categories

Klasikler

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 719 (80 Sayfa)
Gülnihal

Akçağ Yayınları

Gülnihal

12,00TL

Gülnihal başlıca birkaç tem üzerine kurgulanmıştır. İktidar mücadelesi ve bunun etrafında gelişen olaylar, vatan sevgisi ve aşk temleri olayların akışında belirleyici rol üstlenmişlerdir.Namık Kemal iktidar mücadelesi temiyle birlikte devrine ağır eleştiriler yöneltmiştir. İktidarı elinde tutan Kapl..

Sefiller

Antik Kitap

Sefiller

27,00TL

İhtiyaçları fazlalaşan insanlar, kaynakların sınırlarını zorlamaya itilir ve yollarına çıkan savunmasız birinden bile irkilir. İş ve ücretler, yiyecek ve barınma, cesaret ve iyi niyet; hepsi sahip olamadıkları şeylerdir. Işık gölgeye dönüşür ve karanlık yüreklerini doldurur. Bu karanlık, insanın içi..

Gece Uçuşu

Şule Yayınları

Gece Uçuşu

13,00TL

Fabien, motoru yavaşlatıp San Julian üzerine inerken, kendini yorgun hissetti. İnsanların hayatına lezzet veren şeyler ona doğru büyüyerek geliyordu; evler, küçük kafeler, yürüyüş yaptıkları yerlerdeki ağaçlar… Zafer kazandığı gecelerde imparatorluğunun topraklarına eğilerek bakan ve insanların müte..

Ruh ve Ölüm

Şule Yayınları

Ruh ve Ölüm

12,00TL

İnsan, diğer canlılar gibi ölüme muhaliftir. Bereket versin ki, akıl süzgecinden geçirdikten sonra bir karar vererek bu muhalefetini değiştirebilir. Hatta bu değişimi “zorlamayla gerçekleşen bir uzlaşma” şeklinde değil, kendi isteğiyle “rıza” göstererek değiştirmeye gücü yeter.Bu kitap, Tolstoy’un f..

Beyaz Geceler

Bilge Kültür Sanat

Beyaz Geceler

9,00TL

Öykünün başkahramanı olan yazar sekiz senedir Petersburg’da yaşayan yalnız bir adamdır. Hiç arkadaşı yoktur belki ama ne gam, bütün Petersburg onundur nasılsa. Petersburg’daki insanlar her şeyidir onun. Onlar mutluysa o da mutludur, onlar hüzünlüyse o da hüzünlüdür. Herkesin yazlıklara gidip de soka..

Akdeniz

Anonim Yayıncılık

Akdeniz

13,50TL

Bulunmaz bir fırsat.Bu akşam,yani12 Aralık 1906 günü, ülkemden ayrılıp Mısır'a gideceğim. Bu, bana İmkansız gibi geliyor. Ama, hayallerimin en güzel masalı olacak...

Beyaz Diş

Ayrıntı Yayınları

Beyaz Diş

25,00TL

Beyaz Diş bir köpeğin vahşileştirildiği takdirde nelere dönüşebileceğini anlatan bir hikâye. Bu sarsıcı romanda Beyaz Diş adlı bir köpeğin, farklı insanların eline geçtiğinde ne gibi dönüşümler geçirebileceği; nefretle sevgi arasındaki farkı deneyimlemesi ve içgüdülerinin onu nasıl yönlendirdiği anl..

Böyle Buyurdu Zerdüşt

Anonim Yayıncılık

Böyle Buyurdu Zerdüşt

13,50TL

Zerdüşt otuz yaştnda yurdunu ve yurdunun gölünü terkedip dağlara çıktı. Orada ruhunun ve yalnızlığının zevkini tattı ve on yıl bıkmadı bundan. Ama en sonunda gönlünde bir değişme oldu. Bir sabah, tan ağarırken kalktı, güneşin karşısında durdu ve ona söyle dedi: Ey ulu yıldız! Aydınlattıkların olmasa..

Prens (Hükümdar)

Mahzen Yayıncılık

Prens (Hükümdar)

14,00TL

‘’...en iyi kale halk tarafından nefret edilmeyendir. Kaleleri elde tutabilseniz bile, insanlar sizden nefret ederse bu kaleler sizi kurtaramayacaklardır.’’ Niccolo Machiavelli tarafından 1513 yılında kaleme alınan, ancak ölümünden sonra 1532 yılında yayınlanan Prens, devlet yönetimi konusunda siyas..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 719 (80 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux