categories

Edebiyat - Roman

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 615 (69 Sayfa)
Entellektüel ve Siyasi Bir Kişilik Olarak Hz. Ai...
Vuslatın Ardı Sıra
Gül Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in Hayat...

Ailem Yayınları

Gül Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in Hayat...

14,35TL

Gül Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in HayatıAilem Yayınları..

Gözümün Nuru Hz. Muhammed (s.a.s)

Akçağ Yayınları

Gözümün Nuru Hz. Muhammed (s.a.s)

25,00TL

Kütük ve İnsanBir hurma kütüğü vardı mescitte,Peygamberimiz yaslanırdı ona hutbede,İlim verir, aydınlatırdı ashabını,Kuru kütüp de dinlerdi sessizce.Yeni bir minber yapılınca mescide,Kütüğü kaldırmışlardı başka bir yere.Acı acı hıçkırarark ağlıyordu kütük,Ashabı da dayanamadı o hali görünce.Sevgilis..

Şehri ve Güli

Akçağ Yayınları - Ders Kitapları

Şehri ve Güli

28,00TL

Şehri ve Güli, klasik Fars edebiyatının önemli şairlerinin edebi meclislerde anlamı üzerinde tartışılmış, nazım sebebi sohbetlere konu olmuş beyitlerini Türkçe açıklayan, bazı beyitleri hikayeleriyle izah eden bir eserdir. Buhara, Şiraz, İstanbul ve Zigetvar’da bulunmuş Taşkentli bir seyyah ve iyi b..

Hazreti Fatıma

Akıl Fikir Yayınları

Hazreti Fatıma

12,00TL

Resulü Ekrem Efendimizin bu fani cihandan göçüp gitmeleri, Medine'yi en derin bir mateme gark etmişti. Fakat Hazreti Fatıma'nın çektiği ıstırap okadar büyük idi ki; onun hiçbir şeyle teselli bulması mümkün değildi. Hatta zevci Hazreti Ali'nin, sarf ettiği bütün gayretler boşa gitmişti; gözyaşları di..

Gönül Bir İlkbahar

Altın Post Yayıncılık

Gönül Bir İlkbahar

6,48TL

Aşıkım sana gayetÖnce ölürsem şayetMahşerde buluşmayaOkur musun bir ayetAyrı kaldık dardayımKış bastırdı kardayımHayli zaman görmedimYapma felek yardayımHaksız mıyım seçmedeNasibim su içmedeBir güzel işmar ettiGıli gıli çeşmede..

Hz. Ömer

Altın Post Yayıncılık

Hz. Ömer

11,11TL

Tarihin yetiştirdiği en büyük insanlardan biri de Hz. Ömer’dir. Hz. Peygamberin bağlılarından biri olarak, halifeliği de göz önünde bulundurulursa İslam tarihindeki yeri daha iyi anlaşılabilir. Sert ve mert duruşu ile bulunduğu ortamda kendini belli eden karizmatik liderliğinin yanında Hz. Ömer aynı..

Yunus Emre

Alya Yayınları

Yunus Emre

22,00TL

Anadolu kültür coğrafyasının en zengin aşk çağlayanı...Yunus Emre insanımızın, gönül sultanı, göz nuru, dil yarânıdır. Onun sevgiyle nakşedilmiş her bir mısrası, iyi günde, kötü günde ılık ılık esen nevbahar rüzgarı gibi yol gösterici olmuş, dertlere merhem niyetine okunup durmuştur. Yunus Emre ilâh..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 615 (69 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux