categories

Düşünce

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 432 (48 Sayfa)
Ölüm Kitabı

Agora Kitaplığı

Ölüm Kitabı

40,00TL

Günün birinde hepimiz ölmüş olacağız... Ölüm, yaşamımıza damgasını vurmuştur. Bu öyle bir silinemez damgadır ki, ölüm düşüncesi hakkındaki ilk metinlerden biri olan Gılgamış destanından çağımızın düşünce ve sanat eserlerine kadar hepsi onun işaretini taşır. Hatta iddia edilebilir ki, ölüm düşünce ve..

Ruh ve Beden

Alter Yayıncılık

Ruh ve Beden

18,52TL

Yaşamda Yaptığımız Her Şey Doğanın Taklididir...Bu hayattan gerçekten ne istiyoruz? Hayattan istediklerimizi alabildik mi yoksa hala bir doyuma ulaşamadık mı? Ya da ne aradığımızı biliyor muyuz? Aynı formda yaşayan canlılar olarak aramızda hissettiğimiz bu ayrılığın ve nefretin nedeni nedir? Tabiatı..

Hegel ve Tarih Felsefesi

Anı Yayıncılık

Hegel ve Tarih Felsefesi

37,00TL

Felsefesiz bilinç kuraktır, parçalanmıştır ve daralmıştır. Felsefesiz bir çalışma kendi içinde çöker, gerçekliğe yalıtık kalır. Tarih felsefesi için aşılması gereken en önemli engel Hegel’dir. Hegel’i anlamak, aynı zamanda felsefe tarihini de içselleştirmeyi gerektiriyordu. Bu nedenle Hegel merkezli..

Değişen Kafalar

Araf Yayınları

Değişen Kafalar

15,00TL

Bu anlatılan, savaşçı bir aileden çoban Sumartra'nın kızı, harika kalçalı Sita ile iki kocasının hikayesidir. Hikaye felaket dehşetli ve bir o kadar da şaşırtıcıdır. Dinleyenlerin, hikayeyi anlatanın dayanıklılığını kendilerine örnek almaları istenir, çünkü böyle bir hikayeyi anlatmak, dinlemekten ç..

Engels’e Göre Doğanın Diyalektiği

Arya Yayıncılık

Engels’e Göre Doğanın Diyalektiği

16,00TL

Lenin göstermiştir ki, her gelişmenin kaynağı karşıtların çatışması ve kaynaşmasıdır.Bu kuram, Marksist diyalektik yöntemin çekirdeği, hatta temelidir. Karşıtlar belirmeden, çatışmadan, biri diğerini yok etmeden gelişme olamaz.Nesnelerin ve olayların karşılıklı ilişkileri değişme, gelişme ve hareket..

Tarihsel Materyalizm ve Diyalektik Materyalizm

Arya Yayıncılık

Tarihsel Materyalizm ve Diyalektik Materyalizm

18,00TL

İnsanoğlunu doğaya hükmettiren süreç emektir. Marx’ın mezarında Engels, dostunun büyük keşfinin şu olduğunu ifade ediyordu: “İnsanoğlu ilkin yemeli, içmeli, barınağa ve giyeceğe sahip olmalı ve bu nedenle politika, bilim, sanat, din vb. ile meşgul olmadan önce çalışmalıdır.”Duvara Tebeşirle Yazılan“..

Ayna, İz ve Bakış

Avesta Yayınları

Ayna, İz ve Bakış

17,00TL

Husserl’den Derrida’ya fenomenoloji hareketinin resim kavrayışları, gerçi birlikli ve bütünlüklü olmaktan ziyade ihtilaflıdır; ama resme dair fenomenolojik tefekkür ana hatlarıyla, resmin görülür sıfatlarına yönelir: Maddeye canlılık katan resim, bizzat kendisi olmadığı bir şeyi gösterip temsil eder..

İnsanın Gerçek İhtiyaçları Üzerine

Avesta Yayınları

İnsanın Gerçek İhtiyaçları Üzerine

24,00TL

Yunan başlangıçlarından günümüze 2000 yılı aşan geçmişiyle seçkin metinlerin yorumlanması sanatı ve yaklaşık 200 yıldan beri Batı'nın düşünsel gelenekleri arasında anlama öğretisi olarak gelişen hermeneutik, günümüzde yeni talep ve iddialarla gündelik yorumlama pratiğine doğru bambaşka ufuklarda ken..

Yabancı Fenomonolojisi

Avesta Yayınları

Yabancı Fenomonolojisi

20,00TL

Yabancı fenomenolojisi ne olabilir acaba? Düzen, pathos, cevap, vücut, dikkat ve kültürlerarasılık gibi konular, Yabancı fenomenolojisinin ana motiflerini oluşturur. Düzendışı olarak "Yabancı", düzenlerin sınırlarında arızalar, rahatsızlıklar, farklılıklar ve fazlalıklar olarak ortaya çıkar. Böylece..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 432 (48 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux