categories

Türkiye Siyaseti ve Politikası

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 795 (89 Sayfa)
Kürt Açılımı

Ağaç Kitabevi Yayınları

Kürt Açılımı

13,00TL

İngiltere’ye ilk gidişimle ikince gidişim arasında geçen on altı yıl içinde çok şey değişmişti. Kuzey İrlanda’daki son İngiliz askeri adadan çıkarılana kadar süreceği ileri sürülen mücadele bitmiş, IRA tüm silahlarını teslim etmiş, 1972’deki "Kanlı Pazar" olayı esnasında IRA’nın iki numaralı komutan..

Kürtler Bölgesel ve Bölge Dışı Güçler

Ağaç Kitabevi Yayınları

Kürtler Bölgesel ve Bölge Dışı Güçler

25,00TL

Kürtler Bölgesel ve Bölge Dışı Güçler isimli bir çalışma, yazarın üç cilt olarak tasarladığı bir serinin ilk cildi. Bu ciltte ağırlıklı olarak Irak Kürtleri işleniyor. Daha sonra yayınlanacak diğer iki cilt ise Türkiye ve İran Kürtlerini ele alıyor. Bu eser, Kürtler konusundaki abartılı iyimser yakl..

Hürriyet ve İtilaf

Akıl Fikir Yayınları

Hürriyet ve İtilaf

30,00TL

Cemiyetler Kanunu'na göre 21 Kasım 1911 tarihinde İstanbul'da kurulan Hürriyet ve İtilaf Fırkası Mahmut Şevket Paşa suikastında parmağı olduğu iddiasıyla İttihatçılar tarafından taşfiye edildi. Üyelerinden bir kısmı sürgüne gönderildi ve fıkranın 1. Faaliyet dönemi böylece kapanmış oldu.Mütareke yıl..

Dublaj

Akis Kitap

Dublaj

30,00TL

Milli Güvenlik Kurulu kararı ile Öcalan liderliğinde kurulan yapı; Avrasya ve Ortadoğu hakimiyetini, İngiliz, Rus, Alman, Fransız, İsrail ve Yahudi Barzaniler'e kaptırmamak için dublaj yapması gerekiyordu...Oyun içinde oyunun; Yahudi İdeolojisi'ne ve bundan nemalanan Avrupa devletlerinin bazılarına ..

Türkiye’de Siyasal Hayat (2 Cilt Takım)

Alfa Aktüel Yayınları

Türkiye’de Siyasal Hayat (2 Cilt Takım)

75,00TL

-Anayasacılık hareketleri ve anayasalar-Anayasa yapımı sürecinin demokratik ilkeleri-Anayasalar ve meşruluk sorunu-Yasama ve yürütme-Yürütmenin güçlendirilmesi ve başkanlık sistemi-Yargı bağımsızlığı ve yargıç yansızlığı-Demokrasi ve cumhuriyet-Siyasal partiler-Seçim, siyasal katılma ve siyasal kült..

Ak Parti ve Muhafazakar Demokrasi

Alfa Yayınları

Ak Parti ve Muhafazakar Demokrasi

10,00TL

Muhafazakârlık, diğer birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bugüne kadar varolan bir siyasal düşünce biçimi ve siyasal akımdır. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Muhafazakâr Demokrasi kavramıyla Türk siyasetinde yeni bir siyasal kulvar üretme çabası tüm boyutlarıyla incelenmelidir. 3 Kasım ve 28 Mart..

Din - Ordu Gerilimi

Alfa Yayınları

Din - Ordu Gerilimi

21,00TL

Din-ordu çatışması, Küresel Toplum’un Soğuk Savaş sonrası döneminin post-modern sorunsalı olarak karşımıza çıkmakta. Söz konusu gerilim, bu sorunu yaşayan ülkelerin en ciddi ulusal güvenlik tehdidi olmakta. Bu ülkeler içinde şiddet, hangi taraftan kaynaklanırsa kaynaklansın, giderek artmakta ve bu s..

Laiklik

Alfa Yayınları

Laiklik

26,00TL

“Türkiye’de Laiklik denilen olgu, ‘yeni’ devlet ve onu iktidar aracılığıyla yönlendiren kadro tarafından Batı’dan kopya edilerek başlatıldı. Bu nedenle de kitlesel destekten yoksun kaldı. Hatta mümin Müslüman kitlenin nezdinde ‘gavurlaşmak’ olarak değerlendirildi. Yine T.C. Devleti’nde ‘din’ özerkle..

Milletvekili Sırları

Alfa Yayınları

Milletvekili Sırları

11,00TL

Bu kitabın konusu "Türkiye’de milletvekili olmak."Yazar, önce vekil olmak isteyenlere "TBMM’ye giriş tüyoları" veriyor... Hem de yaşanmış örneklerle, adım adım açıklayarak.Sonra da Ankara’nın "lacivert sırlar"ını çok cesurca yazıyor. Dumanaltı kulisleri, çapkın milletvekilleri, şaşkın seçmenleriyle,..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 795 (89 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux