categories

İslam Eğitimi

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 760 (85 Sayfa)
Hutbeler

Ailem Yayınları

Hutbeler

15,00TL

Haftalık İttihad Gazetesi’nin 95. sayısında bir hutbe okuduk. Rumuzumuz sürurla, gönlümüz nurla, içimiz gururla doldu. Allah aşkının ırmak ırmak kalbimize aktığını duyduk.Son senelerde piyasaya birçok hutbe kitapları sürüldü. Bunların hemen hepsi de kıymetli eserlerdir. Genç hatiplerimiz ve değerli ..

Feza’il

Akademik Kitaplar

Feza’il

70,00TL

Yazıldığı ya da istinsah edildiği dönemin bütün dil özelliklerini yansıtmasa da, söz varlığı, imla ve ses bilgisi açısından kendi döneminin diline tanıklık ederek, tek başına bir dil katmanını temsil ettiği düşünülen Feza'il adlı eserin üzerinde çalışılan yazma nüshası, müstakil bri dile sahiptir ve..

İslam Ahlakı

Akçağ Yayınları

İslam Ahlakı

44,00TL

Bir hayat felsefesi ve bir yaşama düzeni olarak İslâm dini, yaşanılması gereken mutlu bir hayatın kurallarını bir ülkü ile kullara sunar. Bu ülkü veya ideal, ulaşılması ve akli mutluluğun en üstün halinin kazanılmasını temin eden emir, yasak ve tavsiyeleri içerir. Bunlara uymakla kazanılan en üstün ..

Nefs-i Emmare

Akçağ Yayınları

Nefs-i Emmare

25,00TL

Cenab-ı Allah nefsi, kendini tanıtmak için yaratmıştır. Nefsin hakikati Rab’dır. Nefsini Bilen Rabbini Bilir hadis-i şerifi bunu ifade eder. Bütün emir ve yasakların nefse ait olması, nefsin serbest bırakılmasıyla insanın sınanmasıdır. Nefs olmasaydı ne ceza ne de ödül olurdu. İnsan nefsini bilmedik..

365 Gün Dua

Arı Sanat Yayınevi

365 Gün Dua

25,00TL

Dua, istemektir. Dua, Allahü tealaya yalvararak muradını istemektir. Allahü teala, dua eden Müslümanı çok sever. Dua mü’minin silahıdır. Dinin temel direklerinden biridir. Allahü teala, "Bana halis kalb ile dua edinizi! Böyle duaları kabul ederim" buyurmaktadır. Hadis-i şerifte, "Dua müminin silahı,..

Din Eğitimi

Arı Sanat Yayınevi

Din Eğitimi

19,00TL

Din eğitiminin akademik çalışmaların konusu olması pek eski değildir. Ülkemizde ise geçmişi 40-50 seneyi bulmaz. Bugün İlahiyat fakültelerinde “Din Eğitimi Anabilim Dalı” ve “Din Eğitimi” adlı bir ders bulunmaktadır.Çok kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen, Türkiye’de yapılan ilgili çalışmalar çok..

İslam’a Giriş

Arı Sanat Yayınevi

İslam’a Giriş

3,00TL

İslam; Emredenin emrine itirazsız boyun eğmektir. Emrettiği farzlardan başlayarak, yapılması teşvik edilmiş ve en erkemli amelleri yapmak, yasakladığı haram ve yapılması hoş karşılanmayan şeyleri yapmamak, Allah'a tam manasıyla teslimiyettir.Din, iman, mezhep, şeriat, tarikat, hakikat, tasavvuf, ihs..

Vaktim Olmadığı İçin Namaz Kılamıyorum

Arı Sanat Yayınevi

Vaktim Olmadığı İçin Namaz Kılamıyorum

15,00TL

Gençliğimizi boşa harcadık hep genç kalacağımızı sanmıştık. Gençliğimizi yaşayalım ve hele bir emekli olalım o zaman namazlarımızı kılarız diye düşünüyorduk ama şimdi ise yaşlandık. Abdestimizi tutamaz olduk, şekerimiz 350’den aşağı inmiyor, tansiyondan başımı kaldıramaz oldum, ayaklarımdan yürüyeme..

Kurban Risalesi

Cübbeli Ahmet Hoca Yayıncılık

Kurban Risalesi

30,00TL

Aslen Giresun Görele'li olup 1965 yılında İstanbul Fatih-Çarşamba'da dünyaya geldi. 4 yaşında ilimle meşgul olmaya başlayan Hoca Efendi o yaşlarda cübbe giydiği için Cübbeli Ahmed lakabını aldı. Büyük Üstad Hacı Mahmud Efendi Hazretleri'nin manevi terbiyesine mazhar olan Hoca Efendi bizzat Mahmud Ef..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 760 (85 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux