categories

Mimarlık

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 285 (32 Sayfa)
Aslanapa Armağanı

Bağlam Yayınları

Aslanapa Armağanı

35,00TL

Kitapta Makalesi Bulunan Yazarlar: Ara Altun, Ali Alpaslan, H. Örcün Barışta, Filiz Çağman, Zeren Tanındı, Halit Çal, Ahmet Vefa Çobanoğlu, Yıldız Demiriz, Selda Ertuğrul, A. Fulya Eruz, Semavi Eyice, Hamza Gündoğdu, Haşim Karpuz, Selçuk Mülayim, Mehmet Önder, Nermin Sinemoğlu, Neslihan Sönmez, Zeki..

Neufert - Yapı Tasarımı

Beta Yayınevi

Neufert - Yapı Tasarımı

135,00TL

Tüm bina çeşitleri, inşaat alanları, boyutlar, bina bölümleriyle ilgili alanların ölçüleri ve teçhizatlar “Neufert”den güvence ile alınabilir ve böylece planlayıcı, hızlı bir genel bakış ve güvenli giriş yapabilir.Tüm planlanan temalar, Yapı Tasarımı’nın 41. Baskısı için, içerik ve grafik olarak yen..

Mutluluğun Mimarisi

Sel Yayıncılık

Mutluluğun Mimarisi

35,00TL

Mutluluğun Mimarisi, Kuzey Avrupa mimarisinden Japon ve İslam mimarisine kadar dünyanın farklı yerlerinde ortaya çıkmış ve kabul görmüş mimari üslupları daha yakından tanımanızı, mimari ile felsefe, psikoloji politika gibi alanlar arasında daha önce hiç aklınıza gelmeyen bağlantılar kurmanızı sağlay..

Kırıkkale Keskin’in Kültür Mirası

Literatür Yayıncılık

Kırıkkale Keskin’in Kültür Mirası

33,00TL

Geleneksel Mimari Miras ile ilgili çalışmalar; bir bölgenin mimari karakterini, yöresel malzemelerini, yazılı-sözlü kültürünü ve daha birçok özgün unsurunu ele alarak, bu değerlerin korunmasına ve yaşatılmasına katkı sağlamaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tehdit altında olan geleneksel..

Mimarlık 101

Say Yayınları

Mimarlık 101

30,00TL

Bir çırpıda ÜSLUP, biçim ve yapıDers kitapları, genellikle mimarlık hakkındaki bilgileri konuya meraklıların bile uykusunu getirecek sıkıcı söylemlere dönüştürür. Mimarlık 101 tüm bu sıkıcı anlatımlara son veriyor ve sizi dünyanın en mükemmel binalarını keşfetmeye davet ediyor.Sadece en önemli olayl..

Larisa Buruncuk Mimari Araştırmaları / Architec...

Ege Yayınları

Larisa Buruncuk Mimari Araştırmaları / Architec...

50,00TL

İçindekilerKayan, İlhan - Ertuğ Öner / Larisa Antik Kenti Çevresinin Coğrafi Özellikleri, Paleocoğrafik Evrimi ve Jeoarkeolojik Değerlendirmeler / Geographical Environment of Ancient City of Larisa: Paleogeographical Evolution and Geoarchaeological InterpretationsHellström, Pontus / Lennart Kjellber..

Osmanlı Mimarisi 1. Cilt - A

İstanbul Fetih Cemiyeti Yayınları

Osmanlı Mimarisi 1. Cilt - A

100,00TL

İstanbul Fetih Cemiyeti, Osmanlı mimarisinin başlangıcından Fatih Sultan Mehmet Devrisonuna kadarki dönemi içeren merhum Ekrem Hakkı Ayverdi'nin dört ciltlik büyük mimari çalışması ile Dr. İ. Aydın Yüksel'in kaleme aldığı bunun beşinci cildi olan 2. Bayezid-Yavuz Sultan Selim Devirlerini yeni bir dü..

Alvaro Siza Çağdaş Dünya Mimarları Dizisi

Boyut Yayın Grubu

Alvaro Siza Çağdaş Dünya Mimarları Dizisi

28,00TL

"...Siza'nın mimari çalışmalarının düşünsel çerçevesi olarak tanımlanmaya çalışılaş okumaların -şimdilik- sonuna geldiğimizde, dingin, yaşamsal, incelikli bir mekan kurgusunu ve malzeme ve ona can veren ışıkla yaratılan şiirselliği oluşturanın, sağır yüzeylerle derin yırtıklar, cesur açılar, kavisle..

Amsterdam 1900-2000

Boyut Yayın Grubu

Amsterdam 1900-2000

28,00TL

Amsterdam Avrupanın görece olarak küçük metropollerinden biri. 20. yüzyıla dek önemli bir mimarlık merkezi olduğu söylenemez. Ancak, bu daha çok anıtsal/kamusal mimarlık için geçerli bir yargıdır. Özel mekanın biçimlenişi bağlamında kentin dikkate değer bir tarihi vardır. Sözgelimi, 17. yüzyılda Hol..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 285 (32 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux