categories

Uzakdoğu Edebiyatı

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 33 (4 Sayfa)
Cariyenin Kızı

Akıl Çelen Kitaplar

Cariyenin Kızı

46,50TL

Erkek boyunduruğu altına girmeye direnen küçük kadınların hikâyesi..."Yirminci yüzyılın erken dönemlerine kadar Çin'de asırlar boyu mutlak bir erkek egemenliği hâkimdi. Kadınlar bütün haklardan mahrumdu ve yalnızca erkeklere hizmet etmek için varlardı. Kadınlar, köle, cariye ve fahişe olarak hizmet ..

Piyano Öğretmeni

Artemis Yayınları

Piyano Öğretmeni

26,00TL

Bazen, aşkın bitişi bir başlangıçtır...1942 yılında, Will Truesdale adlı İngiliz, Hong Kong’a geldi ve kendini, Avrasya sosyetesinden güzeller güzeli Trudy Liang’la tutkulu bir aşkın içinde buldu. Ancak kısa süre sonra aşkları, ülkenin Japon işgaliyle sarsılmasıyla altüst oldu. İşgalin hem iki aşık ..

Armoni İpek Fabrikası

Say Yayınları

Armoni İpek Fabrikası

20,00TL

1940’lı yılların Malayası’nda, dönemin yeni zengin Çinli tüccarların Johny Lim’in, yasadışı işler için paravan olarak kullandığı Armoni İpek Fabrikası ile Kinta Vadisi’nin en varlıklı ve en güzel kızı Snow Soong’la evliliği etrafında dönen karanlık bir yaşamöyküsü.Johnny’nin öyküsünü ölümünün ardınd..

Ben Xinjiang'dan Geldim

İpekyolu Kültür Edebiyat

Ben Xinjiang'dan Geldim

36,00TL

Elinizdeki bu kitap Xinjiang’ın Hotan kentinden, değerli bir fotoğraf ve görsel-belgesel sanatçısı olan Kurbancan Samat’ın hazırlamış olduğu fotoğraflarla bezenmiş ve serbest röportaj tarzıyla hazırlanmış bir kitap. Kurbancan, kitaba dâhil ettikleri Xinjianglılara hiç bir özel bir soru yöneltmemiş, ..

Denizi Yitiren Denizci

Can Yayınları

Denizi Yitiren Denizci

21,50TL

Marguerite Yourcenar’ın "İnce, bıçak ağzı gibi dondurucu bir kusursuzlukta," diye tanımladığı Denizi Yitiren Denizci, dehşeti şiirsel bir anlatımla bütünleştiren, benzersiz bir kitaptır. "Kusursuz arınma, ancak yaşamı kanla yazılmış bir şiir dizesine dönüştürerek mümkündür," diyen Mişima bu kitapla ..

Kaçak Atlar

Can Yayınları

Kaçak Atlar

48,00TL

... "Kaçak Atlar", bu dörtlemeninin ikinci kitabı. Bu kitabında "Mişima", 1930’lu yıllarda toplumsal değerlerin değişmesine tepki duyan birtakım bağnaz yurtsever gençlerin hazırladığı ayaklanmayı anlatıyor. "Kaçak Atlar", tekbaşına okunabilecek bir roman olduğu kadar, tarih, ülküler ve kişiler aracı..

Kızıl Darı Tarlaları

Can Yayınları

Kızıl Darı Tarlaları

48,50TL

Çin’in Nobel ödüllü yazarı Mo Yan’ın Kızıl Darı Tarlaları, Shandong ailesinden üç kuşağın, 1923-1976 yılları arasındaki öyküsünü aktaran bir roman. Yazar, bir mücevher güzelliğindeki doğa manzaraları fonuna yerleştirdiği ve kronolojik sıra gütmeden kurguladığı romanda, Japon istilasına karşı verilen..

Kişisel Bir Sorun

Can Yayınları

Kişisel Bir Sorun

29,50TL

"Kendini kandırma zehrini bir kez tadan insanlar, bir daha kendilerini asla kurtaramazlar..." Büyükşehir ortamındaki yalnızlaşma ve yabancılaşma sancılarından kurtuluşu Afrika gezisi hayallerinde arayan dershane öğretmeni Bird. Karısı her an doğum yapmak üzeredir ve evlendiği anda iyice azalan Afrik..

Kvaidan

Can Yayınları

Kvaidan

10,50TL

"Japonya’nın Edgar Allan Poe’su" olarak tanınan Lafcadio Hearn (1850-1904), büyük bölümü Japon, birkaçı Çin kaynaklı fantastik öykülerden oluşan Kvaidan’da, okurun ruhunda ve teninde ürpertiler uyandıran tuhaf masallar anlatıyor. Büyük ölçüde geleneksel Japon edebiyatından derleyip yeniden kaleme al..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 33 (4 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux