categories

İtalyan Edebiyatı

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 55 (7 Sayfa)
Botticelli’nin Sırrı

Arkadaş Yayınları

Botticelli’nin Sırrı

35,50TL

Floransa’nın çehresi altına, kokusuysa kükürte benzer. Luciana Vetra, on beşinci yüzyıl İtalya’sında hayatını yarı zamanlı model ve tam zamanlı fahişe olarak sürdüren genç ve güzel bir kadındır. Sandro Botticelli’nin La Primavera’sı için, tanrıça Flora olarak poz vermesi istenildiğine, Luciana büyük..

Simonetta’nın Bademleri

Arkadaş Yayınları

Simonetta’nın Bademleri

28,00TL

Ortaçağ İtalya’sında, tatlı ama buruk, sanatla iç içe geçmiş bir aşkın hikâyesiSimonetta’nın Bademleri, İtalya Savaşları’nın gölgesinde yaşanan nefes kesici bir aşkın, görenleri hayran bırakan eserler yaratan bir sanatçının ve eşsiz bir likörün, Amaretto’nun doğuşunun hikâyesi.Leonardo da Vinci’nin ..

Tanrı’nın Ağzından Evrenin Hikayesi

Ayrıntı Yayınları

Tanrı’nın Ağzından Evrenin Hikayesi

35,00TL

Evrenin ve insanlığın akıl almaz serüvenini, yaratılışın ilk anından başlayarak, Yaratıcı’nın kendisinden dinlediğinizi hayal edin. İşte Franco Ferrucci bunu yapmış ve ortaya büyüleyici bir roman çıkmış...Ferrucci’nin şefkatli ve unutkan Tanrısı, kendini evrenin muazzam boşluğunda yapayalnız bulduğu..

Baykuşun Günü

Belge Yayınları

Baykuşun Günü

10,00TL

Yüzbaşıya göre, bütün bunlar, Sicilyalıların bilincinde ailenin halen tek yaşayan kurum oluşundan kaynaklanıyordu; ama bu canlılık duygusal ve doğal bir birleşmeden çok, dramatik, yasal bir anlaşma gibiydi. Aile, Sicilyalının devletidir. Bizim için devlet olan kurum onun anlayışının dışında kalır; S..

Çocuk Kalbi Bir Öğrencinin Günlüğü

Bulut Yayınları

Çocuk Kalbi Bir Öğrencinin Günlüğü

19,00TL

1846-1908 yılları arasında yaşamış olan İtalyan yazar Edmondo de Amicis’in kaleme aldığı "Çocuk Kalbi"nin bir dünya klasiği olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü bu yapıt, kaleme alınışının üzerinden yaklaşık yüz yirmi yıl geçmiş olmasına karşın değerinden hiçbir şey yitirmemiştir! Üstelik böyle..

Aklı Bir Karış Havada

Can Yayınları

Aklı Bir Karış Havada

21,00TL

On iki yaşındaki Ruben, öğretmeni Oskar’ı yanlışlıkla öldürdüğünü sanarak büyük anneannesiyle oturduğu evden habersizce kaçar. Bulduğu ilk trene atlayan Ruben’in amacı Amerika’da yaşayan amcasının yanına sığınmaktır. Ancak, yolculuğu aksiliklerle dolu bir dizi serüvene dönüşür.Önceki kitaplarında ge..

Basit Bir Olay

Can Yayınları

Basit Bir Olay

15,00TL

Leonardo Sciascia, çağdaş İtalyan edebiyatının usta temsilcilerinden biri. Basit Bir Olay adlı bu uzunöyküsünde, aslında hiç de basit bir olay sunmuyor okuruna. Tersine, kısa olmasına karşın alabildiğine karmaşık bir polisiye öykü çıkıyor karşımıza. Sicilya’da bir kasabada geçen olayın derininde maf..

Colombre

Can Yayınları

Colombre

44,00TL

Colombre, dünyanın tüm denizlerindeki tüm denizcilerin, tüm balıkçıların en korktuğu yaratıktır! İnsanoğlundan çok daha kurnaz, korkunç ve gizemli bir köpekbalığıdır Colombre! Musallat olduğu denizciyi ölene kadar rahat bırakmaz! Peşine bir Colombre takılan denizcinin paçayı kurtarmasının tek yolu b..

Düşler Düşü

Can Yayınları

Düşler Düşü

16,00TL

Fernando Pessoa’nın Son Üç Günü, Pereira İddia Ediyor, Hint Gece Müziği, Ufuk Çizgisi gibi yapıtlarıyla tanıdığınız Antonio Tabucchi, bu kez gözde yazarları, ozanları, ressamları ve bestecilerinin "düşsel düşleri"ni anlatıyor bize. Düşler Düşü, alışılagelmiş tür kalıplarını zorlayan bir yapıt. Rabel..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 55 (7 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux