categories

Diğer Ülke Edebiyatları

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 220 (25 Sayfa)
Ekotopya

Agora Kitaplığı

Ekotopya

22,00TL

Marissa beni görünce deli gibi sevindi. Linda'nın üzerime titremesi hakkında gıcık gıcık sorular sordu, ısrarla yara izime bakmak istedi, "Zavallı yaralı Willie'ye bakan güzel hemşire"yle alay etti. Birlikte güldük ve neşe içinde atla dolaştık: Tekrar onunla biraber olmam onu heyecanlandırdı. Ama sö..

Sonny Boy

Alef Yayınevi

Sonny Boy

18,00TL

Hollandalı sıra dışı bir kadının gerçek hayat hikâyesi.Orta sınıfa mensup, hayatı düzgün akıp giden dört çocuk sahibi Rika, kocasından ayrılır ve kendi işini kurup ekonomik bağımsızlığını kazanır. Yine de “sıradan“ sayılabilecek hayatı, Surinamlı, kendinden çok genç Waldemar’a âşık olmasıyla, üsteli..

Haberci

Araf Yayınları

Haberci

8,00TL

Haberci, Cibran’ın ikinci kitabı olmasının yanında, meramını çizgilerle resmeden sanatçının, sözcukleri ustalıkla kullanan bir bilge kişiye dönüşmesinin de habercisidir. Geniş bakış açılı, daha derin bir bilgelik; sıcak, yumuşak bir sevecenlik taşıyan, yine de kontrollü bir ironiye sahip, bir çoğu g..

Baba ve Oğul Adına

Aras Yayıncılık

Baba ve Oğul Adına

18,00TL

Ağabeyimi oracıkta öldüren bomba ruhsal dengemizi yerle bir etmekle kalmadı, Maronyan ailesinin tarihini ortasından ikiye böldü. Bombadan önce ve bombadan sonra. Bombadan önce beş kişiydik, bombadan sonra dört. Bombadan önce aile fotoğrafları vardı, bombadan sonra hiçbir fotoğraf yok. Bombadan önce ..

U Yes Gertam Ve Ben Gidiyorum

Aras Yayıncılık

U Yes Gertam Ve Ben Gidiyorum

25,00TL

Bir Kahana (Papaz) olan Şavarş Balımyan'ın 1964-70 yılları arasında Anadolu'ya, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yaptığı yolculuklara dair anılar. 1915'ten sonra Anadolu coğrafyasından neredeyse silinen, sadece belli başlı şehirlerde küçük topluluklar halinde yaşayan Ermenilerin, 1960'yı yılla..

Karşı Kıyıdan Gelen Kaplan

Arion Yayınevi

Karşı Kıyıdan Gelen Kaplan

16,00TL

1930’larda Yunanistan’ı kaplamış olan ağır, korkunç, her şeyi ve herkesi sindirmeye ve silmeye çalışan faşist diktatörlük devrinde, çevrelerinde olup biten olayları algılamaya çalışan iki küçük kız çocuğu... O iki kız çocuğu, belki de sizlersiniz... Sinenler, sindirenler ve sindirenlerle birlikte ol..

Tek Bir Bakış Yeter

Arkadaş Yayınları

Tek Bir Bakış Yeter

23,50TL

Jose gözlerini güneşe dikmiş yürüyor, düşüncelere dalmış. Karısını düşünüyor, meyhanede şeytanın onunla ilgili söylediklerini düşünüyor. Ovada öten cırcırböceklerinin susup, mantar meşelerinin taş kesileceği günü düşünüyor. Bu kadar düşünmek, hissetmek öldürecek onu... Otuz yıl sonra Jose’nin oğlu J..

Aslında Hepimiz Aynıyız

Artemis Yayınları

Aslında Hepimiz Aynıyız

15,00TL

Isseley, adaleli ve yalnız otostopçuları arabasına alıyor. Kendisi ise direksiyonun üstünden zorlukla bakmaya çalışan küçücük bir çocuk gibi… Çarpıcı bir yüzü ve kavanoz dipli gözlükleri var. Duruşu, omurgasında bir yamukluk varmış izlenimi uyandırıyor. Göğüsleri mükemel; belki de silikonludur. Görü..

Haydari Kampı

Arya Yayıncılık

Haydari Kampı

20,00TL

Yunanlı aydınlar, öğrenciler, işçiler, çocuklar ve kadınların tutulduğu Haydari Kampı’nda yaşanan irkiltici, korkutucu, kahredici insanlık dışı gerçek olayların anlatıldığı bir belgesel kitap. Kitapta insanın ne kadar insanlıktan çıktığını ve insanlıktan çıkarıldığını tüylerimiz diken diken olarak o..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 220 (25 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux