categories

Kadın Çalışmaları

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 26 (3 Sayfa)
Doğru Erkeği Bulma Kılavuzu

Artemis Yayınları

Doğru Erkeği Bulma Kılavuzu

9,90TL

"Doğru erkek" kimdir? "Yanlış erkek"leri nasıl ayırt edeceksiniz? Beraber olduğunuz erkek "doğru" mu "yanlış" mı? Ya siz "yanlış kadın"sanız! Herkesi kendinize çekmek ister misiniz? Peki, hangi erkek "doğru" olsun diye üzerinde çalışmaya değer? Diyelim ki "doğru erkek" karşınızda, onu nasıl elinizde..

Kadın ve Bedeni

Ayrıntı Yayınları

Kadın ve Bedeni

23,00TL

Güzellik kavramı insanoğlunun yolculuğuna paralel olarak, bir dönem tinsel çalışmalarda kendine yer bulurken, başka bir dönemde ise nerdeyse matematiksel formüllere indirgenmiştir. Güzellik, aslında bir anlamda, insanın estetik tarihinin ve bu tarihsel süreç içinde "estetik bir obje olarak insan bed..

Kadın

Derleniş Yayınları

Kadın

15,00TL

Bu kitapta, yıllar boyunca devam eden ve sürüden toplumsallaşmaya, bir diğer deyişle hayvanlıktan insanlığa uzanan çok uzun bir süreçte toplumun itici gücü olan Kadının nasıl olup da ikinci kalite insan, ikinci sınıf cinsiyet konumuna düşürüldüğünün (yukarıda kısaca değindiğimiz metotla ele alınınca..

Marksizm ve Cinsel Devrim

Ceylan Yayınları

Marksizm ve Cinsel Devrim

25,00TL

Aleksandra Kollontay’ın, Rusya'da sosyalist devrimin ilk deneyimlerini de ele alan yazılarından seçilerek hazırlanmış olan bu kitap sosyalizm deneyimleri üzerine tartışmaların yoğunlaştığı günümüzde okura ulaşıyor. Ondan da önce bugün ve gelecekte kadın özgürlüğü ve kadın devrimi ile ilgilenen herke..

Kadın

Telgrafhane Yayınları

Kadın

15,74TL

Cumhuriyet devrimi ile, bir süredir hak ettiği yer için mücadeleye başlamış kadın kimliği ve kadın hakları tarihsel bir sıçramaya sahne oluyor ve olması gereken yere doğru ivme alıyordu.'Kadınlar, toplumsal hayatta erkekle birlikte yürüyecektir ve daima birbirinin yardımcısı, yol göstericisi olacakt..

Kadın Çirkinliğinin Tarihi

Maya Kitap

Kadın Çirkinliğinin Tarihi

40,00TL

“Her kadın, kadın olmasının utancı altında ezilmelidir.”- İskenderiyeli KlementKiliseden çok daha öncesinde, Aristoteles zamanında bile kadın, herhangi bir niteliğe sahip olmayan bir varlıktı. Zira tarih boyunca, sadece erkeklerin nitelikli varlıklar olabileceğine inanıldı. “Cinsilatif”in paradoksu ..

Klasik Dönem Yazarlarında Roma Kadınının Tasv...

İmge Kitabevi Yayınları

Klasik Dönem Yazarlarında Roma Kadınının Tasv...

21,00TL

Klasik Dönem Roma yazınında kadınlar, çoğu zaman aile içindeki rolleri ile öne çıkarılmışlardır; kadından iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir evlat olması beklenmiştir. Bununla birlikte Roma tarihinde kadınlar pek çok kez, kendilerinin ya da ailelerinin haklarını, bazen de çıkarlarını korumak adına to..

Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın

Kriter Yayınları

Ekonomi, Sosyoloji ve Kadın

50,00TL

Kadınların sorunları üstüne düşünmek, erkeklerin sorumsuzluklarını açığa çıkarmayı amaç edinmekle başlar. "Kadın sorunu "denilen şeylerin altında eril tahakkümün sindirilmiş, klişeleşmiş ve dayatılmış tutumları, davranışları ve algıları yer edinmektedir.Kadınlar üstüne düşündüğümüz bu çalışmanın yol..

Kadın ve Aile Hayatı

Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar

Kadın ve Aile Hayatı

40,00TL

Aile diğer toplumsal kurumlar gibi, insan gereksinimine cevap olarak oluşmuştur. İnsanın bir arada olma ihtiyacına karşılık gelen hallerden biridir. Aile, toplumun hem biyolojik hem de kültürel yeniden üretimini sağlayan bir yerdir. Aynı zamanda modern hayatın rekabetçi, yabancılaştırıcı ve bencil d..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 26 (3 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux