ve asistanı Alman filozof Hermann Wein’ın kültür, dil ve tarih felsefesi yazılarından oluşmaktadır. Nicolai Hartmann felsefesinin temel düşünceleri üzerinden, Hegel’in Nesnel Tin kategorisi ve kültür yorumunu; dil felsefesinin antropolojik ve sosyol..

Medeniyet ve Felsefe

Aktif Düşünce Yayınları

Medeniyet ve Felsefe

24,00TL

Medeniyet tasavvuru ifadelerinin sıklıkla kullanıldığı günümüzde, bu terimin asıl muhtevasının ve anlamının tahakkuk etmesi için medeniyetin felsefî bir birlik ve ahenk üzerine kaim olduğunu ve olabileceğini idrak etmek zorunludur.Medeniyet ve Felsefe, bu iki alanın karşılıklı ilişkilerini ve birbir..

Eksiğimiz Tolerans (Hoşgörü Kitapçığı)

Beta Yayınevi

Eksiğimiz Tolerans (Hoşgörü Kitapçığı)

39,50TL

* Giriş* Kavram* Etimolojik Açıdan* İçerik Açısından* Unsurları* Unesco Hoşgörü Bildirgesi* Tolerans Kavramını İrdeleyen Ünlü Filozoflar* Lucius Annaeus Seneca* Epiktetos ve Marcus Aureilius* John Locke* Voltaire* Montesquieu* Karl Raimund Popper* Goethe Ne Demek İstedi?* Türk-İslam Dünyasında Hoşgö..

Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Abecesi

Sol Yayınları

Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Abecesi

18,00TL

İçindekiler Diyalektik Materyalizm 11 Birinci Bölüm. - Felsefenin Temel Sorunu 1. Sorunun Özü / 2. İnan mı, Yoksa Bilgi mi? / 3. Öznel İdealizm Karşısında Materyalizm / 4. Nesnel İdealizm Karşısında Materyalizm / 5. Yer Geçmişinin Bilimi ve Felsefenin Temel Sorunu / 6. Beynin Fizyolojisi ve Felsefen..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 189 (21 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux