categories

Antoloji

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 56 (7 Sayfa)
Dünyanın En Güzel Masalları

Altın Kitaplar

Dünyanın En Güzel Masalları

5,00TL

6'sında ya da 16'sındaki ya da erkek çocuklar için koca bir çuval dolusu masal Renkli, heyecanlı, neşeli ve mutlu yaşamak isteyenlere efsane, fantezi, aşk, hayal, sihir ve gülmece cümbüşüHenüz kitapların var olmadığı çok eski zamanlarda gezgin masalcılar varmış, hükümdarları ve halkı eğlendirmek içi..

100 Temel Eser Özetleri

Altın Post Yayıncılık

100 Temel Eser Özetleri

12,04TL

Türk edebiyatının tarihi yaklaşık 1500 yıl öncesine dayanmaktadır. Bilinen en eski Türk yazıları 8. yüzyıldan kalma Orta Moğolistan’daki Orhun Irmağı vadisinde bulunan Orhun Yazıtları’dır. Türklerin İslam’ı kabul ettikten sonraki edebiyat metinleri lügatlar, Fıkıh eserleri, peygamberler tarihi, şece..

En Güzel Deniz Hikayeleri

Arion Yayınevi

En Güzel Deniz Hikayeleri

18,00TL

Bu hikayeleri okurken denizin hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu ve binlerce imgenin, fantazinin kaynağı olduğunu görebilirsiniz. Bazen bir denizcinin nişanlısı, bazen de bir balıkçının nasıl zor ve tek geçim koşulu olduğunu veya değişik mistik inançlara temel oluşturduğunu... Öneml..

En Güzel Köpek Hikayeleri

Arion Yayınevi

En Güzel Köpek Hikayeleri

18,00TL

Saygılı köpekler, sadık köpekler, asi köpekler, hatta danseden köpekler...Hepsini bu derlemede bulacaksınız. Labradorlardan Spanyellere, Bulldoglardan Çoban köpeklerine dek yirmiden fazla çok özel köpek. Gerald Durrell'in dediği gibi, köpeksiz bir yaşam eksik bir yaşamdır.Jack London, Colette, Virgi..

Düşünce Yazıları Antolojisi

Art Basın Yayın Hizmetleri

Düşünce Yazıları Antolojisi

30,00TL

Bu yapıt hazırlanırken, okuma konusunda olumsuzluk doğuran etkenler göz önünde tutuldu. Okuma zevki kazandıracak, olumlu, çağdaş, nitelikli yazıların seçimine özen gösterildi. Ayrıca, ekonomik güçlükler nedeni ile az kitap alabilen okurlar kitlesine, güçlü, nitelikli yazarlarımızı ve yapıtlarını tan..

Kaşgar’dan Berlin’e Portreler ve Kitaplar

Berikan Yayınları

Kaşgar’dan Berlin’e Portreler ve Kitaplar

36,50TL

Kırgız bozkırlarında dünyaya gözlerini açarak birbirinden güzel roman ve hikayeleriyle dünyaya kendini kabul ettiren Cengiz Aytmatov’dan, dünyanın en önemli İslam bilimcilerinden Annemarie Şimmel’e; Türkçe’nin en önemli şairlerinden Yavuz Bülent Bakiler’den, son dönemler Doğu Türkistan’ın sesi olan ..

Divan Şiirinden Seçmeler

Beyan Yayınları

Divan Şiirinden Seçmeler

24,00TL

Yüksek bir medeniyetin, zengin bir düşüncenin, sanat ve estetik değerleri zirveye çıkmış bir neslin şiiridir divan şiiri..Dolayısıyla bu şiiri tanımak ve anlak için üç dilin mürekkep ifadesi olan Osmanlıca’yı, saray kültürünü, doğunun mistik edebiyat ve felsefesini çok iyi bilmek gerekir. Neticede s..

Türkiye’nin Barış Köprüsü - Barış Manço...

Gece Akademi

Türkiye’nin Barış Köprüsü - Barış Manço...

35,00TL

Barış Manço hakkında kitap yazmanın, herhangi bir konu hakkında kitap yazmaktan çok daha zor olduğunu, onunla ilgili derinlemesine bir araştırmaya başladığımda daha iyi anladım. Bu durum beni çalışmanın hem niteliği hem de kapsamı konusunda daha ince ve etraflıca düşünmeye sevk etti. O, özellikle 19..

Beat Kuşağı

Siren Yayınları

Beat Kuşağı

16,00TL

Kahvaltı niyetine şarap, şiir ve hayal. ‘Beat’ ekseninde yaşam: Bodoslama, dibe vura vura, anında, şimdi ve burada. Yaşama coşkusu: olabildiğince naif ve bir o kadar heyecanlı ama bilgece, son sürat, doludizgin. Manyakça koşan atlar, bir bop melodisinin delibozuk tınıları, hızla giden bir arabanın a..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 56 (7 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux