categories

Estetik

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 34 (4 Sayfa)
Mimar Wittgenstein

Altıkırkbeş Yayınları

Mimar Wittgenstein

25,00TL

Issız bir Norveç fiyorduna kulübesini yaptırırken, günün birinde bir ev inşa edeceğine dair aklında büyük ihtimalle hiçbir düşünce yoktu. Münzevi kişiliği hiçbir zaman bir mekâna ihtiyaç duymamıştı aslında. Ki; aitlik hissi kendisinde barınmadı hiç, hep gitmeyi tercih etti. "Kundmangasse"ye gelince:..

Uygulamalı Estetik

Art Basın Yayın Hizmetleri

Uygulamalı Estetik

27,78TL

Uygulamalı EstetikArt Basın Yayın Hizmetleri..

Bir Eylem Felsefesine Doğru

Avesta Yayınları

Bir Eylem Felsefesine Doğru

18,00TL

Bahtin’in ölümünden sonra basılan Estetika slovesnogo tvorchestva (Sözsel Yaratımın Estetiği) adlı toplu denemeleri içinde en önemli metin ‘Estetik Etkinlikte Yazar ve Kahraman" adlı denemedir. Bahtin 1920’lerin başında bu deneme üzerinde çalışmıştı. Ancak bu çalışmasını bitirmedi; çalışma, diğer ça..

Sanat ve Estetik

Ayrıntı Yayınları

Sanat ve Estetik

20,00TL

Sanatın yalnızca bir politika ya da ideolojinin kılık değiştirmiş biçimi olduğunu veya basit bir biçimde insanları eğlendirmekten, onlara hoşça zaman geçirtmekten öte bir anlamı olmadığını ileri süren yorumlar güncelliklerini korumaktadır. Ancak sanat dünyasında, özellikle son yirmi yılda "estetik-s..

Estetik

Berfin Yayınları

Estetik

44,00TL

"Güzellik" duygusunun sınıfsal içeriğinden yola çıkan seksen altı yıllık dev çınar, altı yıllık çalışmasının ürünü olan bu eserine bir soruyla başlıyor. Daidalos -yontuculuğu bulan, Kekrops soyundan kral ailesinden gelen Atinalı mimar, -neyi arıyor ve neyi buluyor? Yanıtı yazar veriyor: "Nesnenin öz..

Tartışma Sanatının İncelikleri

Say Yayınları

Tartışma Sanatının İncelikleri

15,00TL

Tanış olup tartışmaktan maksadın “işi kolay kılmak” olduğu söylenir. Fakat günümüzde en kolay işleri bile içinden çıkılmaz hale getiriyoruz.Niye bütün tartışmalarımız sarpa sarıyor? Neden hakikati aramak dururken öne sürdüğümüz şeylerin lehine önyargıların bizi tutsak etmesine izin veriyoruz? Hatta ..

Wagner Olayı - Nietzsche Wagner’e Karşı

Say Yayınları

Wagner Olayı - Nietzsche Wagner’e Karşı

12,50TL

Biraz olsun, kendimi rahatlatmak istiyorum. Bu yazımda Wagner’i harcamak pahasına, Bizet’yi övmem yalnızca salt kötülükten kaynaklanmıyor. Birçok şaka arasından şakaya hiç de gelmeyecek bir konuyu gündeme getiriyorum. Wagner’e sırt çevirmek benim için bir yazgıydı. Herhangi bir şeyi sonradan yeniden..

Sanat ve Estetik Kuramları

Sentez Yayınları

Sanat ve Estetik Kuramları

35,00TL

Yaşama yeni bir anlam kazandırılmasında ve insanın kendini tanıma çabasında önde gelen başarılardan biri sayılan sanatlara ilişkin düşünce yorumlara yer verilen bu kitapta, sanatlar bir bilgi ve değer temelinde ele alınmış, onlarla ilgili kuramlar serinlenmiştir. Okuyucuyu sanatın evrensel boyutuna ..

Estetik

Bulut Yayınları

Estetik

42,00TL

Estetik XIX. yüzyılın başlarından beri felsefenin kanatları altından kurtulup öbür bilimler gibi konusu ve yöntemleri belirgin bir bilim olmaya çalışıyor. Bunun için kendi labratuvar koşullarını kurma yönünde büyük bir çaba gösteriyor. Dünün estetiği Pythagoras’çı, Platon’cu, Aristoteles’çi bakış aç..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 34 (4 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux