categories

Tarih Felsefesi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 47 (6 Sayfa)
Arap İsyanları

Akademi Yayın

Arap İsyanları

20,00TL

Irkçı Siyonist Devlet karşısındaki Filistin trajedisinin travması, aşağılayıcı yenilgi ve gerilemeler, nihayet Irak’ın işgali, Bağdat’ın dünyanın gözleri önünde vandal yapması, Abu Geraib’in, Guantanamo’nun Arap ruhunu yaralayan barbarlıkları, hepsi birden, derinden sarsıcı etkiler bıraktı umarsızlı..

Tarih Felsefesi

Akçağ Yayınları - Ders Kitapları

Tarih Felsefesi

38,00TL

Bütün bilimlerin muhtaç olduğu gibi, tarih de felsefeye muhtaçtır. Çünkü Felsefenin esası akıldır, hür düşüncedir. Bu itibarla felsefe, haklı olarak bütün bilimlerin anasıdır, bilimsel gelişmenin ve ilerlemenin temelidi. Zira felsefe, aklı sınırlandıran her şeyi reddeder, bunun içindir ki Tanrı-tabi..

Modern Türkiye’nin Doğuşu

Arkadaş Yayınları

Modern Türkiye’nin Doğuşu

61,00TL

Türklerin tarihe karşı giriştikleri yarış Ünlü otorite Bernard Lewis’in Türklerin son 250 yıldaki tüm çağdaşlaşma çabalarını tek bir ciltte detaylarıyla anlatıp yorumlayan klasik eseri, yazar tarafından güncellenmiş orijinal III. edisyondan çevirisiyle günümüz Türkçesinde. Princeton Üniversitesi Yak..

Beyaz Mitolojiler

Bağlam Yayınları

Beyaz Mitolojiler

28,00TL

Bize sık sık tarihe geri dönmek zorunda olduğumuz söyleniyor. Fakat böylesine kendinden emin bir şekilde başvurulan bu tarih nerededir? Genellikle teorinin karşısına konulan tarihin bazı örneklerine bakıldığında derhal götürülecektir ki bizatihi tarihin kendisi, özellikle de Marksizm için, gayet sor..

Tarihte Anlam

Say Yayınları

Tarihte Anlam

30,00TL

On sekizinci yüzyılda akla ve ilerlemeye olan inancın tedrici çözülmesiyle, tarih felsefesi hemen hemen evsiz kalmıştır. Terim, önceden kullanıldığından daha yaygın bir biçimde hâlâ kullanılıyor, ama içeriği öyle seyreltilmiştir ki tarihle alakalı herhangi bir düşünce kendisini bir felsefe olarak ad..

Türk Devrim Tarihi 1. Kitap

Bilgi Yayınevi

Türk Devrim Tarihi 1. Kitap

50,00TL

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana yaklaşık yetmiş yıl geçti, ama yeni Türkiye'nin oluşumunu öncesi ve sonrasıyla irdeleyen bir tarih henüz ortaya çıkmadı. Şerafettin Turan, çağdaşlaşmayı amaç edinen yeni Türkiye'nin tarihini, bir başka deyişle Türk Devrim Tarihi'ni duygusallıktan uzak, ne..

Üniversalist Tarih

Su Yayınevi

Üniversalist Tarih

24,00TL

“Tarihe dönüş”, “Tarihi keşfetme”, “Tarihi anlama” Üniversalist Tarih’in işlevlerinden sadece birkaçıdır. Tarihin araştırılması ve yazımı, değiştirmek için temel güçtür. Yeniden keşif, “Gerçek-Tarih”tir. Yazılı tarih, resmi tarih yazarlarının uydurmalarıyla daha fazla önemi bulunmayan olaylar ve kay..

Birlikte Yazılan ve Öğrenilen Bir Tarihe Doğru

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

Birlikte Yazılan ve Öğrenilen Bir Tarihe Doğru

33,50TL

"Tarih metodolojisi üstünde durmak, ondan söz etmek, sadece tarih araştırmalarını kendine meslek edinmiş kişilere özgü bir uğraş olarak görülmemeli. Yalnız tarih yazanların değil, aynı zamanda tarih okuyucularının da tarih metodolojisini bilmeleri gerekiyor. Okudukları tarihi yerli yerine oturtabilm..

Tarih Eğitimine Eleştirel Yaklaşımlar Avrupal...

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

Tarih Eğitimine Eleştirel Yaklaşımlar Avrupal...

25,00TL

Tarih Vakfı, Ekim 2001 ve Kasım 2002’de Marmara, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 200 tarih eğitimcisinin katılımıyla "Avrupalı-Türkiyeli Tarih Eğitimcileri Buluşması"nı düzenledi. Avrupa Konseyi tarih eğitimi proje sorumlularının ve Avrupalı Tarihçiler Derneği yöneticilerinin de arala..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 47 (6 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux