categories

Rus Edebiyatı

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 280 (32 Sayfa)
Babalar ve Oğullar

Akçağ Yayınları

Babalar ve Oğullar

14,00TL

Rus yazar İvan Sergenevic Turgenyev’in nesilden nesile zevkle okunmaya devam eden dünya klasiği haline gelmiş bu romanı, yazıldığı 19. yüzyılın da en başarılı romanlarından biridir. Babalar ve Oğullar’da kuşaklar arası çatışmayı, kahramanlar arasındaki konuşmalarla ustalıkla işleyen yazar, muhafazak..

Kazak Masallarından Seçmeler

Akçağ Yayınları

Kazak Masallarından Seçmeler

35,00TL

Yaklaşık 2.700.000 kilometre kare yüzölçüme, yirmi milyon nüfusa sahip olan Kazakistan, Türk kültürünün, Türk dilinin, Türk edebiyatının ortak şahsiyetlerini bünyesinde barındıran bir Türk ülkesidir. Çimkent ilinin Sayram beldesinde doğan ve Yesi (Türkistan)'da vefat eden Hoca Ahmet Yesevi, bu ülken..

Ölü Canlar

Akçağ Yayınları

Ölü Canlar

18,00TL

Ölü Canlar'ı dünya edebiyatının baş eserlerindendir. Öz bir sosyal eleştiri niteliğinde olan bu destan-romanda Gogol, 19. yüzyıl ortalarındaki Rus toplumunun çürüyen yanlarını ortaya koymaktadır.Romanın kahramanı kibar dolandırıcı Çiçikov, kısa yoldan zengin olmaya çalışan birisidir. Çeşitli çiftlik..

Suç ve Ceza

Akçağ Yayınları

Suç ve Ceza

18,00TL

Kendisinden sonra gelen edebiyatçının tümünü etkileyen dünyanın en ünlü edebiyatçılarından olan Dostoyevski bu romanında roman kahramanı olan Raskolnikov’un kişiliğinde toplumdaki çarpık adalet anlayışını eleştirmekte ve bu sembol karakter aracılığıyla da düzeltmeye çalışmaktadır. Bu romanda suç ve ..

Ezilenler

Alter Yayıncılık

Ezilenler

24,00TL

Dostoyevski’nin 1861 yılında ilk baskısı yapılan ve günümüze kadar romanseverlerin beğenerek okuduğu eşsiz eseri, içeriğinde yer alan ruh çözümlemeleriyle okuru adeta roman kahramanlarından biri haline getirir.Bir tarafta aşkın özveri olduğunu düşünen genç bir yazar, diğer tarafta yeni bir yuva kurm..

Ana

Antik Kitap

Ana

29,50TL

“İşçi mahallesinde sıradan bir gün daha başlıyordu. Fabrikanın düdüğü her sabah olduğu gibi yine mahallenin dumanlı havasını keskin bir çığlıkla yaladı. Kasları ritmini bulamamış, gözlerinden uyku akan yüzler, küçük karanlık evlerden sokağa yayılmaya başladılar…” İşçi ve köylülerin Çarlık rejimine k..

Ev Sahibesi

Antik Kitap

Ev Sahibesi

10,00TL

Ev Sahibesi, Dostoyevski’nin dünyaca ünlü romanlarında yaptığı ruh tahlillerinin ipuçlarını veriyor. Başyapıtlara özgü güzel bir üslupla okurlarının karşısına çıkan Dostoyevski, bu romanında toplum dışında kalmış bir aydının yaşadıklarını ve katlanmak zorunda kaldığı acıları, derin tahlilleri ve ust..

Yeraltından Notlar

Antik Kitap

Yeraltından Notlar

12,50TL

Yeraltından Notlar, Dostoyevski’nin var oluş hakkındaki düşünce ve imgelemini en net olarak ortaya koyduğu eserdir. Bu özelliğiyle birçok düşünürü etkilemiş, varoluş felsefesi üzerine düşünmeye yöneltmiş bir klasiktir. Dostoyevski, karakterleri aracılığıyla acı kavramına dayalı psikolojik tahliller ..

Başkasının Karısı

Araf Yayınları

Başkasının Karısı

10,00TL

Redingotlu delikanlı, “Ne tuhaf adam!“ diye düşündü. Başına gelen bu olaya epey şaşırdıktan ve bu şaşkınlığından kurtulduktan sonra, kendi işini hatırladı. Yüksek bir evin kapısını gözetleyerek bir aşağı bir yukarı gidip gelmeye başladı. Ortalığı sis kaplamaya başlayınca delikanlı biraz sevindi. Çün..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 280 (32 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux