categories

Musevilik / Yahudilik

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 51 (6 Sayfa)
Sabatay Sevi

Ağaç Kitabevi Yayınları

Sabatay Sevi

10,50TL

İnsanlar kimliklerini, kökenlerini, dini inanç ve geleneklerini niye gizleme ihtiyacı hisseder? Tarihte yaşanmış birtakım trajik olayları dikkate aldığınızda azınlıkların kimliklerini gizleme refleksini daha iyi anlıyoruz. Ama bu olay biraz daha farklı boyutlar taşıyordu galiba: Çift kimliklilik. Gö..

Yahudi Devleti

Ataç Yayınları

Yahudi Devleti

16,00TL

İsrail Yahudi Devleti, bu kitabın yazılışından yaklaşık elli yıl sonra, tasarlandığı gibi kuruldu; bu kitapta da aynı mühlet verilmişti Yahudilere ve Yahudi olmayanlara. Elinizdeki eser bir el kitabı, özel olduğu düşünülen bir ulusun nasıl bir devlet kurması konusunda gerçekleştirdiği yaklaşımlarla ..

Anti-Semitizmin Antik Çağdan Günümüze Yahudi ...

Belge Yayınları

Anti-Semitizmin Antik Çağdan Günümüze Yahudi ...

12,00TL

Ülkemizde en az hesaplaşılmış konulardan biri Anti-Semitizm, yani Yahudi Düşmanlığı. Farklı inanış ve siyasal düşüncede kişiler, çok rahatlıkla yahudi-düşmanlığı içine düşebiliyor, Siyonizme karşı olmak kaygısıyla anti-semit bir tavrın içine düşebiliyor. Eva Groepler'in kitabında antik çağdan günümü..

Tevrat

Dorlion Yayınevi

Tevrat

50,00TL

..

Yahudiliğin Büyük Sırrı

Kripto Basım Yayın

Yahudiliğin Büyük Sırrı

15,95TL

Tarihin derinliklerinde İbranilerle bir şekilde temasa giren ve onlarla yaşıt milletler, bugün artık yaşamıyorlar. Hititler, isimlerini ve harabelerini coğrafyamızda bırakarak Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ndeki yerlerini aldılar. Babilliler gibi güçlü devlet ve medeniyetler kuran halklar bile yok ar..

Yahudi Geleneğinde Kur'an ve İbranice Kur'an Çe...

Divan Kitap

Yahudi Geleneğinde Kur'an ve İbranice Kur'an Çe...

27,00TL

Yahudilerin Kur'an'la teması, Hz. Muhammed'in Medine'ye hicretiyle başlamaktadır. Kur'an'ın iniş sürecinde islam Peygamberi'yle dini-siyasi kavgalara giren Yahudilerin, Kur'an'ın içeriği ve islam'ın siyasi anlamda şekillenmesi konusunda da önemli bir yer tuttukları görülmektedir. Böyle olunca Yahudi..

Çarlık Rusyasında Yahudiler

Divan Kitap

Çarlık Rusyasında Yahudiler

32,00TL

Yahudi toplumunu diğer milletlerden ayıran en belirgin özellik, sahip oldukları inanç ve bu inanç çerçevesinde şekillenen dünya görüşleridir. Merkezinde Yahudi kutsal kitabı Tora'nın yer aldığı bu dünyagörüşü, öteden beri Yahudi halkının Yahudi olmayan toplumumlardan soyutlanmasına neden olmuştur. K..

İbrahim Mütefferika Öncesi İstanbul'da Yahudi ...

Divan Kitap

İbrahim Mütefferika Öncesi İstanbul'da Yahudi ...

30,00TL

İstanbul'da ilk matbaa, 1493 yılında Yahudiler tarafından kurulmuştur. Müslüman tebaaya ait ilk matbaa ise 1727 yılında İbrahim Müteferrika'nın öncülüğünde kurulmuştur. Müteferrika matbaasında basılan ilk kitap, Vankulu Lügatı'dır. Bu eserin basımı, 1729 yılında tamamlanmıştır. Müteferrika matbaası ..

Yahudi Sorunu

Sol Yayınları

Yahudi Sorunu

10,00TL

Bruno Bauer'in Die Judenfrage'sine ve Die Fähigkeit der heutigen Juden und Christien, frei zu werdenine karşı bir polemik yazısı olan Yahudi Sorunu, Marx'ın Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisne Katkı - Giriş gibi 1843'te yazılıp 1844'te Deutsche-Französische Jahrbücher'de yayınlanan gençlik dönem..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 51 (6 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux