categories

Sanatçılar

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 25 (3 Sayfa)
Müziğin Kehaneti - Claudio Monteverdi

Sun Yayınevi

Müziğin Kehaneti - Claudio Monteverdi

16,00TL

Dinçer Yıldız'ın açık seçik Türkçesiyle yazılmış, zevkle okunacak bir kitap. Claudio Monteverdi (1567-1643), müzik tarihinin en önemli vokal müzik kopozitörlerinden biridir.Madrigal, opera ve dinsel müzik alanlarında hızını geçmişten alıp geleceğe ışık tutarak yaptığı yenilikleri değerlendiren çağda..

Türkiye’de Müzisyen Olmak

Gece Kitaplığı

Türkiye’de Müzisyen Olmak

16,85TL

Türk toplumunda “müzisyenlik” kavramına bakış açısının çok yönlü olarak sorgulandığı bu araştırmada genel olarak, ülkemizde müzisyenlik mesleğine sosyal, kültürel, ekonomik, psikolojik vb. hususlarda nasıl bir anlam yüklendiği problemi üzerinde durulmaya çalışılmıştır. Araştırmada, tecrübî bir bakış..

Münip Utandı Bir Meş'aledir

Hülbe Yayınları

Münip Utandı Bir Meş'aledir

15,00TL

Klasik Türk Müziği yüzyıllardır Merâgi, Itri, 3 Selim, Dede Efendi, Hacı Arif Bey, Mesut Cemil, Münir Nurettin çizgisi ile devam ettirilmektedir. Kültürümüzün temel taşlarından olan mûsıkîmizin günümüze taşınmasında bilinen bilinmeyen birçok değerli müzik insanının rolü bulunmaktadır. Onlar günün po..

Çabuk Büyüme Çocuk

Kara Karga Yayınları

Çabuk Büyüme Çocuk

16,67TL

Gazeteci-yazar Ergun Hiçyılmaz, Zeki Müren'in hikayesini anlatırken dönemin atmosferini ve sanat yaşamını incelikle aktarıyor. Hiçyılmaz'ın bu kitaba kaynaklık eden araştırması, 1997 yılında 100 bine yakın seyirciyle buluşan “Bir Demet Yasemen” müzikaline dönüşmesine öncülük etti.Kitap, müziğin ve p..

Kubilay Kolukırık Besteleri 1

Cinius Yayınları

Kubilay Kolukırık Besteleri 1

45,00TL

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde yetişmiş şâirler, bestekarlar birikimleri­ni ve yeteneklerini birleştirerek kaleme aldıkları eserleriyle millî kültüre önemli katkılar sunmaktadırlar. Kimi zaman yazılmış edebî eserler; kimi zaman derlenmiş müzik eserleri somut olmayan kültürel miras kapsamında değerle..

Rimski Korsakov’un Yaban Arısı - Glinka ve Rus...

Pan Yayıncılık

Rimski Korsakov’un Yaban Arısı - Glinka ve Rus...

25,00TL

“Öğretmen dirseklerini pencerenin pervazına dayamış, bahçede şakalaşıp gülüşen gençleri izliyordu. Zaman ne de çabuk geçiyordu. Daha dün aynı bahçede arkadaşları ile çimenlere oturup müzik yapan kendisi değil miydi? Bir bahçedeki gençlere, bir de kendine baktı.Konservatuvara girmeyi ne kadar çok ist..

Türk Müziğinde İz Bırakanlar

Akademisyen Kitabevi

Türk Müziğinde İz Bırakanlar

40,00TL

“Türk Müziğinde İz Bırakanlar” isimli kitabımızın 1. sayısı ile karşınızdayız. Bu kitabımızda sizlere yine oldukça kıymetli çalışmalar sunmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu kitabımızın oluşumunda deneyimli araştırmacılara yer verdiğimiz gibi yine birbirinden değerli genç araştırmacılara da yer vermekt..

Üzeyir Hacıbeyli

Tulpars Yayınevi

Üzeyir Hacıbeyli

26,00TL

Azerbaycan Millî İlimler Akademisinin fahri üyesi, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin sanat emekdarı, Azerbaycan Bestekârlar Birliği ve bu birliğin yönetim kurulu üyesi, Üzeyir Hacıbeyli ve Humay adlı ödüllerin sahibi ünlü musikişinas ve âlim Prof. Dr. Zemfira Seferova, 240'dan fazla makalenin ve özellikle ..

Tanburi Cemil Bey

Musıki Yayınları

Tanburi Cemil Bey

50,00TL

Bin yıldan uzun bir gecenin bestesidir bu; Bin yıl sürecek zannedilen kar sesidir bu, Bir kuytu manastırda dualar gibi gamlı, Yüzler,ce ağızdan-koro halinde devamlı Bir organun ahengi yayılmakta derinden; Duydumsa da zevk almadım İslav kederinden Zihnim bu şehirden, bu devirden çok uzakta, Tanbüri C..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 25 (3 Sayfa)
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux