categories

İspanyol Edebiyatı

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 43 (5 Sayfa)
Yastığın Soğuk Yüzü

Alef Yayınevi

Yastığın Soğuk Yüzü

17,00TL

Mayıs 2003. Avrupa’nın kıyısındaki İspanya, bir yandan ekonomik ve toplumsal sorunlarını görece çözmüş olmanın verdiği sükûneti yaşarken, öte yandan ABD’nin Irak’ı işgalinin hemen arifesindeki tüm dünya gibi huzursuz bir bekleyiş içinde. Laura Bahía, Madrid’de Kübalı ajan. Küba dışında faaliyet göst..

Don Kişot

Araf Yayınları

Don Kişot

20,00TL

17. yüzyıl İspanya'sında edebiyat düşkünü bir maceraperest: günümüzdeyse klasikleşmiş bir yazar: Niguel de Cervantes Saavedra. İspanyol donanmasına katılıp Kıbrıs'ta, İnebahtı'da, Tunus'ta, Navarin'de savaştı. Beş yıl Cezayir'de esir hayatı yaşadı. Ülkesinde resmi görevler üstlendi ve yolsuzluk, cin..

Özgürlüğe Mahkum

Arunas Yayıncılık

Özgürlüğe Mahkum

11,11TL

Özgürlük, bedenin tutsak olmaması mıdır, yoksa ruhun sınır tanımadan özgürce dolaşabilmesi midir? Esperanza’nın Kutusu kitabının yazarı María Amparo Escandón sizleri yeniden büyük bir yolculuğa çağırıyor..."Küçük bir kız olduğum zamanlarda, babam tırı sürerken ben okurdum. Sonra büyüyüp de şoför kol..

Rüyalarımda Bile Dilimi Kaybetmeyeceğim

Avesta Yayınları

Rüyalarımda Bile Dilimi Kaybetmeyeceğim

20,00TL

"Ve ne zaman ki sen kendi halkının dilinden konuşursan, halkın büyür çünkü halkın senin kelimelerinle yaşar."2003 yılında Blanco Amor ödülünü kazanan ilk romanı Orixe’den sonra Séchu Sende (1972, Padron, Galiza,İspanya), kelimelerin yaşamını da bulacağın, özellikle senin için yazılmış bir hikâyeler ..

Rüzgara Karşı

Avrupa Yakası Yayınları

Rüzgara Karşı

15,00TL

"Sen mücadeleni ver, mükâfatını veren elbet olur."Hayat kimseye istediğini, istediği zaman vermiyor ama herkesin yaptığının hesabını verdiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu kitap, size çocuğuna seneler sonra bin bir zorlukla kavuşan bir annenin o an yeniden doğmasını, çektiklerini bir anda unutmasını, sab..

Tünel

Ayrıntı Yayınları

Tünel

20,00TL

Yirminci yüzyılın ilk yarısında yazılmış olsa da insanlık kadar eski, insanlar yaşadıkça da var olacak ruh hallerinin dibine kazılan bir “tünel” bu kitap. Özdeşlik arayışı, aşk, tutku, şüphe ve cinayet... Sıradanlığın ve sanatçı ruhunun, aklın ve içgüdünün birbirine karıştığı girdaplarda soluk soluğ..

Satranç Ustası Don Sandalio’nun Romanı

Sel Yayıncılık

Satranç Ustası Don Sandalio’nun Romanı

16,00TL

Yaşamın karmaşıklığını başarılı bir şekilde yansıtan satranç tahtasının başında Don Sandalio adında çok usta bir oyuncu vardır. Don Sandalio, vezirin, kralın, atın ve hatta piyonların bile onları hareket ettiren insanlardan daha etkileyici bir ruh dünyasına sahip olduklarını düşünür. Bu kutsal taşla..

Ve Günler Yürümeye Başladı

Sel Yayıncılık

Ve Günler Yürümeye Başladı

50,00TL

Galeano’dan her güne bir masal değil, her güne bir gerçek. Bir takvim formatında yazılan Ve Günler Yürümeye Başladı, 1 Ocak’tan 31 Aralık’a her gün için yakın tarihte ya da eski çağlarda o gün yaşanan özel bir hikâye anlatıyor. Eduardo Galeano, Aynalar’da olduğu gibi kadın, erkek, iktidar, yerliler,..

Altın Ejder Krallığı

Can Çocuk Yayınları

Altın Ejder Krallığı

42,50TL

Himalayalar'da küçük bir krallıkta yüzyıllardır gizli tutulan, değerli taşlarla süslü Altın Ejder heykeli, söylenceye göre barışın sürdürülmesini sağlayan büyülü bir heykeldir. Ancak ülkede süre gelen barış ortamı insan ruhunun açgözlülüğü yüzünden bozulma tehlikesi ile karşı karşıyadır.....

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 43 (5 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux