categories

Sanat Tarihi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 208 (24 Sayfa)
Mini Dev Sanat Kitabı

Alfa Yayınları

Mini Dev Sanat Kitabı

100,00TL

Batı resminin, tarihöncesi dönemden post-empresyonizme tüm tarihini içerir. En can alıcı resimlerden, fresk ve mozaiklerden seçilmiş 450’den fazla renkli reprodüksiyonla önemli bir dönemi kapsamaktadır. Tarihöncesi Avrupa’dan, Eski Mısır’dan, Yunan’dan ve Roma’dan başlayarak Bizans’a ve Gotik Sanata..

Underground Poetix Sayı: 11

Altıkırkbeş Yayınları

Underground Poetix Sayı: 11

25,00TL

Bazı şeyler uçmak isteyenler için, underground poetix ise çoktan uçmuş olanlar içinİçerikten kısa seçme:Aids edebiyatının dipleri basketbol günlükleri, spoken word ve Jim CarrollAmerikan sokak şiirinin devi Jack Micheline Gerçekbir “yeraltı” şairi: morrison’dan bukowski’ye: Steve Richmond KAPAK: Mum..

20. Yüzyıl Batı Resim Sanatında Aşk Olgusu

Arion Yayınevi

20. Yüzyıl Batı Resim Sanatında Aşk Olgusu

35,00TL

Aşk, insan yaşamını anlamlı kılan nadide duygulardan biri değil midir?Düşünürler ve sanatçılar, onu anlmak için, asırlardır çaba harcamaktalar.Şiir, müzik, tiyatro, dans, resim, heykel...Her bir sanat dalı, kendine özgü diliyle, yaşam yolculuğunu aydınlatırken, aralarında aşkın da bulunduğu pek çok ..

Sanat Tarihine Giriş

Artes Yayınları

Sanat Tarihine Giriş

32,00TL

Bu Kitap, sanat tarihinin geniş bilgi evreninde, öncelikle sanat tarihiyle ilgilenmeye yeni başlayanlara, öğrencilere yönelik bir temel başlangıç kaynağı olma özelliğini taşımakta ve başlangıcından 17. yüzyıla kadar olan süreç içinde sanatın tarihini belli çağlara ve uygarlıklara odaklanarak ele alm..

Rabelais ve Dünyası

Ayrıntı Yayınları

Rabelais ve Dünyası

55,00TL

Karnaval, sanat ile hayat arasındaki sınırda bulunur; sahne ışığı nedir bilmez; orada aktörlerle seyirciler birbirine karışır; o, herkesin davetli olduğu bir şenliktir. XX. Yüzyılın önde gelen kültür ve edebiyat kuramcılarından biri olan Mihail Bahtin’in kitabı da öyle...Bahtin Rabelais ve Dünyası’n..

Sanat ve Sorumluluk

Ayrıntı Yayınları

Sanat ve Sorumluluk

42,00TL

Bahtin’in erken dönem denemelerinin bir araya getirilmesinden oluşan Sanat ve Sorumluluk, yüzyılın en önemli edebiyat kuramcılarından biri olan yazarın daha sonraki eserlerine ışık tutması açısından çok önemli bir çalışmadır. Bahtin daha sonra detaylı bir şekilde yeniden ele alacağı yazar kahraman i..

Sanat ve Erotizm

Berfin Yayınları

Sanat ve Erotizm

25,00TL

Abdullah Rıza Ergüven, günümüzün ozan, yazar, denemeci, eleştirmen ve düşünbilimcilerinden. 1925'te Avanos'ta doğdu. 1952'de İstanbul Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nü bitirdi. Resmi bir kurumda çalışırken çeşitli baskı ve yıldırılar karşısında görevini bırakmak zorunda kaldı. 1967'de İsveç'e gitti. ..

Antikçağ Sanat Tarihi

Say Yayınları

Antikçağ Sanat Tarihi

30,00TL

Bilimsel arkeolojinin ve sanat tarihinin kurucusu olarak görülen Winckelmann’ın başyapıtı olarak bilinen Antikçağ Sanat Tarihi, Mısır, Fenike, Pers ve Etrüsk sanatlarından söz ettikten sonra Grek ve Roma sanatına ayrılmış daha detaylı bölümlerle tamamlanıyor. Sanatların oluşmasında dış etkenlerin ve..

... Dolayısıyla Sanat

Scala Yayıncılık

... Dolayısıyla Sanat

35,00TL

...dolayısıyla sanat ressam Gülgün Başarır'ın beş yıl boyunca yayınlanmış yazılarından oluşuyor. Başarır bu kitabıyla, ilgiye değer bulduğu sanatçıların eserlerinden yola çıkarak disiplinler arası bir okuma gerçekleştiriyor. Kitabın sunum yazısında da belirttiği gibi sanat eleştirisini sanat üstüne ..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 208 (24 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux