categories

Derleme

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 123 (14 Sayfa)
Yaşamı Taçlandıran Özlü Sözler

Adalet Yayınevi

Yaşamı Taçlandıran Özlü Sözler

29,00TL

Kitabın birinci baskısı 2007 Haziran ayında çıkmış, kitap içinde 2500 güzel söz yer almıştır. İlginiz beni bu kitabı hazırlamaya yöneltti. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim.Lise yıllarından itibaren vazgeçemediğim hobim; Okuduğum, duyduğum tüm güzel sözleri bir yere kaydetmektir. Yıllar içinde bi..

Özleştirmeciliğin Bildirgesi

Kutlu Yayınevi

Özleştirmeciliğin Bildirgesi

10,00TL

Türk dilinin gelişim evrelerinden biri de onun özleştirilmesidir. Türk Dil Kurumu'nun öncülüğünde başlayan bu süreç, günümüzde de sürmektedir. Ülkemizdeki siyasi gelişmelerden etkilenerek kimileyin ivme kazanmış, kimileyin de duraksama aşamasına girmiştir.Devingen yapısından ötürü sürekli işlek kala..

Queer Tahayyül

Sel Yayıncılık

Queer Tahayyül

27,78TL

Queer kelimesi Türkçede garip, tuhaf, yamuk gibi anlamlara geliyor. Bunun yanı sıra argoda "ibne" demek. Queer kuramının merkezinde de acayip, tuhaf, yamuk, anormal, iğrenç, aşağılık olana; normatif alanın dışında kalana; bu alanın dışında bırakılana; normu ihlal edene bir gönderme ve bu "kötüyü", "..

Serdengeçti

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları

Serdengeçti

120,00TL

 “Serdengeçti” dergisini ilk defa 1940’lı yıllarda yayınlandı. İlk sayıları beklenmedik bir ilgi gördü ve defalarca basıldı. Geniş halk kitleleri tarafından heyecanla okundu.“Serdengeçti” dergisi Osman Yüksel Serdengeçti’ye yapılan ağır baskılar, kısıtlamalar ve hapisler yüzünden 15 yılda ancak 33 s..

Aşk İçin Ne Yazdıysam

Metis Yayınları

Aşk İçin Ne Yazdıysam

21,00TL

Aşk için ne yazdıysam. Dilerseniz, “Bugüne kadar ne yazdıysam aşk için yazdım,” diye okuyun bu başlığı... Dilerseniz, “Bugüne kadar ‘aşk şiiri’olarak ne yazdıysam hepsi bu başlık altında toplanmıştır,” diye yorumlayın. Yıllar içinde farklı kitaplarımda yer alan aşk şiirlerini - özellikle aşk şiiri s..

Kutsiye Bozoklar Toplu Eserler (11 Kitap Takım)

Ceylan Yayınları

Kutsiye Bozoklar Toplu Eserler (11 Kitap Takım)

250,00TL

Kutsiye Bozoklar, yoldaşlarının IŞIK’ı. 40 yıllık mücadele yaşamında binlerce devrimciye kutup yıldızı olmuş uslanmaz bir yürek. Kutsiye Bozoklar artık ölümsüzler ülkesinde. O, sosyalizm kavgasının henüz başındayken polis kurşunuyla tekerlekli sandalyeye mahkum edilmesine boyun eğmedi. Fikirleri ve ..

Müştak Gönülleri Aydınlatan Edebiyat

Bengü Yayınları

Müştak Gönülleri Aydınlatan Edebiyat

60,00TL

Bu kitapta, yaşayan önemli Özbek aydınlardan Prof.Dr. Babahan Şerif'in çağdaş Özbek edebiyatından Türk edebiyatı hakkındaki görüşlerine, Azerbaycan edebiyatından Türkmen edebiyatı, tarihi, kültürü ve sanat ile alakalı, yılların yoğurduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile yazılmış yazılarını bulacaksınız..

Rut’un Mesajı

Haberci Basın Yayın

Rut’un Mesajı

11,11TL

RUT Kitabı, bir haz ve cazibe öyküsüdür. Goethe, ‘bizlere etik bir miras ve pastörel şiir şeklinde ulaşmış olan, küçük bir ölçekle çok sevimli bir derleme çalışmasıdır’ demiştir Rut Kitabı için. Bir başkası da ‘Dünyadaki hiçbir şair bu kısa öyküden daha güzel bir şiir yazmamıştır’ demiştir.Kitap biz..

Georges Simenon Türkiye'de

Everest Yayınları

Georges Simenon Türkiye'de

32,00TL

“Georges Simenon, Edgar Allan Poe gibi, Arthur Conan Doyle gibi, Agatha Christie gibi polisiye edebiyatın kurucularından biridir. Polisiye romana sadece Fransızcanın inceliklerini katmakla kalmamış, aynı zamanda psikolojik bir zenginlik de getirmiştir. Bu büyük yazarın ülkemizde yaşadıklarını okumak..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 123 (14 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux