categories

Güncel Siyaset

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 152 (17 Sayfa)
Türkiye Tarihinde Bir Sonbahar

Çıra Yayınları

Türkiye Tarihinde Bir Sonbahar

18,00TL

Eylül, 1980… Saat: 03.00Şiddetli bir depremle bütün Türkiye sarsıldı.Alabora oldu ülke. Kimileri öldü, kimileri yaralandı, kimileri sakat kaldı. Psikolojik rahatsızlık geçirdi kimileri. Bazısı işini kaybetti. Nice ocaklar söndü, yuvalar yıkıldı.Sosyal, siyasi, ekonomik yapı enkaza döndü. Devlet, bey..

Kahramanın Yolculuğu

MediaCat Kitapları

Kahramanın Yolculuğu

35,00TL

Çoğunlukla gerçek kişi ve olaylara dayanan, büyük kahramanlıklar içeren, insana ve hayata dair derin ve değerli mesajlar içermesi nedeniyle kuşaktan kuşağa aktarılan, tarihsel öneme sahip, büyük anlatılar... Efsaneler kabaca böyle tanımlanabilir.Onca güzelliğinin yanı sıra sayısız efsaneye de ev sah..

Mısır’da Sosyalizm

Kaynak Yayınları

Mısır’da Sosyalizm

16,00TL

“Burada toplanan belgeler önemlidir ve fakat bu kitap yalnızca arşiv belgelerinin açılması için tasarlanmadı. Bu çalışma özelde Mısır'da ve genelde dünyanın geri kalanında bulunan günümüz militan aktörlerine ulaşmak amacındadır. […] Ancak bu eser yalnızca Mısırlılara ve Mısır'a ilgi duyan okuyucular..

15 Temmuz

Profil Kitap

15 Temmuz

25,00TL

15 Temmuz Darbe Girişimi, Türkiye Cumhuriyeti tarihi adına bir milat niteliğine sahip olan ender hâdiselerden biri olarak “tarihe not” değerindeki birçok kitapta yerini şimdiden aldı.Hâdise, ayak sesleri ve gerçekleşmesi itibariyle gerek “Türkiye Cumhuriyeti gündemi” gerek “dünya gündemi”ne direkt o..

Büyük Türkiye İhtilali

Az Kitap

Büyük Türkiye İhtilali

20,00TL

15 Temmuz Büyük Türkiye İhtilali, bütün dünyada gerçekleşecek köklü değişimlerin de öncüsü olacaktır. Gücün üstünlüğünü önceleyen seküler paradigma, 15 Temmuz’daki Büyük Türkiye İhtilâli tarafından darmadağın edilmiştir.Batı’nın, gücün üstünlüğüne vurgu yapan bütün tezleri, Türk milletinin imanı ve ..

Amerika'nın Yeniçerileri

Hayat Yayınları

Amerika'nın Yeniçerileri

40,00TL

Hrant Dink Suikastından 15 Temmuz’a Yaşananların Perde Arkası…Sadece Türkiye’nin değil dünyanın ilgiyle takip ettiği Hrant Dink Suikastını azmettirdiği gerekçesiyle yargılanan ve kamuoyunda “Büyük Abi” diye bilinen Erhan Tuncel’in kaleminden beklenen kitap…Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski Başkanı ..

Bush’a Son Selam

Kaynak Yayınları

Bush’a Son Selam

18,00TL

Iraklı gazeteci Muntazar el-Zeydi 14 Aralık 2008’de Irak’ta bir basın toplantısı sırasındadönemin ABD Başkanı George W. Bush’a ayakkabı fırlatmasıyla bir anda dünyanın gündemine oturdu.Muntazar el-Zeydi, savaşın ve işgalin getirdiği yıkımı bizzat yaşamış, halkının katledilmesinin acısını yüreğinde h..

Avrasyacılık

Kaynak Yayınları

Avrasyacılık

26,00TL

Uluslararası ilişkilerde en çok karşılaşılan kavramlardan biri Avrasya.Bir coğrafya alanını tanımlamanın ötesinde, uluslararası arenada ağırlığı olan bütün devletlerin stratejilerinin anahtar kavramı. Türkiye açısından ise, Atlantik sisteminde karaya oturan milli devletin yüzdürülebileceği uçsuz buc..

Paralel Devletin Modern Tarihi

Kaynak Yayınları

Paralel Devletin Modern Tarihi

24,00TL

Paralel Devletin Modern Tarihi adlı bu eser, SA ve FETÖ örneklerinden yola çıkarak paralel yapıların tarihini derinlemesine irdeleyen ilk araştırmadır.20. yüzyıl, paralel örgütler ve devletler mezarlığıdır. Türkiye'de 15-16 Temmuz 2016 tarihlerinde yaşanan kanlı darbe girişimi, paralel yapının moder..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 152 (17 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux