categories

Antropoloji

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 141 (16 Sayfa)
Eski İstanbul’da Gündelik Hayat

Aksoy Yayıncılık

Eski İstanbul’da Gündelik Hayat

90,00TL

Benzersiz bir şehirdir İstanbul. Dünyanın en "özel" ve güzel şehirlerinden biri.Çok sevilen, onsuz olunmayan bir "sevgili" gibi sevilir. Ve pek çok şairin dediği gibi, İstanbul vazgeçilmez bir tutkudur...İstanbul'da hayat bir su gibi akar. Beraberinde sürüklediği hayatlar, İstanbul şehrinin ruhunu t..

Aztekler

Arkadaş Yayınları

Aztekler

28,00TL

Eski Halklar ve YerleşimlerKendi alanında en iyi çalışma olarak kabul edilen Aztekler adlı kitap, bu büyüleyici uygarlığın ustaca hazırlanmış bir portesini sunuyor. Metin, İspanyol istilasının etkileyici bir anlatımıyla başlıyor, ardından göçebe Meksika kabilesinin Aztek imparatorluğuna dönüşüm öykü..

Mayalar

Arkadaş Yayınları

Mayalar

32,50TL

Mayalar, matematik alanındaki buluşları, astronomi alanındaki gözlemleri ve doğruya çok yakın hesaplamaları, gizemli din ve ayinleri, görkemli ve özgün sanat ve mimarileri, ilginç yazı ve takvimleriyle, dünyanın en ilgi gören uygarlıklarından biridir.Ömrünü Maya araştırmalarına adayan Profesör Coe, ..

Kürdistan’da Gümüş İşlemeciliği

Avesta Yayınları

Kürdistan’da Gümüş İşlemeciliği

13,00TL

Paul Borchardt, 1916 yılında bir Türk-Alman askeri heyetinin tercümanı olarak Kürdistan'a gider. Kürdistan'daki günlerinde halkla yoğun temas içine girer, Süleymaniye ve Zaho'daki çarşıların daimi misafiri olur. Kürt, Asuri ve Yahudi gümüşçülerin atölyelerine gider, onlarla dost olur. Savaş ve açlığ..

Çiçeklerin Kültürü

Ayrıntı Yayınları

Çiçeklerin Kültürü

65,00TL

Jack Goody, 20. yüzyılın önde gelen antropolog ve tarihçilerinden biridir. Annales Okulu’nun önemli temsilcilerinden olarak görülen araştırmacı, ayrıntılar üzerinde özenle durmasının yanı sıra, onları tarihsellik içinde söylemleştiren yazma biçemiyle de özel bir yere sahiptir. "Çiçeklerin Kültürü" J..

Devlete Karşı Toplum

Ayrıntı Yayınları

Devlete Karşı Toplum

22,00TL

Nüfusları kırk ila birkaç bin kişi arasında değişen yüzlerce kabilenin, Güney Amerika kıtasının her metre karesini kullanarak ve ekolojik ortamla tam bir uyum içinde sürdürdükleri yaşam biçimini ilkel olarak nitelendirmek; istila ve katliamla ele geçirdikleri kıtayı hızla tahrip eden Batılıların yaş..

Kızılbaşlar - Aleviler

Ayrıntı Yayınları

Kızılbaşlar - Aleviler

27,00TL

Bu araştırmada Kızılbaş/Alevi inanç topluluğunun dini ve sosyal-dini yapısı ele alınmaktadır. İncelemede bu inanç topluluğunun ortaya çıkış dönemindeki koşullar göz önünde bulundurulmuştur. Türkiye’de Sünni Müslümanlardan sonra en büyük dini topluluğu oluşturan Kızılbaşlar/Aleviler, kendilerini İsla..

Kitle ve İktidar

Ayrıntı Yayınları

Kitle ve İktidar

60,00TL

Canetti 1930’larda kitle eylemlerinin her tür politik mücadelenin en önemli silahı olduğunu fark ederek “kitle” ve “iktidar” ilişkisi üzerinde çalışmaya başlar. Yaşadığı yıllar, İkinci Dünya Savaşı’nın, tarihteki en büyük kitle hareketlerinin ve kitlesel yıkımların görüldüğü yıllardır, “iktidar” sim..

İnsan ve Uygarlık

Berfin Yayınları

İnsan ve Uygarlık

45,00TL

İnsanın Afrika’dan çıkışı sırasında ve öncesinde neler oldu?- Tarihe uygarlık kurucu olarak giren topluluklarla onları yağmalayarak yaşayan ekonomiler - Oldwai’den doğan zanaatçılığın bütün sosyal sistemleri geçerek demir ve çelikle beslenen kapitalist sistemle taçlanmasının müthiş serüveni - Tarihe..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 141 (16 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux