categories

Siyaset Sosyolojisi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 56 (7 Sayfa)
Siyaset ve İnsan

Bağlam Yayınları

Siyaset ve İnsan

29,00TL

Disiplinler arası yaklaşım; bakış açılarının farklılığının yol açtığı eksikliklere ve yanlılıklara çözüm arayışının bir ürünüdür. Olgu ve olayları belirli bilim dallarının dar alanlarına tapulayıp diğerlerine kapatmak yerine açma gereğine inancın bir ifadesidir.Türkiye gibi, "işlerin rayında gitmedi..

Politika ve Sorumluluk

Birikim Yayınları

Politika ve Sorumluluk

9,00TL

Dünyanın gidişatına müdahil olma istemi anlamında politikanın irtifa kaybettiği zamanlardan geçiyoruz. Neoliberalizm "çağında" iktisadi akıl, politik olanı geriletiyor, sulandırıyor. Politik düşüncenin ve eylemin akışına ket vuran bu süreç, politikanın alâmetifarikası olan karşılıklı konuşmanın ve d..

Küresel Kapitalizme Başlangıç

Palet Yayınları

Küresel Kapitalizme Başlangıç

16,00TL

Kapitalizmin ne olduğu, nasıl geliştiği, sosyal, siyasal ve kültürel etkileri hakkında çok şey yazılmıştır. İktisat kuramcıları ve tarihçileri kapitalizmi tanımlar, tarif eder ve çözümler diğer ekonomik sistemlerle karşılaştırır. Siyaset bilimciler, kapitalizmin politik etkilerini ya da politik öğüt..

Meslek Olarak Siyaset

Biblos Kitabevi

Meslek Olarak Siyaset

8,00TL

“Meslek olarak siyaset” (Politik als Beruf) Alman ekonomist, sosyolog Max Weber (1864-1920) tarafından yazılan bir denemedir. 28 Şubat 1919’da Bavyera Özgür Öğrenciler Birliği önünde Münih’te yaptığı bir dizi konuşmanın ikincisidir (ilki “Meslek Olarak Bilim”di). O günlerde Münih Alman Devrimi sıras..

Kandil'in İntiharı

Hermes

Kandil'in İntiharı

23,15TL

Einstein’in  önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan zordur  dediği söylenir. Bugün yaşasaydı  önyargıların yanına  ve alışkanlıkları  eklardi diye düşünürüm. Hatta onu çıkarıp yerine koyabilirdi alışkanlıkları.15 Temmuz darbe girişimi  söylemi bu alışkanlıklardan biri haline geldi. 15 Temmuz bir..

Medeniyetler Çatışması ve Samuel P. Huntington

Vadi Yayınları

Medeniyetler Çatışması ve Samuel P. Huntington

45,00TL

1648’ de imzalanan ve modern uluslararası sistemin başlangıcı olarak kabul edilen Vestfalya Barışı’ndan itibaren sırasıyla krallar, uluslar ve ideolojiler arasında meydana gelen mücadeleler; uluslararası politikanın odak noktası haline gelmiştir. Bütün bu mücadelelerin ardından; şimdi sıra medeniyet..

Ebedi Barış

Tezkire

Ebedi Barış

28,00TL

Elinizdeki çalışma, Kant’ın ebedi barış anlayışını onun diğer eserlerini göz önünde bulundurarak analiz etmektedir. Bu bağlamda temel amaçlardan ilki onun barış teorisinin özgünlüğünü diğer barış düşünceleriyle kıyaslayarak tartışmak, ikincisi ise geçen yüzyılda ortaya çıkmış barış organizasyonların..

Etno-Sembolizm ve Milliyetçilik

Alfa Yayınları

Etno-Sembolizm ve Milliyetçilik

24,00TL

Milliyetçilik çalışan modernistler ve etno-sembolistler arasında 20. yüzyılın son çeyreğinden bu yana bir tartışma sürmektedir. Etno-sembolistlere göre milliyetçiliğin ortaya çıkışı modern-sınai toplumun bir sonucu değil, aksine modernitenin yükselişine eşlik eden, en başından beri onunla birlikte v..

Anadolu’nun Altın’daki Tehlike

Evrensel Basım Yayın

Anadolu’nun Altın’daki Tehlike

25,00TL

İnsanlık, doğa ve canlı türleri büyük bir tehlike altında; kâr hırsı çevreyi ve halkın yaşam alan 0larını tehdit etmekle kalmıyor, kültürel mirası ve insanlık tarihine dair eserleri de bir bir yok ediyor. Çevre felaketlerinin ve katliamlarının eksik olmadığı ülkemizde Anadolunun Altın daki Tehlike k..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 56 (7 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux