categories

Doğa Bilimleri

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 69 (8 Sayfa)
Darwin'in Kara Kutusu

Aksoy Yayıncılık

Darwin'in Kara Kutusu

85,00TL

Michael Behe diyor ki, "Darwin 'Türklerin Kökeni'ni yazdığında, hücre sırlarla dolu bir kara kutuydu. Kutunun dışı gözlemlenebiliyordu, fakat nasıl çalıştığını, ne tip organellerden oluştuğu konusunda hiçbir fikri yoktu."Sizce moleküler biyolojinin, bir fare kapanının, kanın pıhtılaşmasının, Rude Go..

Türk Dünyası Coğrafyası

Aktif Yayınevi

Türk Dünyası Coğrafyası

45,00TL

Yeryüzünde yaşayan insanlar; farklı dilleri konuşurlar, ayrı dinlere mensupturlar ve farklı kültürleri vardır. Aynı dil, din ve kültürü paylaşan insanlara millet denir. Milletler, bir coğrafya üzerinde yaşarlar. Ülkenin ve medeniyetlerin ömrü ile coğrafyası arasında sıkı bir ilişki vardır.Türkler, t..

Dost ve Düşman Bakteriler

Alfa Yayınları

Dost ve Düşman Bakteriler

23,00TL

Uzun süredir varlar, çok sayı dalar, daha zekiler.Dört milyar yıldır buradalar ye vücudunuzdaki hücrelerden bile daha fazla sayıdalar.Bakteriler sizi nasıl canlı kılarlar ve sizi öldürmelerine nasıl engel olursunuz?"İnsan bakteriyi yendi, ama sadece kısa bir süre için..."Bu kitapta bakteriler ile do..

Kültürün Darwincileşmesi

Alfa Yayınları

Kültürün Darwincileşmesi

23,00TL

Dawkins 1976 yılında yazdığı ünlü kitabı Gen Bencildir’de "mem" kavramını ortaya atar. Bu kurama göre, insan kültürü, görünüşte tıpkı genler gibi kendini kopyalayan ve hayatta kalmak için rekabet eden, mem olarak adlandırdığı birimlere indirgenebilir.Kısa zamanda çok tutulan bu kavram üzerine binler..

Temel Fizik Cilt 1- Mekanik

Arkadaş Yayınları - Ders Kitapları

Temel Fizik Cilt 1- Mekanik

74,50TL

Dünyamız yeni bir devrim sürecini yaşamakta. Başta fen, mühendislik ve tıp olmak üzere tüm meslekler bu değişimden etkilenmeye başladı. Metrenin on milyarda biri kadar küçük boyutlarda maddenin yapısını ve dinamiğini açıklayan kuantum fiziğinin keşfi, dünyanın sosyal, ekonomik, kültürel ve politik y..

Temel Fizik Cilt: 2

Arkadaş Yayınları - Ders Kitapları

Temel Fizik Cilt: 2

111,50TL

Fransa'daki demiryolu ağından çalışan bu tren, iyi bir taşımacılık sisteminden beklenebilecek hız, konfor, güvenlik, güvenilirlik ve kullanışlılık gibi tüm özellikleri sergiler. Bununla birlikte, bu trenin özellikleri fiziğin dili kullanılarak da tanımlanabilir. Hatta bu tanımlamadaki söz konusu fiz..

Lazer ve Temel Uygulamaları

ODTÜ - Akademik Kitaplar

Lazer ve Temel Uygulamaları

25,00TL

Lazer ve temel uygulamaları; iletişim, bilgisayar ve kısaca bilişim teknolojisinde her geçen gün artan bir önem kazanan modern optik, elektro-optik, optoelektronik, kuantum optik ve kuantum elektronik gibi çağdaş optiğin alt bilim dallarına ve günümüzün ileri optik teknolojisine temel olacak optik v..

Pandanın Başparmağı

Versus Kitap Yayınları

Pandanın Başparmağı

45,00TL

Stephen Jay Gould’un, Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler serisi Gould’un, evrim kuramını ana tema olarak kullandığı denemelerinden oluşuyor. Stephen Jay Gould dizinin ikinci kitabı olan Pandanın Başparmağı’nda, Türkiyeli okurun Darwin ve Sonrası’ndan alışık olduğu ve çoktandır özlediği kendine has üslub..

Deniz Yaşamı Biyolojisine Giriş

Nobel Akademik Yayıncılık

Deniz Yaşamı Biyolojisine Giriş

62,00TL

Deniz Yaşamının Biyolojisine Giriş, deniz canlılarının heyecan verici dünyasına ve yaşadıkları olağanüstü ortamlarına açık ve ilgi çekici bir giriş sağlar. Yazarlar, denizdeki tüm yaşam formlarına temel oluşturan biyolojik ilkeler ve süreçler hakkında bir anlayış geliştirmek için denizel organizmala..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 69 (8 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux