categories

İstanbul Rehberi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 150 (17 Sayfa)
Park Otel Olayı

Anahtar Kitaplar Yayınevi

Park Otel Olayı

10,00TL

Kitabın adı "Park Otel! Cinayeti" de olabilirdi. Tıpkı polisiye romanlarında olduğu gibi... Olayların gelişimi birazda bunu çağrıştırıyor. Bir kenti (İstanbul), dir semti (Ayazpaşa), "taammüden öldürmeye tam teşebbüs" var ortada. Başka örneklerinde olduğu gibi. Ama "cinayet"girişimi bu kez ölümle so..

Eski İstanbul Kürtleri

Avesta Yayınları

Eski İstanbul Kürtleri

30,00TL

Rohat Alakom’un 1998 yılında yayımlanan ve büyük bir beğeniyle karşılanan "Eski İstanbul Kürtleri" adlı kitabının genişletilmiş yeni baskısı Avesta yayınları arasında çıktı.Üç milyona yakın Kürdün yaşadığı tahmin edilen İstanbul, dünyanın ‘en büyük Kürt kenti’ olarak kabul ediliyor. Birçok kültür ve..

İstanbul’da Kentsel Ayrışma

Bağlam Yayınları

İstanbul’da Kentsel Ayrışma

35,00TL

İçindekiler -Giriş -Binnur Öktem: Küresel Kent Söyleminin Kentsel Mekanı Dönüştürmedeki Rolü: Büyükdere - Maslak Aksı -Hatice Kurtuluş: Bir "Ütopya" Olarak Bahçeşehir -Besime Şen: Soylulaşma - Kentsel Mekanda Yeni Bir Ayrışma Biçimi -Hatice Kurtuluş: İstanbul‘da Kapalı Yerleşmeler - Beykoz Konakları..

Prinkipo’dan Büyükada’ya

Sel Yayıncılık

Prinkipo’dan Büyükada’ya

18,52TL

İstanbul adaları içinde, Türkleşmeye en çok direnen ada, Prinkipo (Büyükada) olmuştur.19. yüzyılın ortalarına kadar fakir Rum balıkçılar ve bahçıvanlarla, inzivaya çekilmiş yoksul keşişlerin barınağı olarak görülen Prinkipo, 1856 Islahat hareketlerinin getirdiği özgürlük havası ve ekonomik canlanmay..

İsim İsim İstanbul

Boyut Yayın Grubu

İsim İsim İstanbul

95,00TL

İsim İsim İstanbul İki kıtaya omuzlarını yaslamış, binlerce yıllık zengin tarihi her köşesine sinmiş İstanbul'u isimleriyle keşfetmek için hazine değerinde bir fırsat: İsim İsim İstanbul Öğretim görevlisi, mimar ve ödüllü yazar Önder Şenyapılı'nın uzun süren araştırmalar sonucunda kaleme aldığı kita..

Piri Reis ve Türk Kartograflarının Çizgileriyl...

Boyut Yayın Grubu

Piri Reis ve Türk Kartograflarının Çizgileriyl...

79,00TL

Boyut’tan Kitâb-ı Bahriye’lerde bulunan İstanbul kent görünümlerinin Cevat Ülkekul tarafından incelendiği değerli bir eser...Pîrî Reis ve denizci Türk kartografları tarafından yapılmış İstanbul görünümleri orijinal haritalar ile bu eserde adeta görsel bir şölene dönüşüyor. 1513 Pîrî Reis Dünya Harit..

Kız Kulesi Efsanesi

Su Yayınevi

Kız Kulesi Efsanesi

25,00TL

Sizleri, aşık olunan, unutulan, sevilen, aldatılan, terkedilen, kötü yola düşen, zehirlenen, yaşlanmayan; güzelliği dillere destan bir hanımefendi ile tanıştırmak istiyoruz. Efsanelerin doğurduğu, tanıkların büyüttüğü Bizans Prensesi’nden, Osmanlı Sultanı’nın ve bir cumhuriyet kızının 2500 yıllık ha..

Bir Güzel İstanbul Vardı

Barış Kitap

Bir Güzel İstanbul Vardı

25,00TL

Bir Güzel İstanbul Vardı Geçmişte Bir Gezinti Barış Kitap..

Eyüp: Dün / Bugün

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

Eyüp: Dün / Bugün

23,50TL

Tarih Vakfı’nın Kültür Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirdiği Eyüp projesi çerçevesinde, 11–12 Aralık 1993'te Eyüp için bir sempozyum yapılmıştı. Sempozyumda sunulan bildirilerden bir kısmını kapsayan bu kitap, İstanbul için ayrı bir önemi olan Eyüp semtinin korunması çalışmalarında bir arka plan o..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 150 (17 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux