categories

Türk Klasikleri

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 21 (3 Sayfa)
Şermin

Özgür Yayınları

Şermin

9,00TL

Şermin, Tevfik Fikret’in, arkadaşı Sâtı Bey’in okulunda ders olarak okutulmak üzere yazdığı çocuk şiirlerini içeren kitabıdır. Yalın bir dille yazdığı bu şiirlerinde şair, okulun sevgi ve bilgi yuvası olduğunu vurgular, çocuklara okul sevgisini aşılar. Bu şiirleri yazarken, ilköğretimdeki çocukların..

Ömer Seyfettin’den Seçme Hikayeler (Kısaltıl...

İş Bankası Kültür Yayınları

Ömer Seyfettin’den Seçme Hikayeler (Kısaltıl...

5,00TL

Edebiyat tarihimizin en önemli yazarlarından Ömer Seyfettin, hikâyeleriyle zamanına ışık tutmuş, edebiyatımızın mihenk taşlarından biri olmuştur.Yazarın olağanüstü bir duyarlılıkla kaleme aldığı eserleri, tarihin dönüm noktası olan bir bölümünü gelecek nesillere taşımıştır.Merakla okuyacağınız bu ki..

Öğrenciler İçin Atatürk

Kamer Yayınları

Öğrenciler İçin Atatürk

20,00TL

Yedi düvelin işgaline uğramış bir Osmanlı Devleti’nden, yeni bir Türk devleti doğmasına öncülük eden kişidir Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Türk milletini Anadolu’dan silip atmak isteyen Sevr Projesi’ni elinin tersi ile itmiş, dayatmaları kabul etmeyerek yeni bir devletin doğuşunu hızlandırmıştır.İtila..

Nasrettin Hoca Fıkraları

Yaba Yayınları

Nasrettin Hoca Fıkraları

8,00TL

Nasrettin Haca fıkraları eskimez, her zaman yüzümüzü şenlendirir. Ne iyi ki böylesine sevimli bir halk filozofumuz var. Nasrettin Hoca’nın ünü sınırları aşmış, tüm dünyayı güldüren bir sima olmuştur. Gülmek ise insana özgüdür ve bir ihtiyaçtır. Hocanın fıkralarında sadece güldürmek yoktur, O, toplum..

100 Temel Eser 4. Sınıf (10 Kitap Takım)

Yuva Yayınları - Özel Set

100 Temel Eser 4. Sınıf (10 Kitap Takım)

65,00TL

İlköğretim Okullarında okutulacak 100 Temel Eser, Millî Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) ilköğretim kurumlarındaki öğrencilere hem Türkçe dersi müfredatı ile ilişkilendirilerek okutulması hem de boş zamanlarını değerlendirmek üzere öncelikle baş vurabilecekleri kaynak eserler olarak tavsiye edilmiştir.Bu ..

Türk Büyüklerinin Hikayeleri ve Türk Masallar...

Güloğlu Yayıncılık

Türk Büyüklerinin Hikayeleri ve Türk Masallar...

650,00TL

- 15 Sipralli Büyük Kitap (10 Sayfa) 50 x 33 cm - Sehpa- 15 Masalın Anlatıldığı CDİçindekiler: 1- Fatih Sultan Mehmet2- Mustafa Kemal Atatürk3- Mevlana4- Köroğlu5- Sabiha Gökçen6- Piri Reis7- Aşık Veysel8- Nasrettin Hoca9- Mimar Sinan10- Evliya Çelebi11- Kız Kulesi12- Dede Korkut13- Keloğlan14- Haci..

Yunus Emre

Maviçatı Yayınları

Yunus Emre

7,00TL

Yunus Emre- Yunus Emreden Özlü Sözler- Yunusun Yaşadığı- Dönemde Anadolu- Yunus Emre Söylenceleri- Şair Yunus Emre- Gezgin Derviş Yunus Emre- Bizim Yunus..

Köroğlu

Maviçatı Yayınları

Köroğlu

7,00TL

Köroğlu- Köroğlu Söylencesi Hakkında- At Bakıcısı Yusuf- Köroğlu İle Kırat- Çamlıbel- Köroğlunun Dostları- Ayvaza Karşılık Kırat- Kıratın Kurtuluşu..

Karacaoğlan

Maviçatı Yayınları

Karacaoğlan

5,50TL

Çıkıp bozkurtlayın uluşamadım,Yalan dünya sana çıkışamadım,Eşimle dostumla buluşamadım,Var git ölüm bir zamanda yine gel.Karac’oğlan der ki derdim pek beter,Bahçede bülbüller şakıyıp öter,Anayı babayı dün aldın yeter,Var git ölüm bir zamanda yine gel...

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 21 (3 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux