categories

Karikatür

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 107 (12 Sayfa)
Aşk Mevsimi Hayvanlarda Seks

Aksoy Yayıncılık

Aşk Mevsimi Hayvanlarda Seks

35,00TL

"Karşımızda güldürmeyi bilen -hem de fazlasıyla-, güldüren ve hayvanların aşk sahnelerini kendine göre çıkarsayan inanılmaz bir deha var. Çiftleşme; ürküten bir sözcük bu. Hayvanlar çiftleşmeden sonra üzgündür, çünkü bitmiştir. Biten ne? Fiziksel haz mı? Hayır. Biten 'önce'nin zevk veren anlarıdır....

Azınlıkyan

Aras Yayıncılık

Azınlıkyan

18,00TL

İspanyon şair Juan Ramon Jimenez'in, kitaplarından birine yazdığı ithafını (Ucu bucağı olmayan azınlığa) başlık olarak ödünç almakta bir an olsun tereddüt etmedim: Evet, Azınlıkyan'ın gerçekten de ucu bucağı yok! Zaten onun çizgisinin temel özelliği de bu uçsuz bucaksızlık değil mi? Güldürüsünü Türk..

Kalpler Birleşmez Hatıralarda

Aras Yayıncılık

Kalpler Birleşmez Hatıralarda

10,00TL

Gırgır döneminin ünlü karikatüristi, Mikrop ve Hıbır mizah dergilerinin sürükleyicilerinden Sarkis Paçacı'nın yıllar sonra çizdiği ilk karikatürler Kalpler Birleşmez Hatıralarda adlı kitapta...Paçacı'nın, grafik sanatçısı kardeşi Vartan Paçacı ile birlikte tasarladığı, dört kitaplık bir seriye dönüş..

Karakutu

Aras Yayıncılık

Karakutu

20,00TL

Geçen yaz, Akdeniz sahillerinde gezinirken çakıl taşları topladık. Yüzyıllardır dalgaların okşadığı, törpülediği sıradan taşlardan farklıydılar. Üzerinde deniz canlılarının yaşam alanı kurduğu; böylece de, oyuntular açarak işlediği, iz bıraktığı taşlardı bunlar. Biri diğerine benzemeyen, özgün, görm..

Placebo

Aras Yayıncılık

Placebo

18,00TL

Karikatürcü Ohan'ın (Ohannes Şaşkal) ağırlıklı olarak son dört yıl içinde çizdiklerinden seçtiği Placebo'da yetmişten fazla karikatür, kolaj ve desen yer alıyor.Günümüze ve yakın tarihimize olduğu kadar, evrensel insani sorunlara da ironi ve kara-mizahın buruk tebessümüyle yaklaşan Ohan'ın karikatür..

Kalem Kağıdın Üstünde

Sergi Yayınevi

Kalem Kağıdın Üstünde

6,00TL

Her sanat eseri, onun ham maddesinin en bol yetiştiği çevrelerde meydana gelir. Halıcılık da, bu ana kaidenin dışında kalamaz. Türkistan'da; yünün geniş yaylalarda beslenen koyunlardan, renk ve boyasını bölgede yetişen türlü bitkilerden alan halı, kuşkusuz bu bölgenin ürünüdür.Düğümlü halı tekniğini..

Bitmedi

Sorun Yayınları

Bitmedi

19,00TL

Hifzi Topuz kitaptaki yazisinda çalismalarla ilgili söyle bir degerlendirme sunuyor.Kemal Urgenç son yillarda çagdas Türk karikatürünün en basarili örneklerini veriyor. Bunu belki günlük gazetelerindeki karikatürlerinden anlayamiyorsunuz. Urgenç´in yapitlarinin tadina varmak için onlari albümlerde v..

Eylülname

Sorun Yayınları

Eylülname

9,00TL

Bu dönemin toplumsal karşılığı aslında bir düğümdü. Hem de Gordion’un kör düğümü. Uzun yıllar öncesinden planlanmış. Hayatımızın hazırlıksız anında, genç bir kuşağın üstüne atılmış bir düğüm. Bilinen efsanede; Gordion’un düğümü, Frigya kralı Midas’ın babası Gordios’un arabasının düğümüydü. Gordios b..

Gül ve Düşün

Sorun Yayınları

Gül ve Düşün

9,00TL

"Sanat sanat içindir." Ya da "Sanat toplum içindir."Eskiden olduğu gibi bu gün de her iki görüşün taraftarları vardır. "Sanat sanat içindir" diyenler, soyut kavramları öne çıkarıyor ve sanat diye anlamsızlığı anlamlı kılmaya çalışıyor. Sanatın duygusal olarak hissedilebilir olması, önemli bir işlevi..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 107 (12 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux